αγορα pajero sport

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Πέμ Νοέμ 19, 2009 17:26

Ντοτόρε το παίρνεις και στο κρεβάτι σου το βράδυ ?????????

γεια σου γιατρε γιγαντα!!!!!!!!!!

Γιαννη η κρεββατοκαμαρα μου ειναι ο πανθηρας...
Φιλε gargas ανταποδιδω τον ευφημισμο :buddy: :ok: cheers2
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Mitsu3Sport » Παρ Νοέμ 20, 2009 10:11

Φίλε μικρόκοσμε,

καλώς ήρθες στην παρέα μας. Έχω και εγώ ένα Pajero Sport 3.0lt αλλά με μηχανικό κιβώτιο. Πραγματικά είναι καλύτερο το αυτόματο που θες να πάρεις και θα το ευχαριστηθείς πάρα πολύ. Στην άσφαλτο είναι αξιοπρεπέστατο 150-160 km/h πολύ εύκολα και άνετα και στο χώμα με κινήσαι εύκολα και άνετα. Η κατανάλωσή του 2-3 λίτρα παραπάνω απο το βιταρακι 1,6 που είχα, δεν τη θεωρώ σημαντική για τέτοιο αυτοκίνητο.

Ότι άλλο θελήσεις εδώ είμαστε...

Άντε να πληθαίνουν τα Sport.
Mitsu3Sport
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 19:54
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό foris » Παρ Νοέμ 20, 2009 11:34

καλημερα και απο λαρισα, χθες πηγα θεσ/νικη με ενα cayenne και γυρισα με ενα z4 καλα και τα δυο αλλα.... χαχαχα.. αυτη ηταν η πρωτη αντιδραση οταν ανεβηκα το sport. θα συμφωνησω με τον φιλο drsonic δυσκολα με συγκινει αλλο αμαξι, εχει εναν καταπληκτικο τροπο να περναει απο το ενα τερεν στο αλλο, περναει τα παντα με ενα υπεροπτικο υφος( με μοναδικη επιφυλαξη τα λαστιχα) ,εχω αλαξει πολλα αυτοκινητα αλλα αυτο......λεω να το παντρευτω!
δεν ξερω το diesel πως συνεργαζεται με το αυτοματο ..αλλα ενταξει ροπη!
στο 3000cc δουλευει καλα λιγο παλιο βεβαια αλλα καθαριζουν τα κυβικα, πραγματικα χρειαζεται αισθητηρες παρκαρισματος .
επισης βλεπω τον σαρακακη να κινειται ακραια σε θεματα τιμων..αλλα απο την αλλη japan! δεν σπαει δεν χαλαει..
περισσοτερα οι παλιοι.. :thup:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
foris
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 08, 2009 13:24
Τοποθεσία: larisa
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajeros » Δευτ Μαρ 29, 2010 14:57

και εγω προσφατα αγορασα ενα pajero sport οι εντιπωσεις μου ειναι πολη καλες και στην ασφαλτο και στο χωμα το αυτοκινητο μου αρεσε αρκετα απο την πρωτη στιγμη που το ειδα αλλα τοτε ηταν πανακριβα και τελικα καταφερα και το αγορασα με 19.000 ευρω
pajeros
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2010 12:28
Αυτοκίνητο:

Re: Αγορα Pajero Sport V6 3.0L

Δημοσίευσηαπό StuparArt » Δευτ Ιαν 21, 2019 02:39

Καλησπέρα – (καλημέρα τέτοια ώρα χεχε). Συνεχίζω σε αυτό το θέμα μιας και πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να ανοίξω καινούργιο θέμα από την στιγμή που αφορά την αγορά του ιδίου αυτοκίνητου.

Κάτοχος RAV4 και ενδιαφέρομαι για αγορά Pajero Sport V6 3.0L. Η χρήση καθημερινή ως μοναδικό αυτοκίνητο στην οικογένεια το οποίο ταυτόχρονα θα είναι και το εκδρομικό μας αυτοκίνητο όπως εξάλλου είναι και το RAV4.
Στην έκθεση “Off Road Adventure Festival” όπου είχατε και ένα λευκό Sport είχα μιλήσει με κάποια παιδιά αλλά δυστυχώς δεν σας γνωρίζω. Μπορεί να βοηθήσει κάποιους για το εάν γράψω το όνομα μου στο FB (Nick MountainRav) μιας και από εκεί γνωριζόμαστε σχεδόν όλοι χαχα.

Λοιπόν, θα ήθελα να μου πείτε κάποια πράγματα σχετικά με το αυτοκίνητο. Διάβασα πως το αυτόματο είναι προτιμότερο του χειροκίνητου και κατανοώ του λόγους.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι:
1. Για χρήση off-road το αυτόματο κιβώτιο είναι προτιμότερο από το χειροκίνητο? Υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες στην χρήση εκτός δρόμου και εάν ναι ποιες?
2. Η κατανάλωση του, που κυμαίνεται? Παρακαλώ λάβετε υπόψη ότι οι διαστάσεις ελαστικών που θα επιθυμούσα είναι 275/75r16 η 255/85r16 συν το επιπλέον ύψος που θα έχει. Οι ταχύτητες ταξιδιού χαλαρές γύρο στα 120 (max 130)
3. Τα Service κάθε πότε πρέπει να γίνονται?
4. Από αξιοπιστία γνωρίζω πως είναι πολύ καλά, αλλά μήπως υπάρχει κάποιο σημείο που πρέπει να προσέξω περισσότερο κατά την αγορά?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Νίκος. :hi:
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2015 01:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Re: αγορα pajero sport

Δημοσίευσηαπό themis » Δευτ Ιαν 21, 2019 20:56

θα σου απαντησει ο Αλεξανδρος που το ξερει καλητερα
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Re: αγορα pajero sport

Δημοσίευσηαπό moingr » Τρί Ιαν 22, 2019 11:43

1. Για χρήση off-road το αυτόματο κιβώτιο είναι προτιμότερο από το χειροκίνητο? Υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες στην χρήση εκτός δρόμου και εάν ναι ποιες?

Για ελαφρυ-μετριο off-road το αυτόματο κιβώτιο, για σκληρο μηχανικο κιβωτιο λογο κοστους επισκευης...

2. Η κατανάλωση του, που κυμαίνεται? Παρακαλώ λάβετε υπόψη ότι οι διαστάσεις ελαστικών που θα επιθυμούσα είναι 275/75r16 η 255/85r16 συν το επιπλέον ύψος που θα έχει. Οι ταχύτητες ταξιδιού χαλαρές γύρο στα 120 (max 130)

Με υγραεριο παιζω στα 15-19 λιτρα τα 100 χωρις να προσεχω ιδιεταιρα το δεξι ποδι, οποτε σαν κοστος ανα 100χλμ 17,5*0,7=12,25ε κατι αντιστοιχο με ενα βενζινης που καιει 8,2 ή πετρελαιου 9,2

3. Τα Service κάθε πότε πρέπει να γίνονται?

Λαδια καθε 10,000χλμ μεγαλο καθε 90,000χλμ

4. Από αξιοπιστία γνωρίζω πως είναι πολύ καλά, αλλά μήπως υπάρχει κάποιο σημείο που πρέπει να προσέξω περισσότερο κατά την αγορά?

Αυτοματο αν εχουν αλλαχτει τα λαδια και με ποια... (μονο μαμα)
Υγραεριο αν δουλευει σωστα, ποιος και πωςτο εχει βαλει και ποσα χλμ εχει κανει...
<color=FF8C00> Pajero Sport 3.0L, 3.15 & 4.9 gears, lockered², lifted 4', tyre 33', Snorkeled, Wishboned, and more </color>
Άβαταρ μέλους
moingr
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 11, 2010 09:58
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - ΒΟΥΛΑ
Αυτοκίνητο:

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron