Stefanos Triton Mods!!!!

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Stefanos Triton Mods!!!!

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τετ Σεπ 08, 2010 15:14

Λοιπον φιλοι μου (μεχρι να ανεβουμε κατηγορια εμεις με τις καροτσες :oops: :oops: )εδω θα δειτε καποιες απλες μετατροπες για να μου πειτε τις παρατηρησεις σας και τις υποδειξεις σας μπας και δειτε κατι που μου εχει ξεφυγει και σωσουμε τη κατασταση πριν ειναι αργα.
Καταρχην να πω οτι με τα καινουργια L200 υπαρχουν καποια προβληματα οσον αφορα τα after market πραγματα,και πολλοι κατασκευαστες τα αποφευγουν οπως "ο διαολος το λιβανι".Στην εγχωρια αγορα δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ (δε μιλαμε για ποδιτσες και τετοια)και ο καθε εμπορος-ως συνηθως-προσπαθει να σε βαλει στο χερι (πουλανε λιφτ για 5 εκ,και η ιδια εταιρεια που το κατασκευαζει το δινει για 10 χιλ εμπρος και 20χιλ πισω.............αντε βγαλε ακρη).Οποτε κανουμε δουλεια .............με αλλες ηπειρους.
Στοχος ειναι καταρχην,να μην χαλασουμε -πολυ- την αισθητικη του αυτοκινητου,να ειναι ασφαλες και χωρις προβληματα,και να κινηθουμε σε οσο το δυνατων χαμηλα οικονομικα επιπεδα (το "παρε χασαπη λεφτα και φερε κρεας" ειδικα αυτες τις εποχες.............1100-1300ε για ποδιες,αλλα τοσα για "φολα" αναρτηση,και αλλα τοσα για εργατη με τοποθετηση κανοντας το αμαξι καρναβαλο-γιατι ειναι δυσκολο-και με γλυπτικη ματσολας και βαριοπουλας-κανα δυο απο εδω ξερουν 8) 8) .......................δεν)
Ανελεητο ψαξιμο οποτε και πολυ προσωπικη δουλεια.......................και θα δουμε τι θα βγει στο τελος!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τετ Σεπ 08, 2010 16:01

βαλε φωτο φιλε να δουμε τι φτιαχνεις!!
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τετ Σεπ 08, 2010 17:21

Nεκταριε,να αρχισω να τα μονταρω επανω πρωτα(χωρις βιασυνες οπως ειπαμε) και να τελειωνει ενα-ενα!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Re: Stefanos Triton Mods!!!!

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Τετ Σεπ 08, 2010 17:43

stefanos έγραψε:Λοιπον φιλοι μου (μεχρι να ανεβουμε κατηγορια εμεις με τις καροτσες :oops: :oops: )εδω θα δειτε καποιες απλες μετατροπες για να μου πειτε τις παρατηρησεις σας και τις υποδειξεις σας μπας και δειτε κατι που μου εχει ξεφυγει και σωσουμε τη κατασταση πριν ειναι αργα.
Καταρχην να πω οτι με τα καινουργια L200 υπαρχουν καποια προβληματα οσον αφορα τα after market πραγματα,και πολλοι κατασκευαστες τα αποφευγουν οπως "ο διαολος το λιβανι".Στην εγχωρια αγορα δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ (δε μιλαμε για ποδιτσες και τετοια)και ο καθε εμπορος-ως συνηθως-προσπαθει να σε βαλει στο χερι (πουλανε λιφτ για 5 εκ,και η ιδια εταιρεια που το κατασκευαζει το δινει για 10 χιλ εμπρος και 20χιλ πισω.............αντε βγαλε ακρη).Οποτε κανουμε δουλεια .............με αλλες ηπειρους.
Στοχος ειναι καταρχην,να μην χαλασουμε -πολυ- την αισθητικη του αυτοκινητου,να ειναι ασφαλες και χωρις προβληματα,και να κινηθουμε σε οσο το δυνατων χαμηλα οικονομικα επιπεδα (το "παρε χασαπη λεφτα και φερε κρεας" ειδικα αυτες τις εποχες.............1100-1300ε για ποδιες,αλλα τοσα για "φολα" αναρτηση,και αλλα τοσα για εργατη με τοποθετηση κανοντας το αμαξι καρναβαλο-γιατι ειναι δυσκολο-και με γλυπτικη ματσολας και βαριοπουλας-κανα δυο απο εδω ξερουν 8) 8) .......................δεν)
Ανελεητο ψαξιμο οποτε και πολυ προσωπικη δουλεια.......................και θα δουμε τι θα βγει στο τελος!!!!!!!!!!!

Αλλου τρως,αλλου πινεις και αλλου πας και το δινεις!!! :mad: :mad: Περα της πλακας ετσι οπως τα λεει ο Στεφανος ειναι παιδια.Εχουν μεινει "κολημενοι" σε δυο τρεις εταιριες και πασαρουν φυκια για μεταξωτες κορδελες,και απο πλευρας ποιοτητας αλλα και τιμης.Θελει ποοοοολυ ψαξιμο και οσους πιανουν τα χερια τους,προσωπικη δουλεια οπως ειπε και ο Στεφανος.
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τετ Σεπ 08, 2010 18:12

θα μας πεις τι εχεις σκοπο να κανεις η θα τα ποσταρεις ενα-ενα με φωτο 8)
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Τετ Σεπ 08, 2010 18:14

Χωρις φωτο, ειναι άχρηστο το θέμα!!! :P
Τουλαχιστον βαλε καμια οπως ειναι τωρα, για να εχουμε ενα σημειο αναφορας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τετ Σεπ 08, 2010 20:23

Nek έγραψε:θα μας πεις τι εχεις σκοπο να κανεις η θα τα ποσταρεις ενα-ενα με φωτο 8)


Συμαζεμα της αναρτησης ,εργατης εκει που επρεπε να μπει και καλυψη με αλλη μετωπη(οχι προφυλακτηρα!!),ενα snorkel που ειναι στο δρομο 8) και το οποιο θελει και αυτο μετατροπη!!
Καλυτερα ομως να τελειωνει ενα ενα γιατι εχουν δουλειτσα.

Χρηστο,φωτο οπως ειναι τωρα δεν εχω(και τι να δεις δηλαδη....σκαλοπατια λειπουν....μετωπη λειπει...σιτες απο το προφυλακτηρα λειπουν)Θα κοιταξω για καμια προηγουμενη.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τετ Σεπ 08, 2010 20:52

ετσι ετσι ...για να το δουμε
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τρί Σεπ 14, 2010 07:01

Παιδια ,γνωριζεται καποιον(καλο!!) που να ασχολειτε με αμορτισερ,επισκευες ,αεριο κτλ????Καλα θα ηταν σε περιοχη γυρω απο Αγ.Παρασκευη.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Τρί Σεπ 14, 2010 08:48

Νικαια σου κανει?
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τρί Σεπ 14, 2010 10:25

mirage έγραψε:Νικαια σου κανει?


Εαν ειναι ενταξει Γιωργο δε με πειραζει.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Τρί Σεπ 14, 2010 14:09

Στεφανε μ'αυτον στην Νικαια εχω συνεργαστει και εγω σε αναρτηση που μου ειχε φτιαξει και ειναι γνωστης του αντικειμενου!!!
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τρί Σεπ 14, 2010 16:42

stefanos έγραψε:Παιδια ,γνωριζεται καποιον(καλο!!) που να ασχολειτε με αμορτισερ,επισκευες ,αεριο κτλ????Καλα θα ηταν σε περιοχη γυρω απο Αγ.Παρασκευη.


Τι θέλεις να κάνεις ? τι μάρκα αμορτισέρ θέλεις να επισκευάσεις ?
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τρί Σεπ 14, 2010 17:39

Γιαννη η μαρκα δεν ειναι γνωστη αλλα ειναι καλα.Ειναι καινουργια ,απλως εχουν χωριστη μπουκαλα για το αεριο και ενοχλει το μαρκουτσι της γιατι βρισκει επανω στο λαστιχο της ρεζερβας.Εαν το λυσω σιγουρα θα το χασει,οποτε ας το κανει καποιος ειδικος.Εχεις κατι κατα νου????
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Πέμ Σεπ 16, 2010 08:32

Αρα δεν θέλεις επισκευή ,θέλεις να κοντίνεις - αλλάξεις θέση στο μαρκούτσι
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες

cron