Aπορίες για αγορά Pinin

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό kostis » Δευτ Σεπ 20, 2010 22:04

καλησπερα φιλε και απο εμενα...εγω λεω pinin δαγκωτο........βεβαια εχω εδω και ενα φιλο ονοματι rinokeros(νικος)στο clubferoza που εισαι.... και μου λεει πως αν πουλησεις το feroza και παρεις οτιδιποτε αλλο σε καθε ξεκωλιμα θα σε χρεωνει 50ευρο.... :lmao: :lmao: :lmao:
Άβαταρ μέλους
kostis
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 17:49
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τρί Σεπ 21, 2010 00:35

Φίλε καλησπέρα....
1) Το 1/2008 μάλλον είναι η ημερομηνία που το εισήγαγε ο μαντράς απ'έξω...Στα εισαγωγής φαίνεται η άδεια το πότε ήρθαν στην Ελλάδα. Αν δεις στο κάτω μέρος στης ζώνης το καρτελάκι λέει πότε βγήκε το αμάξι απ το εργοστάσιο.
2) Το δικό μου που ναι 2004 (εισαγωγής από Γερμανία, ήρθε το 2005 στην Ελλάδα) έχει μπλε όργανα τα οποία νομίζω είναι μόνο στην πλούσια έκδοση (δίχρωμα κλπ) αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.
3) Εγώ έχω το 1,8 GDi που χει S.S. (δεύτερο λεβιέ, αργά, ίδια με 2λιτρο κλπ) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (αυτό βέβαια είναι πολύ σχετικό). Τα εισήγαγε και ο Σαρακάκης για 1-2 χρόνια στην Ελλάδα αλλά τα ελληνικά είναι σπάνια. Τα περισσότερα είναι Γερμανίας. Κατά τη γνώμη μου με το σήμα που πληρώνουν τα 2,0 (1.000Ε) είναι μια πάρα πολύ καλή λύση τα 1,8 και δεν νομίζω ότι έχουν απίστευτες διαφορές σε γκάζι και δυνατότητες. Σίγουρα θα χουν περισσότερη δύναμη κλπ απλά δεν νομίζω να ναι τόσο εξωφρενικές. Καλύτερα να σου πει κάποιος που χει άποψη και για τα 2.
4) Από ανταλλακτικά μη σκας...Στην εποχή της παγκοσμιοποίησης ζεις...Βρίσκεις τα πάντα αλλά ας είναι καλά και το internet και οι προηγμένες χώρες (Αγγλία, Γερμανία, Αυστραλία κλπ).
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Τρί Σεπ 21, 2010 10:06

mitsu 3πορτο είναι το δικό σου???
Απ' ότι ξέρω 5πορτο 1.8GDi δεν υπάρχει!!!
Εσύ inmymemory τί ψάχνεις, 3πορτο ή 5πορτο?
Τέλη πέρσι πλήρωσα 570€ (2λιτρο μοντέλο 2005), αλλά φέτος λογικά δεν θα υπάρχει αυτό το έξτρα 150αρι που είχαν βάλει πέρσι οπότε πρέπει να πάει παρακάτω. Τί να πω, θα δείξει.......
Άβαταρ μέλους
pajerinho
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 15:11
Τοποθεσία: Πάτρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τρί Σεπ 21, 2010 10:28

pajerinho έγραψε:mitsu 3πορτο είναι το δικό σου???
Απ' ότι ξέρω 5πορτο 1.8GDi δεν υπάρχει!!!
Εσύ inmymemory τί ψάχνεις, 3πορτο ή 5πορτο?
Τέλη πέρσι πλήρωσα 570€ (2λιτρο μοντέλο 2005), αλλά φέτος λογικά δεν θα υπάρχει αυτό το έξτρα 150αρι που είχαν βάλει πέρσι οπότε πρέπει να πάει παρακάτω. Τί να πω, θα δείξει.......



Ναι τρίπορτο είναι. Είχα πετύχει έναν τύπο από Αθήνα στα Τζουμέρκα με ένα 5 πορτο που ισχυριζόταν ότι είναι 1,8 εισαγωγής. Δεν του έδωσα και πολύ βάση όμως γιατί μου φάνηκε ψιλοάσχετος με το αμάξι του και δεν ξέρω. Και γωέχω την εντύπωση ότι δεν βγαίναν....Κάποιος να μας διαφωτίσει???
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό inmymemory » Τρί Σεπ 21, 2010 11:41

pajerinho έγραψε:Μπλε όργανα είχαν κάποια απ' τα παλαιότερα νομίζω. Ίσως μόνο τα εισαγωγής, δεν είμαι σίγουρος.
Πάντως το δικό μου που είναι τέλη 2005 δεν έχει μπλε όπως κ κανένα άλλο αυτής της χρονολογίας.
Pinin του 2008 δεν υπάρχει με τίποτα. Ή είναι λάθος, ή παραμύθι ή είναι εισαγωγή μεταχειρισμένου κ γράφει την ημερομηνία 1ης άδειας στην Ελλάδα.
ESP δεν έχει κανένα Pinin. Μη σε προβληματίζει ιδιαίτερα αυτό, το κράτημα όταν βάζεις την 4κίνηση είναι κορυφαίο.
Τί τιμές βρίσκεις αλήθεια? Υπάρχουν μοντέλα 2005?


Και να φανταστείς ότι βρίσκω αγγελίες που αναφέρουν και ESP, ότι να'ναι... Βρίσκω μερικά μοντέλα 2005 και κάνα - δυο του 2006. Οι τιμές κυμαίνονται μεταξύ 11.000 και 13.500!
inmymemory
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 09:14
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό inmymemory » Τρί Σεπ 21, 2010 11:43

kostis έγραψε:καλησπερα φιλε και απο εμενα...εγω λεω pinin δαγκωτο........βεβαια εχω εδω και ενα φιλο ονοματι rinokeros(νικος)στο clubferoza που εισαι.... και μου λεει πως αν πουλησεις το feroza και παρεις οτιδιποτε αλλο σε καθε ξεκωλιμα θα σε χρεωνει 50ευρο.... :lmao: :lmao: :lmao:


αχαχαχαχα καλά πες του οτι αν τον ξεκολλήσω εγώ κερνάει πλυσιματάκι και κέρωμα :hehe:
inmymemory
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 09:14
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό inmymemory » Τρί Σεπ 21, 2010 11:45

mitsu έγραψε:Φίλε καλησπέρα....
1) Το 1/2008 μάλλον είναι η ημερομηνία που το εισήγαγε ο μαντράς απ'έξω...Στα εισαγωγής φαίνεται η άδεια το πότε ήρθαν στην Ελλάδα. Αν δεις στο κάτω μέρος στης ζώνης το καρτελάκι λέει πότε βγήκε το αμάξι απ το εργοστάσιο.
2) Το δικό μου που ναι 2004 (εισαγωγής από Γερμανία, ήρθε το 2005 στην Ελλάδα) έχει μπλε όργανα τα οποία νομίζω είναι μόνο στην πλούσια έκδοση (δίχρωμα κλπ) αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στη φωτιά.
3) Εγώ έχω το 1,8 GDi που χει S.S. (δεύτερο λεβιέ, αργά, ίδια με 2λιτρο κλπ) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος (αυτό βέβαια είναι πολύ σχετικό). Τα εισήγαγε και ο Σαρακάκης για 1-2 χρόνια στην Ελλάδα αλλά τα ελληνικά είναι σπάνια. Τα περισσότερα είναι Γερμανίας. Κατά τη γνώμη μου με το σήμα που πληρώνουν τα 2,0 (1.000Ε) είναι μια πάρα πολύ καλή λύση τα 1,8 και δεν νομίζω ότι έχουν απίστευτες διαφορές σε γκάζι και δυνατότητες. Σίγουρα θα χουν περισσότερη δύναμη κλπ απλά δεν νομίζω να ναι τόσο εξωφρενικές. Καλύτερα να σου πει κάποιος που χει άποψη και για τα 2.
4) Από ανταλλακτικά μη σκας...Στην εποχή της παγκοσμιοποίησης ζεις...Βρίσκεις τα πάντα αλλά ας είναι καλά και το internet και οι προηγμένες χώρες (Αγγλία, Γερμανία, Αυστραλία κλπ).


Δυστυχώς όμως δε μπορώ να βρώ στην Ελλάδα 1.8GDi με την SuperSelect.
inmymemory
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 09:14
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό inmymemory » Τρί Σεπ 21, 2010 11:49

pajerinho έγραψε:mitsu 3πορτο είναι το δικό σου???
Απ' ότι ξέρω 5πορτο 1.8GDi δεν υπάρχει!!!
Εσύ inmymemory τί ψάχνεις, 3πορτο ή 5πορτο?
Τέλη πέρσι πλήρωσα 570€ (2λιτρο μοντέλο 2005), αλλά φέτος λογικά δεν θα υπάρχει αυτό το έξτρα 150αρι που είχαν βάλει πέρσι οπότε πρέπει να πάει παρακάτω. Τί να πω, θα δείξει.......


Καλή ερώτηση! Αν και προτειμώ τα 3πορτα τζιπακια, μάλλον για το το δίλητρο πάω λόγω της SuperSelect και του LSD πίσω. Όντως είναι πιθανό το έξτρα 150αρι να μην υπάρχει φέτος
inmymemory
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 09:14
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Τρί Σεπ 21, 2010 11:58

inmymemory έγραψε:Καλή ερώτηση! Αν και προτειμώ τα 3πορτα τζιπακια, μάλλον για το το δίλητρο πάω λόγω της SuperSelect και του LSD πίσω.

Πάντως κ το 5πορτο έχει πολύ κομπακτ διαστάσεις κ χωράει παντού. Κ στο παρκάρισμα κ στο βουνό!! Δεν ξέρω τί ανάγκες έχεις από χώρους, αλλά το 3πορτο ενδέχεται να το βρεις πολύ στενάχωρο
Άβαταρ μέλους
pajerinho
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 15:11
Τοποθεσία: Πάτρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τρί Σεπ 21, 2010 12:07

ριξε μια ματια σε αυτο
http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?cat ... ageSize=10
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Τρί Σεπ 21, 2010 12:38

το πουλαει ο πετρος??
παει για μεγαλυτερο εε!!!
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τρί Σεπ 21, 2010 13:00

του Γιαννη απο το Κιατο ειναι
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Τρί Σεπ 21, 2010 13:22

σωστος μπραβο γιαννη τον λενε!!!
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τρί Σεπ 21, 2010 15:21

Πρέπει να εχει πουληθεί του Γιάννη το αμάξι .(δεν είμαι σίγουρος )
5πορτο 1.8 gdi δεν βγήκε ποτέ .
Μπλέ όργανα εχει και το δικό μου που είναι 2001 Ελληνικής
αντιπροσωπίας , δεν παίζει ρόλο η χρονολογία ,πότε τα έβγαζε
έτσι πότε αλλιώς
Όσο για το ταμπελάκι στις ζώνες η ημερομηνία που γράφει
προσδιορίζει την χρονολογία παραγωγής και οχι την χρονολογία κυκλοφορίας
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό inmymemory » Τρί Σεπ 21, 2010 15:59

pajerinho έγραψε:Πάντως κ το 5πορτο έχει πολύ κομπακτ διαστάσεις κ χωράει παντού. Κ στο παρκάρισμα κ στο βουνό!! Δεν ξέρω τί ανάγκες έχεις από χώρους, αλλά το 3πορτο ενδέχεται να το βρεις πολύ στενάχωρο


Συμφωνώ και επαυξάνω 8)
inmymemory
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 09:14
Αυτοκίνητο:

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

cron