Νοθευμενο καυσιμο!!!

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Νοθευμενο καυσιμο!!!

Δημοσίευσηαπό mitsu » Σάβ Ιαν 15, 2011 17:11

Χθες κατά της 6 το απόγευμα φεύγωντας από το γραφείο διαπίστωσα ότι δεν είχα βάλει βενζίνη και τρεμόπαιζε η ένδειξη της ρεζέρβας. Πάντα βάζω από 2 συγκεκριμένα πρατήρια αλλά χθες για να μην το στραγγίσω έβαλα σε λεναν δίπλα στο γραφείο. Κατά της 9 μπαίνω στ'αμάξι γυρνάω τη μίζα....αρχίζουν να "γυρνάνε" όλα κανονικά αλλά το αμάξι δεν έπαιρνε...Κατευθείαν κατάλαβα ότι είναι από το καύσιμο...Παίρνω το μηχανικό μου...Μου λέει ότι αν γυρνόωντας τη μίζα πατήσω το γκάζι τέρμα και είναι από καύσιμο νοθευμένο θα πάρει...όπως και πήρε....Το ρετάρισμα δε σας ο περιγράφω....Μετά από κανα 2' μαρσάρισμα έστρωσε αλλά δούλευε πολύ τραχειά...Πήγα στο συνεργείο σήμερα και βάλαμε ένα υγρό για την περίπτωση και τέρμα...
Αν πάω τη Δευτέρα και του τα χώσω και μόλις αρχίσει τις δικαιολογίες του ρίξω κανα κατακέφαλο εγώ θα φταίω ρε παιδιά?
Στην αστυνομία κάνεις απλά καταγγελία και τίποτα άλλο, στο ΣΔΟΕ άστο άκρη δε βγάζεις και ο μόνος τρόπος για να ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ να βρεις το δίκιο σου είναι να κάνεις μήνυση....Πληρώνουμε 1,60/λίτρο, μας γ@μ@νε και άκρη δε βγάζουμε κιόλας...
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Σάβ Ιαν 15, 2011 22:05

αυτο ξαναπεστο...το μονο που μπορεις να του κανεις ειναι μια καλη δυσφημιση ..μονο ετσι μπορει να την ακουσει.στησε πανω εξω απ το πρατηριο που να λεει "νοθευμενη βενζινη",ετσι θα σε παει αυτος δικαδτικως για συκοφαντικη δυσφημιση κ θα βγεις κ χρεωμενος!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τετ Δεκ 14, 2011 13:36

Κάτι που μάλλον πρέπει να το διαβάσουμε όλοι μας και να σταμπάρουμε μερικούς....


http://www.ypeka.gr/LinkClick.aspx?file ... uage=el-GR
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Τετ Δεκ 14, 2011 14:44

:goodpost: :goodpost: :goodpost:
Τι λες τωρα!!!!!.....Εχω πιαστει....κοτσος.. απο τρεις που υπαρχουν στη λιστα :flames: :flames:
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Pinin on the Rocks » Τετ Δεκ 14, 2011 16:16

Ποσοστό υπέρβασης ή ανάμειξης σε θείο 757% !!! τι είναι αυτοί ρεεεεεεεε......
Άβαταρ μέλους
Pinin on the Rocks
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 15:39
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Τετ Δεκ 14, 2011 16:18

:goodpost:
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Τετ Δεκ 14, 2011 17:24

Μου αρεσει που ψαχνουμε να κανουμε και οικονομια με διαφορα συστηματα.... Με τετοια νοθεια και το καλλυτερο να βρουμε παει κατα διαολου...
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Τετ Δεκ 14, 2011 18:29

Αυτο ξαναπεστο!!!Μου φαινεται οτι το καλητερο συστημα οικονομιας θα ειναι αυτο που θα βγαζει καθαρα καυσημα πορς καταναλωση.
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Πέμ Δεκ 15, 2011 11:37

Παρε μια μικρη ποσοτητα καυσιμου και στειλτη για αναληση...Μπορεις να του γαμησεις το κερατο!!!!εχεις το δικαιωμα να παρεις δειγμα!
Υπαρχουν τροποι να το φας ζωντανο,αρκει να θες!
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Πέμ Δεκ 15, 2011 12:01

mirage έγραψε:Παρε μια μικρη ποσοτητα καυσιμου και στειλτη για αναληση...Μπορεις να του γαμησεις το κερατο!!!!εχεις το δικαιωμα να παρεις δειγμα!
Υπαρχουν τροποι να το φας ζωντανο,αρκει να θες!



Το θέμα ρε φίλε mirage είναι ότι δεν υπάρχει διάθεση και χρόνος να γίνει κάτι τέτοιο...Μπαίνεις σε μια ατέρμονη διαδικασία και στο τέλος βγαίνεις χαμένος σε χρόνο, χρήμα και κυρίως μ@λ@κ@ς....

Εγώ όταν έγινε το παραπάνω συμβάν ψάχτηκα λίγο με δικηγόρο αλλά πολύ μπέρδεμα...Όσο για το δείγμα που λες δεν μπορεί να πιστοποιηθεί ότι το πηρες από αυτόν (ο λόγος σου στο λόγο του) και κινδυνεύεις να φας και μηνυσούλα για συκοφαντική δυσφήμιση από πάνω...Μόνο αν είσαι με την παρουσία αρμοδίου καλύπτεσαι και πιστοποιείς την προέλευση του καυσίμου (αστυνομία, περιφέρεια, εφορία, τελωνείο :wank: :wank: :wank: ) και άμα βρεις ποιος είναι αρμόδιος και έρθει εγώ θα κρεμαστώ από την αιωνόβια ελιά της ακρόπολης να με...φτύσουν...
Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ένα τηλέφωνο καταγγελίας και να τους μπήγουν αυτοί...
Σ'αυτό το κωλοκράτος δεν γίνεται να κάνουμε τα πάντα εμείς...Θα μου πεις αυτός είναι και ο λόγος που κάναμε αυτό το γραφειοκρατικό σύστημα για να βγάζουν άκρη ΜΟΝΟ αυτοί που πρέπει αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα...

Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι απλά δυσφήμιση...ΔΥΣΤΥΧΩΣ :( :( :(
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Πέμ Δεκ 15, 2011 12:18

Και η δυσφημηση μονο κατοπιν επισημων ανακοινωσεων απο κρατικους φορεις γιατι παλι κινδυνευεις να σου κανει παλι μηνυση.....
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Δευτ Ιαν 09, 2012 10:58

"Την εγκατάσταση συστήματος εισροών-εκροών από τα πρατήρια διάθεσης καυσίμων καθώς και τη διασύνδεσή τους με...
τους φορολογικούς μηχανισμούς προβλέπει η Κοινή Υπουργική Απόφαση που υπέγραψαν, από κοινού, τα υπουργεία Οικονομικών και Ανάπτυξης.

Οι υπογραφές «έπεσαν» μία μέρα μετά τις αιχμές στελέχους του υπουργείου Ανάπτυξης, που υποστήριξε ότι η εγκατάσταση του συστήματος προσέκρουε στον σκόπελο των αντιδράσεων υπηρεσιακών στελεχών των Γενικών Γραμματειών Φορολογικών και Τελωνειακών Θεμάτων και Πληροφοριακών Συστημάτων."


Μαλιστα...ο τρόπος για να μη νοθεύουν και να μην κλέβουν οι πρατηριούχοι άργησε κάτι μήνες γιατί οι μεν τελωνειακοί και εφοριακοί θα χάσουν τα "εξτραδάκια" και οι "κύριοι" στα πληροφοριακά συστήματα θα κάνουν αυτό το οποίο πληρώνονται...ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ... :wank: :wank: :wank:
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Δευτ Σεπ 30, 2013 09:41

Παιδες.....ριχτε καμια ματια και στη ποσοτητα γιατι εχουμε και εκει θεμα!!!......σημερα σε δοχειο που εβαλα,η αντλια σταματησε στα 4λ και το δοχειο ηταν 3και κατι ψιλα(για να μη πω 3 ΑΚΡΙΒΩΣ!!!αντε πες και λιγο κατηφορα.....)......μες τη καροτσα ηδη εβαλα ενα δοχειο μεγαλο,και τουλαχιστον της περιοχης θα τα "περασω ενα χερι"!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό baroutas » Δευτ Σεπ 30, 2013 11:55

Τι εκανες μόλις ειδες οτι ο βενζυνας σε κλέβει Στεφανε?????
baroutas
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Τετ Αύγ 14, 2013 08:06
Τοποθεσία: Larisa
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Δευτ Σεπ 30, 2013 12:10

H κοπελιτσα 6.30 το πρωι τι να μου πει???....την επομενη θα τα πουμε!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες

cron