αγορά MITSUBISHI PAJERO SPORT 3000cc

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

αγορά MITSUBISHI PAJERO SPORT 3000cc

Δημοσίευσηαπό DayDreamer » Δευτ Ιαν 17, 2011 16:09

καλησπέρα σε όλο το forum και καλώς σας βρήκα...είμαι ένα βήμα πρίν την αγορά ενός MITSUBISHI PAJERO SPORT 3000cc μοντέλο του 2001 με 92.000 χλμ......θα ήθελα να μάθω μερικά πραγματακιά όσο αφορά
το τι να προσέξω/διάφορες ζημιές που βγάζει/κατανάλωση και το βασικότερο τι κάνουμε με το θέμα των ανταλλακτικών!!!υπάρχουν λύσεις σε μεταχειρισμένα ή πάμε προς ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ μονόδρομα???

ευχαριστώ πολύ!
DayDreamer
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 17, 2011 15:53
Τοποθεσία: ΑΝΟΙΞΗ-ΑΤΤΙΚΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό DayDreamer » Δευτ Ιαν 17, 2011 22:19

κανείς βρε παιδιά???
DayDreamer
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 17, 2011 15:53
Τοποθεσία: ΑΝΟΙΞΗ-ΑΤΤΙΚΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Δευτ Ιαν 17, 2011 23:57

Οι κατοχοι των sport μαλλον κοιμονται :z: :z: :z:
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Τρί Ιαν 18, 2011 10:10

Οσον αφορα τα ανταλλακτηκα εχουμε βρει την ακρη, μη σε προβληματιζει!!!
Τα υπολοιπα οι Sportακιδες!
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Mitsu3Sport » Τρί Ιαν 18, 2011 15:22

Εγω δεν κοιμάμαι, αλλά είμαι Κύπρο. Αύριο από το γραφείο, θα τα πούμε.
Mitsu3Sport
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 19:54
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Τρί Ιαν 18, 2011 16:09

φιλε αξιοπιστα αυτοκινητα αλλα σε καποια πραγματα το βαζεις βαθια το χερι στην τσεπη
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Τρί Ιαν 18, 2011 17:09

Καλημερα και καλως ηρθες φιλε αν και επρεπε να ριξεις ενα γεια σας στην αναλογη ενοτητα.Ειμαι κατοχος ενος pajero sport απο το 2006, για την αντιπροσωπεια μαλλον τα ξερεις οπως καταλαβα :thdown: , ανταλλακτικα δεν εχει χρειαστει ακομα αλλα απευθυνσου στον mirage αν χρειαστεις κατι περισσοτερο κατεχει. Εγω με το αυτοματο πιανω καταναλωση 16-17 λιτρα μικτα πολη και αυτοκινητοδρομο στα 100χλμ με προσεκτικη οδηγηση, ανετα το κανεις και 20 λιτρα με βαρυ ποδι. Ειναι αυτοκινητο με ανετους χωρους , στο δρομο δεν ειναι ανετο σαν τα συγχρονα SUV, στα στροφιλικια βαρκα γυαλο(προσοχη στις στροφες γιατι εχω ακουσει πολλους που τα ντελαπαρουν αφου νομιζουν οτι οδηγουν punto χαμηλωμενα) και καπως βαρυ για τον κινητηρα του.Απο αξιοπιστια μου εχει βγαλει μονο μπροστινες δισκοπλακες και αυτο απο βουτηγματα στα ποταμια της Θρακης.Κατα αλλα ειναι καλο στο ταξιδι,οι χωροι του αρκετοι αν και οχι κορυφαιοι, μαυρο ντοπερμαν εκτος δρομου αλλα τα ορια του βαζουν η μη υπαρξη locker τον πισω αξονα kai οι περιορισμενς διαδρομες των αναρτησεων(βεβαια λεφτα να εχεις να τα χωνεις).Αν μου ελεγες να το αλλαξω να παρω Cayene ομως θα γελαγα με την καρδια μου.Σε καποια αμαξια υποψην υπηρχε μια ανακληση για εναν πειρο στο τιμονι οποτε εχε το στο νου σου και αφου σου παρεθεσα ολα τα αρνητικα μετρησε τα και προχωρα.
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Τρί Ιαν 18, 2011 18:08

Daydreamer,δεν μας ειπες για τι χρηση το θες!!!
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Τρί Ιαν 18, 2011 21:19

drsonic 21 έγραψε:Καλημερα και καλως ηρθες φιλε αν και επρεπε να ριξεις ενα γεια σας στην αναλογη ενοτητα.Ειμαι κατοχος ενος pajero sport απο το 2006, για την αντιπροσωπεια μαλλον τα ξερεις οπως καταλαβα :thdown: , ανταλλακτικα δεν εχει χρειαστει ακομα αλλα απευθυνσου στον mirage αν χρειαστεις κατι περισσοτερο κατεχει. Εγω με το αυτοματο πιανω καταναλωση 16-17 λιτρα μικτα πολη και αυτοκινητοδρομο στα 100χλμ με προσεκτικη οδηγηση, ανετα το κανεις και 20 λιτρα με βαρυ ποδι. Ειναι αυτοκινητο με ανετους χωρους , στο δρομο δεν ειναι ανετο σαν τα συγχρονα SUV, στα στροφιλικια βαρκα γυαλο(προσοχη στις στροφες γιατι εχω ακουσει πολλους που τα ντελαπαρουν αφου νομιζουν οτι οδηγουν punto χαμηλωμενα) και καπως βαρυ για τον κινητηρα του.Απο αξιοπιστια μου εχει βγαλει μονο μπροστινες δισκοπλακες και αυτο απο βουτηγματα στα ποταμια της Θρακης.Κατα αλλα ειναι καλο στο ταξιδι,οι χωροι του αρκετοι αν και οχι κορυφαιοι, μαυρο ντοπερμαν εκτος δρομου αλλα τα ορια του βαζουν η μη υπαρξη locker τον πισω αξονα kai οι περιορισμενς διαδρομες των αναρτησεων(βεβαια λεφτα να εχεις να τα χωνεις).Αν μου ελεγες να το αλλαξω να παρω Cayene ομως θα γελαγα με την καρδια μου.Σε καποια αμαξια υποψην υπηρχε μια ανακληση για εναν πειρο στο τιμονι οποτε εχε το στο νου σου και αφου σου παρεθεσα ολα τα αρνητικα μετρησε τα και προχωρα.





Ρε Γιαννη εαν τα ακουγα εγω αυτα και δεν ειχα ιδεα απο εκτος δρομου δεν θα το επερνα ποτε......
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Τρί Ιαν 18, 2011 21:34

Για αυτο δεν πουλησε Ελλαδα φιλε το μοντελο αυτο, εβαλαν για διαφημιστη εμενα!!!!Ημουν δακτυλος της Jeep και ολοι πηραν Cherokee!! [devil] :evil:
To κρατησα για παρτη μου 8) ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ :evil:
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό kpapadakis » Τετ Ιαν 19, 2011 07:59

Μια χαρά τα είπαν οι παραπάνω
Ειναι αγροτικό πολυτελείας με ότι καλό κια κακό συνεπάγεται
Απλά , εγώ με το χειροκίνητο πετυχαίναω χαμηλότερες καταναλώσεις
Εθνική μέχρι 120 το πάω με 12-13 λίτρα, μέσα στην πόλη πάει και 20 :?
kpapadakis
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 18:48
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Τετ Ιαν 19, 2011 08:25

To ajero sport εχει μια ιδαιτεροτητα. Ειναι αυτο που λεμε ερωτας με τη πρωτη ματια. Ή το αγαπας ή το μισεις. Μολις το ειδα ειπα 'αυτο ειναι το αυτοκινητο για μενα'. Αλλοι θε θελουν ουτε να το βλεπουν. Σκεφτητε οτι υπαρχουν 'δημοσιογραφοι ' που το ειχαν και πιο κατω απο xtrail. Ειναι σαν τη γυναικα. Μονο αν ξαπλωσεις μαζι της θα καταλαβεις τι κρυβει στοκρεβατι.... Μπορει να ειναι θεογκομενα και να ειναι παγοβουνο. Και μπορει μια απλη γυναικουλα να σε κανει να αισθανεσαι θεος.
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Τετ Ιαν 19, 2011 08:42

To ajero sport εχει μια ιδαιτεροτητα. Ειναι αυτο που λεμε ερωτας με τη πρωτη ματια. Ή το αγαπας ή το μισεις. Μολις το ειδα ειπα 'αυτο ειναι το αυτοκινητο για μενα'. Αλλοι θε θελουν ουτε να το βλεπουν. Σκεφτητε οτι υπαρχουν 'δημοσιογραφοι ' που το ειχαν και πιο κατω απο xtrail. Ειναι σαν τη γυναικα. Μονο αν ξαπλωσεις μαζι της θα καταλαβεις τι κρυβει στοκρεβατι.... Μπορει να ειναι θεογκομενα και να ειναι παγοβουνο. Και μπορει μια απλη γυναικουλα να σε κανει να αισθανεσαι θεος.

M'αρεσεις 8)
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Τετ Ιαν 19, 2011 08:50

cheers2
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τετ Ιαν 19, 2011 14:58

Όντως dr νομίζω οτι τα παραλές ......διαφωνώ στο "βάρκα γιαλό " και στο " τουμπάρισμα " και 12-13 λιτρα ουτε με το κιάλι δεν τα βλέπεις , μόνο στην εθνική και με 55αρι προφίλ λάστιχο
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες

cron