Project by gargas

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό mirage » Σάβ Οκτ 13, 2012 11:35

Συνυπογραφω!!!!!
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Σάβ Οκτ 13, 2012 15:49

Ovelix έγραψε:Γκαρκας.....ασε τα σαπια σου και τις κοινωνικες δυκτιωσεις-εκδηλωσεις με τα μαυρα τα γκουτσι βελουτε πουκαμισακια και κανε καμοια δουλεια :P :P :P :buddy: :lmao: :lmao:






:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :P :P :P :P
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Δευτ Οκτ 15, 2012 23:49

καλα λεει το παιδι ρε...ολο λουσα κ ψαρακι μου εισαι...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό gargas » Τρί Οκτ 16, 2012 08:40

:P :P :P το καλο το πραγμα αργει........
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τρί Οκτ 16, 2012 11:08

Θα πεσει βολτα-βαλιτσα φετος.....που θα παει συνεφο!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Τρί Οκτ 16, 2012 11:26

:hehe:
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Mitsu3Sport » Κυρ Ιαν 27, 2013 22:23

Κανενα νέο;;;;
Mitsu3Sport
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 19:54
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Κυρ Ιαν 27, 2013 22:54

μπαααααααααα.......
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Δευτ Ιαν 28, 2013 21:25

:( :( Είπα και εγώ!!Έχουμε καμιά πρόοδο.....
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Κυρ Ιούλ 21, 2013 00:28

Ξεκινήσαμε και πάλι σιγά σιγά…..!!!

Οι εργασίες είναι άπειρες ………. Και τα θεματάκια πολλά και αναμενόμενα για αμάξι εισαγωγής. Να λέω την αλήθεια είναι περισσότερα απ’ότι περίμενα.
Οι μασπιέδες έχουν τα μαύρα τους τα χάλια δεν αξίζει καν να ασχοληθείς μαζί τους.
Οπότε κοπήκαν εντελώς και θα ή θα φτιαχτούν άλλοι από το μηδέν ή θα βρώ από άλλο space gear………..που έχω κάτι υπόψιν μου.

Όσο αφορά το μοτέρ λύθηκε όλο.
Α) αντλία πετρελαίου επισκευή service με νέο σετάκι επισκευής και αφού κάνει περίπου 2000χλμ θα ρυθμιστεί προπορία…..
Β) η τουρμπίνα μου είχε ραγισμένα μαντέμι. Οπότε βρήκαμε νέα μεταχειρισμένη και ξεκινήσαμε τα εξής: σετάκι επισκευής original Mitsubishi, με μετατροπή άλλη είσοδο και άλλη έξοδο μεγαλύτερη και νέα φτερωτή από άλλη τουρμπίνα Mitsubishi.
Γ)φτιάχτηκε χειροποίητη downpipe και νέο πλακάκι.
Δ)έγινε επισκευή στα μπέκ
Ε)μπήκε νέα φλάτζα, μέταλλα και έγινε ρεκτιφιέ και στο μοτέρ.

Μένουν ακόμα να αγοραστεί νέο ψυγείο να φτιαχτούν κάποιες σωληνώσεις και νέα εξάτμιση λογικά φ60 με καζάνι είσοδο έξοδο. Και αφού κάνω κάποια χιλιόμετρα να ρυθμιστεί ….. πίεση τουρμπίνας και προπορεία σε αντλία. Για να δούμε τα νούμερα που θέλω αξιόπιστα.


Έχουν αγοραστεί αρκετά πραγματάκια που κάποια τα έχω ξεχάσει κι’όλας :


Εργάτης T-MAX 9500lbs ασύρματος με συρματόσχοινο (μεταχειρισμένος)
Αντιστρεπτικές Dobinson heavy-duty για εργάτη (από Αυστραλία)
Αεροτομή με τρίτο στοπ (από Αυστραλία)
2 spot led cree 16w + 2 spot led cree 18w
Ζάντες original Mitsubishi 15x 8.5’’ από L040 Pajero έκδοση rallyart (μεταχειρ.)
Turbo timer Apexi
ΚΝ filters για εργοστασιακό φιλτροκούτι
CB ALAN 121A
Αμορτισέρ Procomp
Αναμένω να έρθουν 2 καρφιά κίτρινα ομίχλης 7’’
Αναμένω να έρθει ARB-LOCKER για πίσω με το μεγάλο κομπρεσέρ
Νέα ακραξόνια , κιθάρες , κάτω ψαλίδια
Κιτ επισκευής και για τις 4 δαγκάνες
Δισκόπλατο exedy daikin (new)
Έχω πάρει κάτι φτερά για τους θόλους αλλά τελικά δεν ξέρω αν θα μπουν ίδωμεν…
Έχει φτιαχτεί lift 2.5’’ μεταλλικό
Έχω πάρει κάτι μεταχειρισμένα 31/10,50/15 maxxis trepador M8060 για να υπάρχουν να πατήσει το αμάξι να γίνουν δοκιμές κτλ κτλ και μετά θα πάμε σε 16αρες για χωμάτινα πρωτογενή να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο…….και θα είναι οι 15αρες για χρήση ασφάλτινων ελαστικών ή 50-50………

Θα γίνουν αρκετές μεταλλικές κατασκευές όπως βάση για εργάτη , ποδίες ,βάση για την ρεζέρβα,rock slider αρκετό μέταλλο και κουλούρες argon .κόψε – ράψε. Και αρκετές μικροκατασκευές.

Θα γίνουν κάποιες προεργασίες αναμονές για τις εσωτερικές κατασκευές όχι τρελά πράγματα αλλά θέλω λίγο βάρος πίσω διότι έχω θέμα και χοροπηδάει πίσω διότι κανονικά είχε καθίσματα.

Έχουν ξηλωθεί πόρτες + σειρόμενες πού θέλουν από κάτω φροντίδα.

Θα ξηλωθούν τζάμια πλαϊνά για να περαστούν νέες τσιμούχες και αντικατάσταση του πίσω λόγω χαλασμένου θερμενόμενου.

Ανταλλακτικά – αναλώσιμα – χρώματα – βουρτσάκια παραβουρτσάκια – τροχάκια – εποξειδικά είναι πολλά δεν περιγράφω………………………………………………………………………….

Στην αποκατασκευή προχωράμε λίγο λίγο υπάρχουν κολλήματα σε διάφορα κομμάτια όπου μας καθυστερούν αρκετά.
Τα κομμάτια που θα μπουν στην καρότσα είναι στην ουσία πάνω – κάτω από τους τέσσερις θόλους . Έχει δουλείες με φούντες.θα ξαναβαφτεί ολό το αμάξι από κάτω + διαφορικά , γεφυρές , ψαλίδια .............................

Υπάρχουν ηλεκτρολογικές εργασίες διάφορες που θα σχεδιαστούν θα τραβηχτούν καλωδιώσεις και θα φτιαχτούν αργότερα.

Στο θέμα ανάρτησης θα γίνουν αρκετές αλλαγές από την εργοστασιακή σε σημεία στήριξης και σε θέμα λειτουργίας ………..
Στην ουσία ότι μπορούμε να κάνουμε εμείς είναι με πίσω…….. διότι με τα ψαλιδάκια είναι λίγα τα θέματα. και έχω κακομάθει με το jimny με τα αξόνια….χιχιχι!!!!

Μετά από αρκετό καιρό είπα να σας πώ τι γίνεται………
Φωτογραφίες έχω βγάλει λίγες προς το παρόν αλλά στα αναρτισιακά που θα έχουν ενδιαφέρον θα κάνω κάτι καλύτερο.Διότι τώρα μόνο σκοριά βλέπεις και δεν θέλω να τα βλέπω συνέχια.. :x :x

Σταματάω να γράφω γιατί με την φόρα που πήρα θα γράφω κανά 2 μέρες με το κουβά που παντρεύτηκα……….οριστικά με αυτά που έκανα!!!χαχαχα!!!


Θα ενημερώσω όταν θα έχω κάποια ενδιαφέρουσα αλλαγή.
Μετά από τόσο καιρό και χώμα να μην πατήσω αρκεί να τσουλάει δεν με νοίαζει……

Αλλίως ξεκίνησε η ιστορία μ’αυτό το αυτοκίνητο και αλλιώς έγινε …… (ξέρω τις απόψεις σας) ήρθαν τα πάνω κάτω σ’όλα τα πράγματα αλλά πού θα πάει θα το τελειώσω στην χειρότερη κατάσταση μέχρι τέλους του έτους είναι η τελευταία προθεσμία που έχω δώσει στον ευατό μου . Ένα mitsubishi θα μας κάνει καλά?? Δέν θα περάσει το δικό του. :hehe: :hehe: :hehe:
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Κυρ Ιούλ 21, 2013 06:35

...αρε Γιωργη!!!.......αρε Γιωργη.....θα σου πω μια γνωμη εντελως φιλικα!!!......μη του κανεις πολλα πολλα και πιασε τη μπανιερα μαζεψε τη και δωστη!!!..................αμαξι δε θα γινει φιλε,θα σε ξεβρακωσει μεχρι να τελειωσει!!!.........κρατα αυτα που σου κανουν για καποιο αλλο,και τα υπολοιπα δωστα προικα....πιο λιγα θα σου κοστισει ενα αλλο ετοιμο!!!!ακομα εισαι στο υπο το μηδεν................σε πηρε ο μπαγασας ο "μεταναστης" στο λαιμο του!! :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Κυρ Ιούλ 21, 2013 09:32

Καλημέρα Στέφανε!!

Δυστυχώς φιλαράκι έχεις δίκιο. Μου είχαν περάσει πάρα πολλές ιδέες σκέψεις από το μυαλό μου............. αλλα έπρεπε να είχα πάρει την απόφαση αυτή πριν το διαλύσω αλλά ήταν αλλίως τα πραγματα!!! Είχα φτάσει στο τσακ να το δώσω αλλα στο τέλος στράβωσε η δούλεια..... και έγινε 2 φορές λες και μου έλεγε μην με δώσεις ......!!!!!

Ξεβρακομένος είμαι ήδη εδώ και καιρό με την όλη την φάση που περνάμε όλη μας στο Ελλάντα. Και αυτή είναι και η απάντηση σ'όλους από εσάς που μου κολλάτε τι κανώ τόσο καιρο κτλ κτλ.........

Νο money !!!!! No project!!!!!

Άστα να πάνε αυτήν την εποχή έχει κάτι όπλα έτοιμα - μάχιμα με ψίχουλα............. 3 θα έπερνα τώρα!!! τουλάχιστον
:? :?

είναι μέγαλη κουβέντα και για τον ''μετανάστη'' που λες........... όλοι μας προσαρμοζόμαστε σε νέα δεδομένα και περιμένουμε και χειρότερα σίγουρα.

οπότε άμυνα - άμυνα και αργές κινήσεις!!! :)

τράβαει και αυτός την δικία του ανηφόρα με αργά μόνο !!
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Ovelix » Κυρ Ιούλ 21, 2013 11:26

Mην μασας Γιωργαρα μου ναι μεν εχουν δικιο ο Στεφανος και οι αλλοι αλλα σιγα σιγα πιστευω οτι θα βγει το μωρο σου κοιλοπονι στο κοιλοπονι θα αξιζει ομως γιατι θα ειναι δικο σου!Οσο για τον μεταναστη θα την βρει και αυτος την ακρη!
Ερρωσθαι και ευδαιμονειται!
Άβαταρ μέλους
Ovelix
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 20:34
Τοποθεσία: Πατρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Κυρ Ιούλ 21, 2013 11:30

Ovelix έγραψε:Mην μασας Γιωργαρα μου ναι μεν εχουν δικιο ο Στεφανος και οι αλλοι αλλα σιγα σιγα πιστευω οτι θα βγει το μωρο σου κοιλοπονι στο κοιλοπονι θα αξιζει ομως γιατι θα ειναι δικο σου!Οσο για τον μεταναστη θα την βρει και αυτος την ακρη!
Ερρωσθαι και ευδαιμονειται!



:goodpost:
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Κυρ Ιούλ 21, 2013 12:13

Γιώργο μη μασάς θα το κάνεις τελικά όπως θες και θα το γουστάρεις περισσότερο απ ότι αν ήταν κομπλέ απ την αρχή....οι αγαπες ζορίζουν!!!

Μιά ερώτηση μόνο...το αμάξι ήξερες ότι είναι ρετάλι όταν το πήρες ή στο παρτουσίασαν για μπουμπούκι?

Καλή συνέχεια φίλε
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες

cron