tha agoraso pinin 2.0 me arga

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

tha agoraso pinin 2.0 me arga

Δημοσίευσηαπό panos » Σάβ Φεβ 26, 2011 18:03

etoimazomai na apoktiso ena pajero pinin 2.0 me arga kai kleidoma kentrikou diaforikou montelo 2003 me 100.000 xlm.
timi 8000 euro

tha ithela na mou episimanete an to sygekrimeno einai
kalo gia off road (ws tora eixa jimny)
an ta antallaktika einai ftina kai an h timi einai logiki


efxaristo
panos
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 26, 2011 17:58
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Σάβ Φεβ 26, 2011 18:57

Γεια σου και καλωσήρθες στο Pajeroclub.
Κατά τη γνώμη μου το pinin έχει τον καλύτερο συνδυασμό εντός-εκτός δρόμου στα 4κίνητα μέχρι 2000 κυβικά.
Κ βασικά όχι μόνο κατά τη δική μου γνώμη αλλά κ πολλών άλλων.
Είναι ένα πολύ τίμιο αυτοκίνητο, που έτσι όπως έχουν γίνει πλέον τα πράγματα με τα 4κίνητα να γίνονται όλο κ πιο light στην πραγματικότητα είναι απ' τα τελευταία πραγματικά offroad που βγήκαν κάτω απ' τα 2.0 λίτρα.
Στα πολύ σημαντικά πλεονεκτήματα ο ροπάτος κινητήρας, η πολύ καλή 4κίνηση (που δεν την βρίσκεις ούτε σε πολύ ακριβότερα αμάξια) και η άνεση στο ταξίδι κ την καθημερινή χρήση. Α, κ το φοβερό κράτημα ειδικά με την κίνηση στους 4 τροχούς!
Το jimny νομίζω ότι πλεονεκτεί λίγο στο offroad λόγω χαμηλού βάρους κ κοντών προβόλων αλλά κ το Pinin με ένα ψηλωματάκι κ ένα καλό λάστιχο θα σε πάει σε μέρη που δεν θα το πιστεύεις....!!
Στους υπόλοιπους τομείς περιττό να πω ότι το Pinin νικάει κατά κράτος έναντι του Jimny!
Η τιμή που το έχεις βρει είναι αρκετά καλή, τσέκαρε μόνο αν είναι πράγματι του 2003 ή μήπως το 2003 είναι το έτος εισαγωγής στην Ελλάδα σαν μεταχειρισμένο (παίζουν κομπίνες με την χρονολογία).
Κοίτα επίσης στις αγγελίες του φορουμ μήπως σ' ενδιαφέρει το δικό μου. Το πουλάω για να πάρω μεγαλύτερο 4κίνητο. Είναι πιο ακριβό απ' αυτό που έχεις βρει αλλά είναι μοντέλο 11/2005 με εγγύηση αντιπροσωπίας κ έχει εξοπλισμό έτοιμο να βγει στο βουνό.
Άβαταρ μέλους
pajerinho
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 15:11
Τοποθεσία: Πάτρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Σάβ Φεβ 26, 2011 20:20

Φιλε Πανο καλοσηρθες στο κλαμπ,θα ηθελα κατα αρχην να σε παρακαλεσω να γραφεις ελληνικα............τωρα για να ειμαι αντικειμενικος σχετικα με το πινιν θα σου πω οτι ειναι ενα αυτοκινητο που μπορει να σου κανει σχεδον ολα τα χατηρια,δεν ειναι το αυτοκινητο που μπορεις να το φτιαξεις για σκληρο off road ουτε για αγωνες trail,μπορει ομως να παει αρκετα καλα με λιγες βελτιωσεις.Για οδικη συμπεριφορα νομιζω οτι σε σχεση με το jimni ειναι απεχτο,τωρα οσο αναφορα ανταλακτικα ειναι μεν ο ακατανομαστος ακριβος αλλα και ποιος δεν ειναι? η τιμη καλη μου ακουγετε,πηγαινε με καποιον εμπειρο να το ψαξετε και ολα ο.κ
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron