PAJERO 2800 td

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

PAJERO 2800 td

Δημοσίευσηαπό SAVVAS NEOKLEOUS » Πέμ Ιουν 16, 2011 20:39

Γειασας παιδια.
Εγω θα ηθελα να βαλω αποστατες περιπου 3cm δεν ξερω αν θα κανω ζημια στα ρουλεμα η στο κρατημα.
Το 4χ4 ηθελα να αναβαθμισω γιατι ασχολουμαι με το ψαρεμα και εχω λιγο προβλημα με την ανελκιση της βαρκας καθοτι οι ραμπες ειναι μετρημενες σε ολοκληρη την Κυπρο και αναγκαζομαι να την βαζω απο παραλιες. Kαποιες φορες κολλησα αλλα ενταξει δεν εφταιγε το οχημα αλλα εγω. Γι'αυτο αν υπαρχει κατι θα ηθελα να μου πειτε ποιο ειναι το ποιο σωστο να γινει. Οσο για την μηχανηειμαι υπερευχαριστημαινος (θα ηθελα την 4Μ41 αλλα ενταξει ας μην ειμασται και αχαριστοι καλη ειναι και η 4Μ40).
Ξεχασα να σας πω για τους αποστατες οι διαστασεις των λαστιχων ειναι 275/70/16 απ'την μανα.
ΚΑΙ ΠΑΛΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
SAVVAS NEOKLEOUS
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2011 22:46
Τοποθεσία: Λευκωσια
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Πέμ Ιουν 16, 2011 23:46

το κρατημα σιγουρα βελτιωνεται καθως φαρδαινει το αυτοκινητο.τα ρουλεμαν θα ζοριζονται λιγο παραπανω αλλα μη φανταστεις οτι θα τ αλλαζεις κ καθε χρονο μηδαμινη η διαφορα στη φθορα τους.ωστοσο δεν βλεπω που θα σε βοηθησουν οι προσθηκες τροχων στο off road.καλυτερα κρατα τα 350-400 ευρω(δεν ξερω την αντιστοιχια σε λιρες στην κυπρο)κ δωσε λιγο υψος στο αμαξι η βαλε εναν εργατη να ξεκολας μονος σου οταν κολλας
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό mirage » Παρ Ιουν 17, 2011 10:36

Pininokio οι αποστατες στο offroading βοηθανε στις κλεισεις του αμαξωματος...το ξερεις!!! :slap:

Σαββα,μαλλον θα εννοεις 265/70/16,σωστα?Οσον αφορα τη 4Μ40,τι?δεν σου φτανει η δυναμη και θες την 4Μ41??Μπορεις να βαλεις και κανα τσιαπακι-εγκεφαλο και μετα θα εισαι γυρω στα 180hp.Εμενα παντως μου φαινεται υπεραρκετη η δυναμη της....
Ναι οντως ,ο εργατης μετραει!!!
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό SAVVAS NEOKLEOUS » Παρ Ιουν 17, 2011 11:12

Nαι φιλε μου εγραψα λαθος για τα λαστιχα.Οσον αφορα για την μηχανη οταν δεν τραβω την βαρκα ειμαι βασιλιας οταν ειμαι φορτομενος και το AC ανοικτο πιστευω πως ζοριζετε λιγο. Για την 4Μ41 ειναι απλως πιο ηρεμη μηχανη λογο κυβισμου τιποτε παραπανω.
Εσυ φιλε mirage ξερεις κατι συγκεκριμενο σχετικα με τσιπακι-εγκεφαλο? θα ζοριζετε το οχημα με το τραβημα της βαρκας στες ψηλες στροφες???
Οσο για τον εργατη εχεται δικαιο, και μαλιστα σκεφτηκα για μετακινουμενο εργατη και θα τον εχω πισω στο πορτ παγκαζ και να ενονετε με πιρο.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.
SAVVAS NEOKLEOUS
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2011 22:46
Τοποθεσία: Λευκωσια
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό SAVVAS NEOKLEOUS » Παρ Ιουν 17, 2011 11:17

Κατι ξεχασα,καλους αποστατες για το οχημα που βρισκομαιν????
Ευχαριστω και παλη....
SAVVAS NEOKLEOUS
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2011 22:46
Τοποθεσία: Λευκωσια
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Παρ Ιουν 17, 2011 14:38

προτεινω H&R.γιωργο οτι βοηθανε βοηθανε αλλα αφου ειναι μαμα τ αμαξι δεν θα χει κ καμια τεραστια διαφορα γιαυτο λεω να τα αξιοποιησει αλλιως
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

cron