ΠΡΩΤΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ, ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

ΠΡΩΤΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ, ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ

Δημοσίευσηαπό pantg » Δευτ Ιουν 20, 2011 17:03

και στο facebook σε δική του πλέον θεματική ενότητα

ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ ΙΧ

http://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CE ... 42?sk=info

βοηθήστε να το κάνουμε πραγματικότητα αρχίζοντας με μαζική κατάθεση φωτοτυπιών των πινακίδων μας στις κατά τόπους εφορίες (με κατάθεσή τους στο Πρωτόκολλο υπόψη του Εφόρου και με μορφή αιτήσεως όπου θα ζητάμε και επιβεβαίωση παραλαβής τους και κοινοποίησή του στο Υπουργείο Οικονομικών για να είναι σίγουρο οτι θα το παραλάβουν και θα το διαβάσουν όσοι πρέπει.)

Ακολουθεί το κείμενο όπως πιστεύουμε ότι καλύπτει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τον σκοπό μας.

-----------------------------

Τοπος, ημερομηνία
Προς:
ΔΟΥ
Υπόψη 1. κ. Εφόρου
2. Τμήμα οχημάτων

ΑΙΤΗΣΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΕΓΓΡΑΦΩΝ
ΑΙΤΗΣΗ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ
ΕΓΓΡΑΦΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ
ΕΞΩΔΙΚΗ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ

Με την αίτηση και έγγραφη γνωστοποίηση και προειδοποίηση αυτή ο πιό κάτω υπογράφων .........................................του ............, με ΑΔΤ .........................../....., εκδόσεως Α.Τ. .......................και ΑΦΜ .............................., αιτούμαι και πληροφορώ την υπηρεσία σας για τα εξής:

1. Παραδίδω φωτοαντίγραφα των πινακίδων κίνησης του οχήματός μου με αριθμό ...............
2. Αιτούμαι την αποστολή μέσω της υπηρεσίας σας των παρόντων φωτοαντιγράφων, αιτήσεων και εξωδίκου γνωστοποιήσεως στην καθ’ ύλην αρμόδια υπηρεσία του Υπουργείου Οικονομικών
3. Διαμαρτύρομαι εγγράφως για:
Α. την παράλογη και συνεχή αύξηση των τελών κυκλοφορίας και ζητώ την άμεση μείωσή τους κατά τουλάχιστον 50% για τα ήδη πωληθέντα οχήματα,
Β. για τον ειδικό φόρο κατανάλωσης επί των καυσίμων κίνησης οχημάτων και ζητώ την άμεση διαμόρφωση των τιμών καυσίμων στον μέσο όρο αυτών που ισχύουν στην Ευρωπαϊκή Ενωση
Γ. για την επιβολή εκ των υστέρων τεκμηρίων στα οχήματα που έχουν ήδη αποκτηθεί από τους ιδιοκτήτες τους, κάτι που παραβαίνει κάθε σωστή ερμηνεία των νόμων και την βασική νομική και Συνταγματική αρχή της μη αναδρομικής ισχύος νόμων, τελών και φόρων και ζητώ την άμεση κατάργηση των τεκμηρίων για τα ήδη αποκτηθέντα τέτοια περιουσιακά στοιχεία και εφαρμογή τους μόνο για όσα θέλει αποκτηθούν μετά την ψήφιση των σχετικών νέων νόμων και διατάξεων.
Δ. για την παράλογη και ανήθικη αύξηση των τελών διοδίων ή την επιβολή διοδίων σε δρόμους οι οποίοι δεν καλύπτουν τις προδιαγραφές για να χαρακτηρισθούν ως αυτοκινητόδρομοι ή έχουν εκχωρηθεί παρανόμως ή αντίθετα από το δημόσιο συμφέρον.

Σε αντίθετη περίπτωση σας γνωστοποιώ, δια της παρούσης αιτήσεως, διαμαρτυρίας και εξωδίκου ειδοποιήσεως, την πρόθεσή μου να ΚΑΤΑΘΕΣΩ τις πινακίδες κυκλοφορίας του οχήματός μου.
Κάτι το όποιο θα έχει ως άμεση συνέπεια την πλήρη απώλεια από πλευράς του Δημοσίου των όποιων τελών κυκλοφορίας, διοδίων, εμμέσων ή αμέσων φόρων από την κυκλοφορία του, πράγμα το οποίο θα αποστερήσει τον Εθνικό Προϋπολογισμό από σημαντικότατο τμήμα των εσόδων του αποκλειστικά και μόνον λόγω των επιλογών της Διοικήσεως σας και των καθ’ ύλην αρμοδίων Υπουργείων και λοιπών Κυβερνητικών φορέων και υπηρεσιών.

Για την όποια αυτή ολική απώλεια εσόδων και βλάβη υποστεί το Δημόσιο από την μη συμμόρφωσή σας προς τα πιό πάνω δίκαια, ηθικά και απολύτως νόμιμα αιτήματα προειδοποιώ εγγράφως ότι διατηρώ το δικαίωμά μου να σας μηνύσω τόσο ποινικά όσο και αστικά με σκοπό την αποκατάσταση της ζημίας του Δημοσίου με δήμευση της προσωπικής σας περιουσίας αφού η απώλεια και ζημία αυτή θα οφείλεται αποκλειστικά στην δική σας έλλειψη συμμόρφωσης προς την εφαρμογή των Συνταγματικών διατάξεων για ισότιμη κατανομή των φορολογικών βαρών και χρηστή διαχείριση της περιουσίας, των πόρων και εσόδων της Πατρίδας μας.

Με τιμή


Υπογραφή
--------------------------------------------------------



αντιγράψτε το, αν θέλετε κάνετε τις αλλαγές που σας εκφράζουν αλλά αφήστε το σαν ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ οπωσδήποτε και προτείνουμε και ως εξώδικο προειδοποίηση.

Ετσι θα πρέπει να μας απαντήσουν και μέσα σε 50 ημέρες από την υποβολή της αίτησης και κατάθεσης της φωτοτυπίας και της έγγραφης ειδοποίησής μας.
Αν δεν απαντήσουν εντός 50 ημερών ότι το παρέλαβαν, το ανέγνωσαν και το κοινοποίησαν στο Υπουργείο Οικονομικών δικαιούμαστε να ζητήσουμε χρηματική αποζημίωση με βάση το άρθρο 2 του Νόμου 2690/99)

_________________
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ LAND ROVER (ιδρυτής & μέλος)
Τ.Θ. 9501, 190 15 Ωρωπός
τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
skype: pantelis.giamarellos
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Δευτ Ιουν 20, 2011 19:11

ωραιος!!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό pantg » Δευτ Ιουν 20, 2011 21:52

συνάδελφοι,

μόνος του ο καθένας από εμάς δεν θα κατορθώσει τίποτε απολύτως.

αν όμως κάνουμε κάτι ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ.

έχουμε με το μέρος μας το νόμο για να έχουμε απάντηση και αν τους βομβαρδίσουμε με μερικές εκατοντάδες χιλιάδες αιτήσεις/προειδοποιήσεις και φωτοαντίγραφα πινακίδων θα συνειδητοποιήσουν ότι τον Δεκέμβριο δεν θα πάρουν τα "λεφτάκια" που περιμένουν για να ροκανίσουν πάλι μίζες και επιδόματα για τις επιτροπές και τους βουλευτικούς μισθούς τους....

Διαδώστε την κίνηση, τυπώστε την αίτηση/προειδοποίηση και μαζέψτε φωτοαντίγραφα πινακίδων.

Δεν χρειάζεται να πάμε όλοι στις εφορίες.

Αρκεί ένας άνθρωπος και να καταθέσει δέκα, είκοσι, όσες μπορεί ο καθένας ως εκπρόσωπος των φίλων, συγγενών, συναδέλφων του κλπ.

ΠΡΟΣΟΧΗ μόνον, το κάθε άτομο να έχει διαφορετικό αριθμό πρωτοκόλλου για την αίτηση/προειδοποίηση και φωτοαντίγραφο πινακίδας που θα καταθέτει. Ετσι θα τους αναγκάσουμε να απαντήσουν σε μερικές χιλιάδες αιτήσεις αλλά και να αποσταλούν ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ οι αιτήσεις στο υπουργείο Οικονομικών.

Θα πολεμήσουμε το σύστημα με όπλο μας αυτό με το οποίο και εκείνο μας ταλαιπωρεί. Την γραφειοκρατία και τις τυπικές διαδικασίες.

και να είσαστε σίγουροι ότι αν μαζευτούμε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες θα τους νικήσουμε.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Σάβ Ιουν 25, 2011 07:32

Το τεκμήριο διαβίωσης για επιβατικά αυτοκίνητα ιδιωτικής χρήσης, ορίζεται ως εξής:
* για τα αυτοκίνητα μέχρι χίλια διακόσια κυβικά εκατοστά σε τέσσερις χιλιάδες ευρώ.
* για αυτοκίνητα μεγαλύτερα των χιλίων διακοσίων κυβικών εκατοστών προστίθενται εξακόσια ευρώ ανά εκατό κυβικά εκατοστά μέχρι τα δύο χιλιάδες κυβικά εκατοστά.
* για αυτοκίνητα μεγαλύτερα των δύο χιλιάδων κυβικών εκατοστών προστίθενται εννιακόσια ευρώ ανά εκατό κυβικά εκατοστά και μέχρι τρεις χιλιάδες κυβικά εκατοστά.
* για αυτοκίνητα μεγαλύτερα από τρεις χιλιάδες κυβικά εκατοστά προστίθενται χίλια διακόσια ευρώ ανά εκατό κυβικά εκατοστά.



---------------------

και θυμίζω αυτό...
http://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CE ... 42?sk=info

και βέβαια, το ουσιαστικότερο όλοι κάτω στο Σύνταγμα (χωρίς καμμία εμπλοκή πολιτικών αποχρώσεων ή ιδεολογιών, απλά και μόνο ως Ελληνες Πολίτες που έχουμε φτάσει και έχουμε ξεπεράσει το σημείο υπομονής μας, ως γνήσιοι Αγανακτισμένοι <και όχι με τα "εισαγωγικά" των δημοσιογράφων που μας κοροϊδεύουν ακόμη και βάζοντας "εισαγωγικά" στην αγανάκτισή μας>

Ελάτε να πάμε στο Σύνταγμα και με τα αυτοκίνητά μας.
Τα δικά μας μπορούν να ανέβουν τα σκαλιά της Βουλής, να σπάσουν τα κιγκλιδώματα και να ρίξουν τους πλαστικούς τοίχους που έχει σηκώσει η Αστυνομία για να προφυλλάσει του κλέφτες και προδότες που έχουν το θράσσος να λέγονται "βουλευτές".

Χαιρετώ

_________________
Παντελής Γιαμαρέλλος (ιδρυτής & μέλος)
ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ LAND ROVER
Τ.Θ. 9501, 190 15 Ωρωπός
τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
skype: pantelis.giamarellos
pantg@otenet.gr
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Σάβ Ιουν 25, 2011 20:42

Παντελη εγω λεω να παραδωσουμε μαζι με τις πινακιδες και τα κλειδια απο των επιχειρησεων μας μαζι με τις ταμειακες και να πανε αυτοι να βγαλουν τον αρτο τον επιουσιο και να κατσουμε εμεις στα εδρανα της βουλης να δουν ποσα απιδια πιανει ο σακος.

ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΡΕ!!!
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Κυρ Ιουν 26, 2011 08:40

.......και τα κλειδια απο των επιχειρησεων μας μαζι με τις ταμειακες .......


Τις ταμιακες θα τις παραδωσουμε............απο μεγαλο υψος και με καλο σημαδι Αλεξανδρε!!!!!!!.....σε κανα κεφαλι ενοω...
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Κυρ Ιουν 26, 2011 11:41

Συνάδελφοι πόσοι θα θέλατε να πάμε με τα αυτοκίνητά μας, ως πομπή, την επομένη εβδομάδα στο Σύνταγμα?

Αν μαζευτούμε ένα κομβόι πολλών αυτοκινήτων θα περάσουμε σίγουρα τα μπλόκα της Αστυνομίας, ιδίως το έχουμε από πριν κανονίσει με την οργανωτική επιτροπή της συγκέντρωσης στο Σύνταγμα.

Θέλετε να αρχίσουμε μία λίστα?

Και που λέει ο λόγος ας αφιερώσουμε δύο ημέρες της ζωής μας. Πάμε εκεί την προηγουμένη της ψήφισης και καθόμαστε και τις δύο ημέρες. Με τα αυτοκίνητα μας εμπρός στην Βουλή. Οι φωνές του κόσμου μπορεί να μην τους φτάνουν. Οι κόρνες, οι προφυλακτήρες και οι προβολείς μας ΙΣΩΣ να τους ξυπνήσουν....

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ.
Να τους αφήσουμε τα κλειδιά μας, ότι άχρηστο παλιό κλειδί έχουμε, εκεί σε ένα βουναλάκι στην πλατεία Συντάγματος, στο πεζοδρόμιο εμπρός από την Βουλή. Και γιατί όχι και ότι παλιό σώβρακο (γιατί και αυτά θέλουν να μας πάρουν)


Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Πέμ Σεπ 29, 2011 17:26

Aγαπητοί συνάδελφοι,

να σας ενημέρωσω ότι μετά την παρέλευση του χρονικού ορίου των 50 ημέρων προχώρησα στην υποβολή αίτησης για αποζημίωσή μου στην Επιτροπή Εφαρμογής και Ελέγχου του αρ. 2 Ν.2690/90/
(για την ακρίβεια αρκετά περισσότερο από 50 ημέρες μιάς και κατέθεσα την αίτηση στις 5 Ιουλίου στην ΔΟΥ Αγ. Στεφάνου όπου και ανήκω φορολογικά)

Θα σας κρατήσω ενήμερους για την απάντηση που θα λάβω πλέον από την Επιτροπή του αρ. 2.

------------

Οσοι συνάδελφοι έχουν υποβάλλει δικές τους αιτήσεις/προειδοποιήσεις στις δικές τους ΔΟΥ παρακαλώ να ελέγξουν αν έχει περάσει το χρονικό περιθώριο των 50 ημέρων.

Αν αυτό έχει συμβεί και επιθυμούν να αποτανθούν στην Επιτροπή του αρ. 2 μπορώ να τους δώσω το έντυπο της αίτησης που θα πρέπει να υποβάλουν προς αυτήν.

Χαιρετώ και όχι μόνον δεν πρέπει να βάζουμε το κεφάλι κάτω αλλά να αντιδράσουμε ακόμη περισσότερο και στα νεώτερα "χαράτσια" που μας επέβαλαν τις τελευταίες εβδομάδες.

Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Δευτ Δεκ 05, 2011 16:55

Συνάδελφοι,

ο καλός φίλος και συνάδελφος στην κίνηση για την κατάθεση φωτοτυπιών και πλέον και των κανονικών πινακίδων αυτοκινήτων ως αντίδραση στα ληστρικά τέλη κυκλοφορίας, ο Δημήτρης Σταυριανός θα φιλοξενηθεί αύριο στην πρωϊνή ραδιοφωνική εκπομπη από τις 09.00 έως 10.00 στον BHMA FM στους 99.5

Πιστεύω ότι θα είναι ενδιαφέρον να τον ακούσουμε.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Τετ Δεκ 07, 2011 11:30

Συνάδελφοι καλημέρα,

Στις 5 Ιουλίου 2011 κατέθεσα στην ΔΟΥ Αγ. Στεφάνου την αίτηση παραλαβής φωτοτυπίας των πινακίδων του αυτοκινήτου και συγχρόνως αίτηση κοινοποίησής της στο Υπουργείο Οικονομικών μαζί με τα αιτήματά μου και την προειδοποίηση όπως αναφέρεται στο κείμενο που προτείναμε να υποβάλλουμε.

Φυσικά δεν έλαβα καμμία απάντηση, όπως έπρεπε να λάβω, με γνωστοποίηση των ενεργείων που είχα ζ...ητήσει και έπρεπε να κάνει η ΔΟΥ Αγ. Στεφάνου.

Ως εκ τούτου υπέβαλα στην επιτροπή του αρ. 2 του Ν. 2690/99 αίτηση για δικές τους πλέον ενέργειες για διερεύνηση του θέματος και την επιβολή των προβλεπομένων ποινών αλλά και της δικής μου αποζημίωσης όπως αυτή και ορίζεται από τις διατάξεις του πιό πάνω αλλά και των επομένων σχετικών Νόμων και εγκυκλίων ή κωδικοποιήσεων.

Σήμερα έλαβα μέσω ταχυδρομείου ενημέρωση από την επιτροπή του αρ. 2 του Ν2690/99 για το ότι έχουν ζητηθεί από την ΔΟΥ αντίγραφο της αίτησής μου, αποδεικτικά των όποιων ενεργειών έκανε η ΔΟΥ σε ικανοποίηση των αιτημάτων μου και τις δικές της απόψεις επί του θέματος.

Αυτό αποδεικνύει ότι όντως υπήρχε υποχρέωση της ΔΟΥ να απαντήσει και να με ενημερώσει επί των θεμάτων που έθεσα με την από 5/7/2011 αίτηση και πιθανόν πλέον να υπάρξει και θέμα κυρώσεων προς την Δημόσια αυτή υπηρεσία αλλά και αποζημιώσεώς μου για τις όποιες βλάβες (υλικές και ηθικές) έχουν προκληθεί από την αδιαφορία της ΔΟΥ.

Θα σας κρατώ ενήμερους για οποιαδήποτε άλλη σχετική εξέλιξη.

Ακολουθούν αντίγραφα των σχετικών αιτήσεων και απαντήσεων

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Σας καλώ, όσοι υποβάλλατε σχετική αίτηση προς την ΔΟΥ σας να ενεργήσετε με τον ίδιο τρόπο.
Μόνον έτσι θα δείξουμε στο αδιάφορο "κράτος" ότι δεν μπορεί να μας κλέβει και να αδιαφορεί απέναντί μας.

Με τιμή
Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Παρ Δεκ 16, 2011 14:49

Από σήμερα το μεσημέρι οι δικές μου πινακίδες βρίσκονται στο ράφι της εφορίας.

Οι "εγκέφαλοι" του Υπουργείου Οικονομικών μπορούν να βάλουν τα τέλη κυκλοφορίας, τον φόρο που θα πλήρωνα από το τεκμήριο, τον φόρο που θα έπαιρναν από τα καύσιμα, τα ανταλλακτικά, τα ασφάλιστρα, τα ανταλλακτικά, τα εργατικά επισκευών και συντήρησης εκεί που όλοι τους ευχόμαστε να τα βάλουν.

Αϊ στα κομμάτια πιά !!!!!

-------------------------------------

το αστείο είναι ότι επίσης σήμερα ειδοποιήθηκα από την ΔΟΥ που ανήκω να παρουσιαστώ εντός 3 εργασίμων ημερών για: "υπόθεση που με αφορά".

Η οποία υπόθεση ήταν πολύ απλά το να μου ζητήσουν συγγνώμη που δεν μου είχαν απαντήσει στην αίτηση κατάθεσης των αντιγράφων των πινακίδων και διαβίβασης του αιτήματός μου για μείωση των φόρων και τελών επί των ΙΧ στο υπουργείο οικονομικών. Κάτι που είχα ζητήσει εγγράφως με αίτηση τον Ιούλιο. Και προ ημερών η Επιτροπή Ελέγχου εφαρμογής του αρ. 2 Ν2690/99 "περί προθεσμιών ενεργειών του Δημοσίου σε αιτήματα πολιτών" τους ζήτησε να απαντήσουν γιατί καθυστέρησαν τόσους μήνες και δεν ενήργησαν εντός 50 ημερών όπως ορίζεται από τον νόμο.
Ελαβα την διαβεβαίωση πλέον, τώρα όμως που είναι αργά, ότι θα μου απαντήσουν άμεσα και θα διαβιβάσουν και το αίτημά μου στο υπουργείο.

Το καλό είναι ότι η Διευθύντρια της ΔΟΥ μου ανέφερε ότι αν μαζευτούν υπογραφές πολιτών με αίτημα την μείωση τελών κλπ θα το διαβιβάσει και αυτό ΑΜΕΣΑ στο Υπουργείο.

Εμπρός λοιπόν, τί καθόμαστε????

Να συντάξουμε ένα σχετικό κείμενο?

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Παρ Δεκ 16, 2011 17:49

Και το ρωτας?????Επρεπε να ειναι ετοιμο!!!!
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Παρ Δεκ 16, 2011 19:49

Συνάδελφοι,

προτείνω να φωτοτυπήσετε και να κολλήσετε στα αυτοκίνητά σας και στους τοίχους της γειτονιάς, της δουλειάς, του χώρου που συνήθως διασκεδάζετε αυτό...

Εικόνα

Μακάρι αυτό ή έστω κάτι να "ξυπνήσει" τον πραγματικό ΕΛΛΗΝΑ του φιλότιμου, τον Πολίτη και Πατριώτη που μέσα στην Ιστορία ξαναγέννησε την Ελλάδα τόσες φορές και μέσα σε τόσες αντιξοότητες.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajeromaniac » Πέμ Ιαν 12, 2012 10:23

Από τις 30/12/11 και πλέον οι πινακίδες και του δικού μου 3,8 L Pajero βρίσκονται στα βαθύτερα των βαθυτέρων των ελλήνων (;) βουλευτών.
Να τις έχουν και να τις χαίρονται και ελπίζω να τους έχουν βολέψει εκεί που μπήκαν!!!
Πλέον κυκλοφορώ με ένα αυτοκίνητο μοντέλο '96 και 1600 κυβικών, πλήρωσα το 1/4 των τελών του Pajero, καίω το 1/3 των καυσίμων του, τα ανταλλακτικά του είναι στο 1/30 των αντίστοιχων του Pajero, σύντομα θα του περάσω και αέριο και θα είναι ακόμη πιο οικονομικό και επειδή τους έχω βαρεθεί όλους τους αλήτες της χώρας μας να τους πληρώνω τα οποιαδήποτε προ'ι'όντα τους στην τετραπλάσια έως και εικοσαπλάσια αξία τους, από εδώ και στο εξής θα πηγαίνω στα Σκόπια ή στη Βουλγαρία, θα αγοράζω ΜΟΝΟ ελληνικά προ'ι'όντα, στηρίζοντας έτσι και τις ελληνικές εξαγωγές και στους άθλιους της ελληνικής (;) βουλής δε δίνω πλέον δεκάρα τσακιστή! ΑΛΗΤΕΣ και ΛΗΣΤΕΣ που μας πίνετε καθημερινά το αίμα!
Πείτε μου εσείς πάντως με ποιόν άλλο τρόπο θα μπορούσα να συντηρήσω την επταμελή και λίαν συντόμως οκταμελή μου οικογένεια, τη στιγμή που ο μισθός μου με τις άθλιες αναδρομικές κρατήσεις έχει φτάσει ακριβώς στο μισό! Το τεκμήριο μόνο για φέτος στο Pajero είναι 27400 Ευρώ (;!!! :? ), ο φόρος πολυτελείας στα 1360 Ευρώ και καμιά διακοσαριά ακόμη φόροι που θα τους βάλουν τα σα'ί'νια του υπουργείου ληστρικών οικονομικών θα μας πάρουν και το υπόλοιπο του μισθού μας!
Επειδή πλέον έχει ξεφύγει το πράγμα από κάθε έλεγχο και αυτοί οι αλήτες είναι ασύδοτοι θα κάνω ότι είναι δυνατόν για να μην πεινάσει η οικογένειά μου.
ΝΤΡΟΠΗ, ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΙΟΥΣ, ΑΝΕΝΤΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥ-ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΜΑΣ!!!!
Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ και συ με βασανίζεις...
Άβαταρ μέλους
pajeromaniac
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 09:42
Τοποθεσία: Κιλκίς
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Πέμ Ιαν 12, 2012 12:07

Από τις 30/12/11 και πλέον οι πινακίδες και του δικού μου 3,8 L Pajero βρίσκονται στα βαθύτερα των βαθυτέρων των ελλήνων (;) βουλευτών.

Να τις έχουν και να τις χαίρονται και ελπίζω να τους έχουν βολέψει εκεί που μπήκαν!!!

Πλέον κυκλοφορώ με ένα αυτοκίνητο μοντέλο '96 και 1600 κυβικών, πλήρωσα το 1/4 των τελών του Pajero, καίω το 1/3 των καυσίμων του, τα ανταλλακτικά του είναι στο 1/30 των αντίστοιχων του Pajero, σύντομα θα του περάσω και αέριο και θα είναι ακόμη πιο οικονομικό και επειδή τους έχω βαρεθεί όλους τους αλήτες της χώρας μας να τους πληρώνω τα οποιαδήποτε προ'ι'όντα τους στην τετραπλάσια έως και εικοσαπλάσια αξία τους, από εδώ και στο εξής θα πηγαίνω στα Σκόπια ή στη Βουλγαρία, θα αγοράζω ΜΟΝΟ ελληνικά προ'ι'όντα, στηρίζοντας έτσι και τις ελληνικές εξαγωγές και στους άθλιους της ελληνικής (;) βουλής δε δίνω πλέον δεκάρα τσακιστή! ΑΛΗΤΕΣ και ΛΗΣΤΕΣ που μας πίνετε καθημερινά το αίμα!

Πείτε μου εσείς πάντως με ποιόν άλλο τρόπο θα μπορούσα να συντηρήσω την επταμελή και λίαν συντόμως οκταμελή μου οικογένεια, τη στιγμή που ο μισθός μου με τις άθλιες αναδρομικές κρατήσεις έχει φτάσει ακριβώς στο μισό! Το τεκμήριο μόνο για φέτος στο Pajero είναι 27400 Ευρώ (;!!! ), ο φόρος πολυτελείας στα 1360 Ευρώ και καμιά διακοσαριά ακόμη φόροι που θα τους βάλουν τα σα'ί'νια του υπουργείου ληστρικών οικονομικών θα μας πάρουν και το υπόλοιπο του μισθού μας!

Επειδή πλέον έχει ξεφύγει το πράγμα από κάθε έλεγχο και αυτοί οι αλήτες είναι ασύδοτοι θα κάνω ότι είναι δυνατόν για να μην πεινάσει η οικογένειά μου.

ΝΤΡΟΠΗ, ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΙΟΥΣ, ΑΝΕΝΤΙΜΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΒΟΥ-ΛΕΦΤΑΔΕΣ ΜΑΣ!!!!

MAZI ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ [thup]
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες

cron