ΤΡΕΜΟΥΝ ΤΗΝ 25Η ΜΑΡΤΙΟΥ

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

ΤΡΕΜΟΥΝ ΤΗΝ 25Η ΜΑΡΤΙΟΥ

Δημοσίευσηαπό pantg » Κυρ Ιαν 15, 2012 12:09

http://1greek.wordpress.com/2012/01/15/ ... %83%CF%80/

ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ?????

Χαιρετώ

Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Κυρ Ιαν 15, 2012 16:35

Μηπως φιλτατε Παντελη να κανουμε και εμεις "παρελαση" με καθε λογης τετρακινητο προς τη βουλη???????

ΥΓ.Δεν ειμαι ο μονος που το σκεφτεται αυτο.Το προετοιμαζουμε εδω και καιρο με αλλα παιδια του χωρου.Θα ενημερωσω για τις εξελιξεις.
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό vassos » Κυρ Ιαν 15, 2012 18:00

Και εκεί να δείτε πως θα δουλέψουν τα αργά τα κλειδώματα κτλ.... :) :) :)
vassos
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 29, 2011 21:43
Τοποθεσία: Λευκωσία
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Κυρ Ιαν 15, 2012 19:47

Μετρήστε και εμένα και μία από τις καμήλες μου μέσα στην "παρέλαση".

Και θα χαρώ να μεταφέρω την ιδέα και στο φόρουμ των LandRoverάδων.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Κυρ Ιαν 15, 2012 22:18

Υπαρχει λιστα με συμετοχες που ξεκινησε πριν απο λιγη ωρα


ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ έγραψε:1. Nicolas
2. ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
3.
4.
5.


Ειναι καιρος πια να παρουμε την κατασταση στα χερια μας.
Παντελη θα σε παρω αυριο τηλ.να μιλησουμε.
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό ΛΕΥΤΕΡΗΣ » Δευτ Ιαν 16, 2012 10:04

που υπαρχει αυτη η λιστα?
Άβαταρ μέλους
ΛΕΥΤΕΡΗΣ
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Τετ Ιαν 06, 2010 09:33
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΑΘΗΝΑ-
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Δευτ Ιαν 16, 2012 13:19

Θα σας ενημερωνω παιδια απο εγω.Ειναι λεπτο το θεμα οποτε ας ειμαστε καπως προσεκτικοι.

Barou έγραψε:1. Nicolas
2. ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
3.extractor
4.Barou
5.



Αυξανομαστε παντως!!!Εσεις συνεχειστε την λιστα εδω και θα υπαρξει παραλληλη ενημερωση σε ολα τα forum.
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Δευτ Ιαν 16, 2012 13:49

Καλο θα ειναι ,νομιζω, να βαζεις και απο που ειναι ο καθενας
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό kostasser » Δευτ Ιαν 16, 2012 15:16

...συγνωμη λιγο ρε παιδια αλλα..... ποιο το νοημα τις λιστας..

.... να κανουμε τι ? ... ποιον να φοβερισουμε και με ποιον τροπο ...

... εδω ερχονται τα πανω κατω στην κοινωνια, εχει χαθει η μπαλα τελειως απο το γηπεδο..

.. δεν ξερουμε επιτελους ποιος κανει κουμαντο σ αυτον τον τοπο...

... ποιος ειναι ... ποιος και .... ποιος ειναι ..τι ..

.. δηλαδη τι ? ... να καβαλησουμε τα αυτοκινητακια μας και να παμε να κανουμε διαμαρτυρια στο συνταγμα ... δηλαδη τι ? ... να παμε να δειξουμε το "μποι" μας ή το "νταιλικι" μας ?..

.. ειναι λετε καταλληλος τροπος αυτος ?..

.. μου κανει κατι σαν κι εκεινο που ..... να καταθεσουμε "λεει" .... τις αδειες και τις πινακιδες σε ενδειξη διαμαρτυριας.... και μετα .............. "ταλαμουνταλα"



.............. και μη χειροτερα..

... η διαμαρτυριες γινονται αλλιως ... γινονται με αγωνες ακομα και με συνεπεια προσωπικων απωλειων κι οχι με διαμαρτυριες γιαλαντζι οι οποιες πολλες φορες υποκινουνται απο ανθρωπους, που υπηρετουν προσωπικα συμφεροντα, που λειτουργουν εκ του ασφαλους, μη εχοντας στην ουσια αναγκη

σ.σ. ... καθαρα προσωπικη αποψη
Άβαταρ μέλους
kostasser
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 00:44
Τοποθεσία: Σερρες
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Δευτ Ιαν 16, 2012 16:01

Αγαπητέ συνάδελφε kostasser,

Μιάς και "φωτογράφησες" με αρκετή επιτυχία τον υπογράφοντα θα ήθελα να σου γνωρίσω τα εξής.

η κίνηση για την κατάθεση των φωτοαντιγράφων των αδειών ή των πινακίδων κυκλοφορίας είχα καθαρά χαρακτήρα ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ προς τους υπευθύνους του Υπουργείου Οικονομικών για τις απώλειες εσόδων που θα είχαν από την κατάθεση των πινακίδων στο τέλος του ετους.
Οργανώθηκε λίγο μετά τα μέσα του Ιουνίου και όντως προειδοποιήσεις τέτοιες έφτασαν στο Υπουργείο Οικονομικών. Ο σκοπός μας να έχουμε προειδοποιήσει τους "εγκεφάλους" πέτυχε και τώρα κανείς τους δεν θα μπορεί να πει ότι "δεν πιστεύαμε πως θα κατατεθούν τόσες πολλές πινακίδες στο τέλος του έτους" ή "δεν πιστεύαμε ότι θα μειώνονταν τόσο τα έσοδα από τέλη που δεν εισπράχθηκαν αφού κατατέθηκαν οι πινακίδες".
Εκεί αποσκοπούσαμε και ο σκοπός μας ΠΕΤΥΧΕ. Αρα δεν είναι "γιαλαντζί" όπως ατυχώς αναφέρεις. "Γιαλαντζί" είναι αυτοί που παραπιονούνται και γκρινιάζουν χωρίς να κάνουν τίποτε. Και εν προκειμένω νομίζω ότι εμείς τουλάχιστον που κάναμε κάτι δεν μείναμε απλά στο να γκρινιάζουμε αλλά δράσαμε.

Προσωπικό συμφέρον ΦΥΣΙΚΑ και έχω. Αντίθετα από πολλούς που μένουν στην χώρα αυτή θεωρώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου υπόθεση το να προσπαθώ να κάνω κάτι για να βελτιώσω την κατάσταση της Χώρα ΜΟΥ και είναι προσωπικό μου συμφέρον το να συμβεί αυτό. Βλέπεις θεωρώ ότι όντως θα έχω όφελος με το να πάει και η πατρίδα μου μπροστά.

Φυσικά και λειτουργώ εκ του ασφαλούς γιατί αντίθετα από πολλούς δεν κάνω κάτι παράνομο και ΟΛΑ όσα έχω κάνει και πρόκειται να συνεχίσω να κάνω είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ νόμιμα και ηθικά. Για αυτό άλλωστε και ακόμη και ο Αρειος Πάγος έχει δεχθεί την αίτηση δίωξης κατά βουλευτών που έβλαψαν και συνεχίζουν να βλάπτουν την Χώρα ΜΟΥ. Οπως και η ΔΟΥ στην οποία ανήκω μου ζήτησε ΕΓΓΡΑΦΩΣ συγγνώμη για την καθυστέρηση στο να στείλει την προειδοποίηση της κατάθεσης πινακίδων στο ΥΠ.ΟΙΚ.
Οσο για το αν έχω ή δεν έχω κάτι να χάσω ή αν έχω ή δεν έχω ανάγκη απλά θα σου πω ότι θα ήμουν σαφώς καλύτερα αν δεν είχα καταθέσει τις πινακίδες από τα αυτοκίνητά μου. Ξεβολεύτηκα όμως γιατί πολύ απλά είναι ανήθικο, από πλευράς του "κράτους" το να ζητάει αυτά που ζητάει για κάτι που ήδη έχει πληρώσει ΟΛΟΥΣ τους φόρους που του αναλογούσαν και πληρώνει και διόδια, φόρους σε καύσιμα, φόρους σε ανταλλακτικά, φόρους σε ασφάλιστρα, τεκμήρια για την χρήση του, τέλη κυκλοφορίας από τα ακριβότερα σε αυτή την πλευρά του Γαλαξία και όχι μόνον των Βαλκανίων και όλα αυτά απλά και μόνο γιατί οι "εγκέφαλοι" του Υπ.ΟΙΚ. και οι "βουλευτές" μας απλά ενεργούν για δικό τους όφελος και αλληλοκαλύπτονται.

Οταν καλέ συνάδελφε kostasser αποφασίσεις και ΕΣΥ να ενεργήσεις πραγματικά και αφιερώσεις μήνες της προσωπικής σου ζωής και των χρημάτων σου, φάς δακρυγόνα στα πόδια σου εμπρός στα κιγκλιδώματα στο Μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη, φας σπασμένα μπουκάλια στα πόδια και στα χέρια σου πεταμένα από "κουκουλόφορους" ενώ τα ΜΑΤ σε αφήνουν ακάλυπτο, όταν έχεις τον αξιωματικό των ΜΑΤ να αρνείται να σου δώσει τα δικά του στοιχεία ενώ εσύ του δίνεις τα δικά σου και τον βοηθάς να διατηρήσει την τάξη και μετά έρχεται η ΓΑΔΑ να σου απολογείται, όταν πας στην Βουλή και αντιμετωπίσεις την αυθάδεια και την αδιαφορία των βουλευτών που εσύ ως Ελληνας Πολίτης έχεις εκλέξει και πληρώνεις αδρά,
όταν κάνεις κάτι και εσύ καλέ συνάδελφε kostasser τότε ίσως να μπορέσεις να καταλάβεις πόσο λάθος είναι τα λόγια που έγραψες αν αναφέρονται στον υπογράφοντα.

Είναι σίγουρο πως η Πατρίδα μας έχει ανάγκη και από την δική σου βοήθεια και είμαι και εγώ σίγουρος ότι θέλεις και εσύ να προσφέρεις πραγματικά.
Διοχέτευσε λοιπόν την ενέργειά σου προς το καλό της Πατρίδας μας και όχι με το κατηγορείς αυτούς που ήδη άρχισαν να ενεργούν, έστω και για προσωπικό τους, όπως πιστεύεις, όφελος.

Και μία τελευταία επισήμανση, αν μου επιτρέπεις.

Οι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ απόψεις, όταν θέλουν να είναι πραγματικά προσωπικές είναι πάντα ενυπόγραφες.
Αλλιώς δεν είναι προσωπικές αφού οτιδήποτε ανυπόγραφο είναι ανώνυμο άρα δεν νοιείται και ως προσωπικό όταν θέλεις να το χαρακτηρίζεις έτσι.

------------

Ας μην φεύγουμε όμως από το θέμα μας.

Αυτό που νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να γίνει είναι να υπάρξει συμμετοχή φέτος στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου. Χωρίς έκτροπα, χωρίς μπούγιο, χωρίς βρισιές και διατάραξη της τάξης. Οπως ο πραγματικός Ελληνας γνωρίζει να δείχνει τον σεβασμό εκεί που τον οφείλει (στους Ηρωες, τους Πεσόντες και τους Μαχητές της Ελευθερίας μας) αλλά και την απεχθεια, την αηδία και την αποδοκιμασία του σε εκείνους που πραγματικά τους ανήκει κάτι τέτοιο. Και ας βάζουν αυτοί αξιωματικούς των Σωμάτων Ασφαλείας και γυναικόπαιδα σαν ασπίδα μπροστά τους. Οι ΑΝΑΝΔΡΟΙ....

Σε ευχαριστώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό kostasser » Δευτ Ιαν 16, 2012 23:33

agaphte synadelfe pantg..

.. το αν αγωνιζομαι εγω για ενα καλυτερο μελλον για για μενα και τα παιδια μου το ξερω καλυτερα εγω παρα εσυ... αγωνα αληθινο και με ουσια..


.. δεχθηκε ο αρειος παγος την αιτηση σου οπως ειπες ...

.. το αποτελεσμα ?????????

.. ζητησε ο εφορας συγνωμη εγραφως ... ε και ? ..

.. αποτελεσμα ? σου μειωσαν τα τελη ? .... μηπως καποιου αλλου ?



... ξεβολευτηκες παραδινοντας τισ πινακιδες απο "ΤΑ" αυτοκινητα σου ?... (ποσα ειχες δηλαδη? ... και ποσες "καμηλες" εχεις ακομα ετοιμες προς παρελαση ?)


.. τετοιο ξευολεμα δεν κανω ... ενα το χω και για τη δουλεια και για το χομπι και για την οικογενεια



τι λες ?.....τα εβαλες με τα ματ και τους κουκουλοφορους ?


μπραβο !!!!!

... καλε φιλε pantg..

.. δεν κατηγορω κανεναν που ενεργει για την καλυτερευση της προσωπικης του και γενικοτερης καταστασης ...
επετρεψε μου ομως να εχω ενστασεις για τον τροπο ... στην ουσια μενω ... το κερδος αποζητω, να εχει ουσια και νοημα...

.. οχι "αερα πατερα" " ντουμανια" " θεωρια " και φουμαρα



.. οσο για την υπογραφη μου ... ειναι αυτη που υπαρχει σ αυτο το σαιτ ..


.. το ονομα μου δεν εχει νοημα να το δημοσιευσω μιας και δεν εβρισα κανεναν


kostasser
( ενας απλος, ΑΝΩΝΥΜΟΣ, αγροτης του καμπου των Σερρων με 6 μηνυσεις στην πλατη και πολλαπλασιες δικες τα τελευταια 13 χρονια, λογω της συνδικαλιστικης του δρασης και των αγωνων του για τη διεκδικηση των αιτηματων μιας ολοκληρης ταξης )
Άβαταρ μέλους
kostasser
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 00:44
Τοποθεσία: Σερρες
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Τρί Ιαν 17, 2012 16:35

συνάδελφε kostasser,

να σου πω την αλήθεια νομίζω ότι η συζήτηση αυτή θυμίζει μία εικόνα δύο παιδιών που κάνουν διαγωνισμό για το ποιό θα κατουρήσει πιό μακρυά.

Επειδή λοιπόν δεν επιθυμώ για κανέναν λόγο να εμπλακούμε σε κάτι τόσο αστείο και παράλογο θα σου προτείνω κάτι άλλο.

Αφού θεωρείς δεδομένο ότι αυτά που κάνω, όπως λες εσύ "δεν ούσια και νόημα" θα σου ζητήσω να προτείνεις το τί μπορούμε να κάνω.

Πιστεύω ότι το φόρουμ μάλλον δεν είναι ο χώρος για κάτι τέτοιο οπότε θα χαρώ να μου κάνεις ένα τηλέφωνο και να είναι πραγματικά εξαιρετικά ευχάριστο να σε ακούσω. Βλέπεις πιστεύω ότι ένας άνθρωπος που σε κρίνει αυστηρά έχει περισσότερα να σου προσφέρει από έναν άνθρωπο που συμφωνεί μαζί σου.

Ετσι λοιπόν, όποτε θέλεις είμαι στην διάθεσή σου για να μου προτείνεις εσύ πλέον πράγματα που θέλεις να σε βοηθήσω.

Θεωρώ δεδομένο ότι τόσο εσύ όσο και εγώ κινούμαστε από την κοινή μας επιθυμία να δούμε την Πατρίδα ΜΑΣ και πάλι εκεί που της αξίζει και ό΄τι κάνουμε πως γίνεται για να την βοηθήσουμε.

Δεν χρειάζεται να αποδείξω αν κατουράω πιό μακρυά από εσένα. Μακάρι εσύ να κατουράς μακρύτερα από εμένα και να μου δείξεις πώς θα μπορέσω και εγώ να κάνω κάτι για να πνίξουμε με τον τρόπο αυτό αυτούς που μας κοροϊδεύουν και κατάντησαν την Πατρίδα ΜΑΣ κλωστοσκούφι και περίγελο όσων δεν γνωρίζουν ή δεν εκτιμούν το τι σημαίνει Ελλάδα και Ελληνες.

Χαιρετώ και σε ευχαριστώ για τα αυστηρά σου λόγια.
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Τρί Ιαν 17, 2012 19:20

:resp: :resp: :resp: :resp: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό kostasser » Τρί Ιαν 17, 2012 19:21

... ακριβως φιλε μου..


... για κάτουρα θα λεμε τωρα ?

.. ας ειναι



Υ.Γ.
.. η παραπανω υπογραφη ισχυει


Υ.Γ. 2
.. η συζητηση περι του θεματος μπορει να συνεχιστει
Άβαταρ μέλους
kostasser
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 06, 2009 00:44
Τοποθεσία: Σερρες
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pantg » Τρί Ιαν 17, 2012 20:07

Συνάδελφε kostasser,

η πρόσκληση ισχύει για να προτείνεις κάτι που, όπως εσύ πιστεύεις, είναι καλύτερο από αυτά που έχουν γίνει από πλευράς μου.
Θεωρώ ότι θα ενδιαφέρει και άλλους συναδέλφους.
Οπότε αντί να με πάρεις τηλέφωνο κάνε την πρότασή σου δημόσια εδώ στο φόρουμ, αν φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό με βάση τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.


Μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι Ελληνες Πολίτες ψάχνουμε ΚΑΤΙ για να κάνουμε έτσι ώστε να βγούμε από αυτή την αδιέξοδη, για εμάς και κυρίως για την Χώρα ΜΑΣ, κατάσταση.

Αντί να κατακρίνεις τους άλλους για όσα κάνουν ρίξε ιδέες, κάνε προτάσεις και να είσαι σίγουρος οτι από εμένα θα έχεις ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Και να είσαι σίγουρος ότι ολοι μας περιμένουμε να ακούσουμε αυτό που έχεις να προτείνεις αντί απλώς να αμφισβητείς, για τους δικούς σου λόγους, όσα οι άλλοι κάνουν.

Χαιρετώ
Παντελής Γιαμαρέλλος
ΠΡΟΣΗΜΟ Ο.Ε.
Επίσημος και αποκλειστικός αντιπρόσωπος
bloqueiokaiser.com.br
vortex-performance-exhausts.co.uk/
bishopsoriginal.eu/
noisekiller.co.uk
gazshocks.co.uk/
extreme4x4.co.uk
pantg
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί Μαρ 22, 2011 11:19
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες

cron