???????????

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

???????????

Δημοσίευσηαπό skier78 » Δευτ Οκτ 21, 2013 01:33

alpininstis έγραψε:Διακρίνω μια επιθετικότητα και ειρωνεία ? ....νομίζω χωρίς λόγο , άλλωστε η ενότητα που ανήκει όπως λες , είναι εκεί που το έβαλες δηλ στην ενότητα του pinin



Όταν γράφτηκα στο club είχα πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.Μετά από ένα καλοκαίρι απουσίας ,ξαναμπήκα μέσα και είδα ότι με πατάξατε έξω από την ενότητα''pajeroclub''.Σκέφτηκα ότι μήπως είχατε δημιουργήσει ένα αυτοματοποιημένο σύστημα που να αφαιρεί μόνο του μέλη μετά από μεγάλη απουσία.Στην συνέχεια έστειλα αίτημα για να ξαναέχω πρόσβαση αλλά δεν πήρα καμιά απάντηση.Ξαναστέλνω αίτημα μετά από λίγο καιρό,μπας λέω και μήπως κάτι δεν έκανα σωστά.Πάλι τίποτα,σκέφτηκα ότι μήπως δεν σας κάνω.Παρόλα αυτά όπως βλέπεις συνεχίζω και ποστάρω με κρύα καρδιά μόνο και μόνο από την αγάπη που έχω για το συγκεκριμένο όχημα και θέλω να μοιραστώ τις γνώσεις μου ,μιας και δεκαοχτώ χρόνια ηλεκτρολόγος οχημάτων ,όλες οι μετατροπές στο pinin μου είναι προσωπικά χειροποίητες με πολλές πολλές ώρες σκέψεις υπολογισμούς και δοκιμών .Όσοι με ρωτάνε αν πηγαίνουμε οργανωμένες εκδρομές μιας και βλέπουν πίσω στο αυτοκίνητό μου ίσως το μεγαλύτερο αυτοκόλλητο pajeroclub που κυκλοφορεί στην Ελλάδα,τους απαντάω ότι τις οργανωμένες τις κάνουν μεταξύ τους και ότι υπάρχει μία ενότητα για τους υπόλοιπους.Επίσης έχω σταμπάρει μαγαζί που έκοψε κανά δεκαριά pinin αλλά δεν πρόκειται να σας πω πιο είναι γιατί απλά δεν έχω πρόσβαση στους προμηθευτές.Ε τι άλλο να σου πω αυτά μόνο στο pajero club συμβαίνουν.



Aν το γεγονός αυτό το θεωρείς όπως λες ...χωρίς λόγο ,τότε εντάξει έχεις δίκιο.

Όσοι έχετε το δικαίωμα πρόσβασης στην ενότητα ''Pajero club'' και δεν βαριέστε μπορείτε να δείτε τις αναρτήσεις και πότε τις είχα κάνει ...(και μετά από πόσο καιρό η υπομονή μου εξαντλήθηκε)

Αν υπάρχει λόγος ,αν έχω κάνει κάτι που έθιξα κάποιον ,οτιδήποτε έχει φταίξει που από δόκιμο μέλος έγινα απλό θα ήθελα να μου τον αναφέρετε .

Και δεν θα απαντήσω σε κανένα π.μ. ότι αφορά το συγκεκριμένο θέμα.
skier78
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 22:56
Τοποθεσία: NAOYΣΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Δευτ Οκτ 21, 2013 21:48

Πριν βγάλεις ολα αυτά τα συμπεράσματα , που κατά την άποψή μου δεν ισχύουν , θα μπορούσες να στήλης ένα μήνυμα ή ενα email στην διαχείριση του pajero club και αν δεν λυνόταν το θέμα σου ή αν δεν σε έκαναν πάλι δόκιμο μέλος ,τότε θα ήμουν μαζί σου
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό administrator » Δευτ Οκτ 21, 2013 22:32

Γειά σου skier78


Νομίζω η εισαγωγή σου στο θέμα λέγοντας "Ειλικρινά νιώθω μαλάκας που συνεχίζω και ασχολούμαι με το club " ειναι λάθος .
Θέλω να σε ενημερώσω ότι η διαχείριση του pajero club δεν εχει λάβει κανένα αίτημά σου για δόκιμο μέλος ,ως εκ τούτου δεν γνωρίζει την επιθυμία σου αυτή ,όπως επίσης δεν μας ενημέρωσες για το οτι απο δόκιμο μέλος έγινες απλό μέλος ,το οποίο μπορεί να έγινε για χίλιους δύο λόγους .

Αρα τα συμπεράσματά σου είναι λανθασμένα και σε παρακαλώ να τα επανεξετάσεις γιατί δεν αρμόζουν στην παρέα του pajeroclub

Οσο για τις εκδρομές που αναφέρεις οτι "τις οργανωμένες τις κάνουν μεταξύ τους και ότι υπάρχει μία ενότητα για τους υπόλοιπους." θέλω να σε διαβεβαιώσω οτι απο τα τέλη του 2012 η διαχείριση του pajero club άλλαξε και οτι απο την αλλαγή αυτής και μετά ολες οι εκδρομές απο την διαχείριση δημοσιεύονται στην ενότητα » Γενικές συζητήσεις » Ζητείται παρέα ». Αν κάποιο απο τα μέλη επιθυμεί μεμονωμένα να οργανώσει κάποια εκδρομή ,έχει το δικαίωμα να την δημοσιεύσει σε όποια ενότητα αυτό επιθυμεί

Αν παρόλα αυτά εξακολουθείς να επιθυμείς να γίνεις δόκιμο μέλος κάνε αίτηση δόκιμου μέλους που θα την βρεις στην αρχική σελίδα του pajero club και ενημέρωσε την διαχείριση με π.μ για να επιβεβαιώσει οτι την έλαβε .

Ευχαριστώ πολύ
εκ της διαχείρισης του pajero club
Άβαταρ μέλους
administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 11:38
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό skier78 » Δευτ Νοέμ 04, 2013 09:53

Άργησα να απαντήσω γιατί έψαχνα λεξικό που να εξηγεί ότι τα ''π.μ.'' τα βγάζουμε στην φόρα και ότι για να πάρεις μέρος στις ''Δ.Συζητήσεις '' πρέπει να κάνεις χίλιες δυο αιτήσεις,αλλά δεν το βρήκα.
Εξ'άλλου όπως λέγαμε και στον στρατό όσα πιο λίγα ξέρεις τόσο το καλύτερο ,γι'αυτό και θα εξακολουθήσω να συμμετέχω ως απλό μέλος αν δεν σας είμαι βάρος.Αν ο administrator δεν με μιλούσε τόσο ευγενικά παρόλο που κατά την γνώμη μου έκανε κάποιο λάθος ,ίσως να μην ξαναέμπενα εδώ μέσα.
Και κάτι τελευταίο ,ας μου λέγατε έστω και ένα λόγο από τους χίλιους δύο που υπάρχουν για τον οποίο βγήκα από Δόκιμο μέλος.
Και το ότι είχα στείλει αίτηση 2 φορές μιλάω πολύ σοβαρά.
skier78
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 22:56
Τοποθεσία: NAOYΣΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό administrator » Δευτ Νοέμ 04, 2013 11:30

Γεια σου skier78

Με αφορμή τα λεγόμενά σου το πρώτο και βασικότερο που θέλουμε να ξεκαθαρίσουμε σε όλους είναι ότι στην παρέα του forum του pajero club κανένας δεν είναι βάρος , αρκεί να τηρεί τους όρους και τους κανόνες του forum , και το βασικότερο να μην βρίζει και να μην προσβάλει άλλα μέλη

Σε οτι αφορά το "π.μ" την ίδια απορία είχαμε και εμείς όταν είδαμε εσύ πρώτος να δημοσιεύεις το "π.μ " που έστειλες στην διαχείριση στο forum , και το μόνο που μπορούσαμε να σκεφτούμε σαν απάντηση είναι ότι η συζήτηση θέλεις να γίνει δημόσια και γιαυτό και σου απαντήσαμε δημόσια .

Σου επαναλαμβάνουμε λοιπόν οτι στη διαχείριση δεν ήταν γνωστό οτι απο δόκιμο μέλος έγινες απλό και οτι η αλλαγή αυτή ΔΕΝ έγινε απο πρωτοβουλία της διαχείρισης , αρα οι χίλιοι δύο λόγοι που προαναφέρουμε είναι είτε λόγο του μεγάλου χρονικού διαστήματος που είχες να επισκεφτείς το forum , είτε οποιοιδήποτε άλλοι τεχνικοί λόγοι τους οποίους δεν γνωρίζουμε . Σε κάθε περίπτωση όμως ήταν πολύ απλό να διορθωθεί αν ενημέρωνες την διαχείριση με ενα "π.μ"

Παρόλα αυτά όμως νομίζουμε οτι δεν συντρέχει λόγος για περαιτέρω συζήτηση , και οπως προαναφέραμε κάνε μια αίτηση μόνιμου μέλους για να μπορέσουμε να λύσουμε το "θέμα "

Ευχαριστώ πολύ
εκ της διαχείρισης του pajeroclub
Άβαταρ μέλους
administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 11:38
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό skier78 » Τρί Νοέμ 05, 2013 08:22

Κατ'αρχής θα έπρεπε να απαντήσω και στον φίλο alpininsti.Τι να έκανα ?Να τα ξαναέγραφα τα ίδια αλλά με άλλα λόγια?Εξ' άλλου δικό μου ήταν το ''π.μ.'' και το έκανα copy -paste χωρίς όμως την πρώτη πρόταση για την οποία φροντίσατε να την αναρτήσετε εσείς που αυτό σίγουρα θα έχει αρνητική επιρροή ως προς το πρόσωπό μου από τα υπόλοιπα μέλη.
Απλά ήθελα να έρθετε για λίγο στην θέση μου:....μετά από ένα δύσκολο καλοκαίρι τώρα που φθινοπώριασε ήρθε η ώρα να ανοίξω τον υπολογιστή ,να μπω στα φόρουμ κτλ..........και όταν μπαίνεις στο pajeroclub βλαίπεις ότι ξαφνικά δεν μπορείς να συμμετέχεις στις Δημόσιες συζητήσεις της ενότητας pajero club που μέχρι τότε έμπαινες κανονικά....... ε λες κάτι θα έγινε..........στέλνεις αίτηση ξανά για δόκιμο μέλος,περνάνε λίγες μέρες δεν βλέπεις ανταπόκριση...........μετά από λίγες μέρες ξαναστέλνεις αίτηση πάλι τίποτα.........ε λες εντάξει δεν είμαστε και μικρά παιδιά να παρακαλάμε....ας είχα μία απάντηση τουλάχιστον που να εξηγεί τον λόγο που δεν μπορώ να ξαναγίνω δόκιμο μέλος και θα την δεχόμουνα(για τότε εννοούσα που έστελνα τις αιτήσεις)....

και επειδή όλο το θέμα ξεκίνησε από το project του pinin μου που αναγκάστηκα να το αναρτήσω σε μια ενότητα που μόλις γεμίσει κανά δυο σελίδες θα πρέπει σε κάποιο νέο μέλος εμείς να του πούμε ότι υπάρχει και αυτό ............και εάν το έβαλα στο σωστό σημείο όπως λέει ο φίλος alpininstis ,δηλαδή οι (αν δεν θυμάμαι σωστά τα ονόματα από τότε διορθώστε με) lois 040 kai pininokio που ανάρτησαν τα project τους από το pajero kai pinin αντίστοιχα στην ενότητα''projects''ήταν λάθος και θα έπρεπε να μετακινηθούν?

Καλημέρα :giveup:
skier78
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 10, 2008 22:56
Τοποθεσία: NAOYΣΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό administrator » Τρί Νοέμ 05, 2013 11:49

Ακριβώς , επειδή εσύ δημοσίευσες στο forum το π.μ , η διαχείριση ηταν υποχρεωμένη να σου απαντήσει στο forum

Παρόλα αυτά το " θέμα " διευκρινίστηκε και εξαντλήθηκε , νομίζουμε οτι οι απορίες σου απαντήθηκαν και αν δεν έχεις κάποια άλλη απορία η ενότητα θα κλειδωθεί .
Οπως σου είπαμε και πιο πάνω κάνε καινούρια αίτηση και στείλε π.μ στον administrator για να επιβεβαιώσει οτι την έλαβε

Ευχαριστώ πολύ
εκ της διαχείρισης του pajeroclub
Άβαταρ μέλους
administrator
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 27, 2007 11:38
Αυτοκίνητο:


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron