Συμβουλή για αγορά Pajero για κυνήγι

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Συμβουλή για αγορά Pajero για κυνήγι

Δημοσίευσηαπό armstas » Πέμ Αύγ 29, 2019 15:32

Καλησπέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα Pajero για κυνηγετικές εξορμήσεις σε ημιορεινές περιοχές.
Μπορείτε να μου δώσετε τη γνώμη σας γι'αυτό εδώ;
https://vendora.gr/items/vd0e74/mitsubi ... ashed.html
Ευχαριστώ.
armstas
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 29, 2019 15:25
Αυτοκίνητο: sport 2.5

Re: Συμβουλή για αγορά Pajero για κυνήγι

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τρί Σεπ 10, 2019 09:13

armstas έγραψε:Καλησπέρα σας.

Θέλω να αγοράσω ένα Pajero για κυνηγετικές εξορμήσεις σε ημιορεινές περιοχές.
Μπορείτε να μου δώσετε τη γνώμη σας γι'αυτό εδώ;
https://vendora.gr/items/vd0e74/mitsubi ... ashed.html
Ευχαριστώ.


ειναι μια καλη επιλογη με πολυ αξιόπιστο και γερο σασι και συστημα τετρακινησης . Το πετρελαιο για το βαρος του ειναι λιγο αδυναμο και δεν ξερω αν αυτο το μοτερ βγαζει προβληματα με το καπακι οπως τα L200 . πάντως να ξερεις η επιλογη της βενζινης με υγραεριο ειναι πιο οικονομικη σε καυσημα απο το πετρελαιο
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Re: Συμβουλή για αγορά Pajero για κυνήγι

Δημοσίευσηαπό StuparArt » Πέμ Σεπ 12, 2019 12:04

Τα πετρέλαια 2.5 δεν φημίζονται για την αξιοπιστία τούς όσο αφορά τον κινητήρα και συγκεκριμένα το καπάκι.

Σαν καρότσα να κοιτάξεις εάν σε βολεύει ως οδηγό (το λέω επειδή είναι αρκετά χαμηλά ο ουρανός του και εάν είσαι ψηλός υπάρχει λίγο θέμα, και την θέση οδήγησης φυσικά). Το σασί του πολύ καλό ίσως να είναι το καλύτερο πράγμα πάνω στο αμάξι μαζί με τα διαφορικά, σασμάν κλπ χεχε.

Γενικά φαίνεται μεγάλο με χώρους αλλά να έχεις υπόψιν σου πως δεν έχει έξυπνους χώρους για μικροαντικείμενα και γενικά είναι πολύ απλό εσωτερικά...ακόμα και οι ποτηροθήκες είναι κάπως και εκτός δρόμου με το κοπανιμα μπορεί να βρεθείς να σκουπίζεις τον φραπέ χαχα.

Όσο αφορά εκτός δρόμου ικανότητες είναι αρκετά καλό απλά να έχεις υπόψη σου ότι είναι μακρύ και σε κάποια εμπόδια θέλει προσοχή για το πώς περνάς. Το τιμόνι του δεν κόβει πάρα πολύ...το λες οριακό για τον όγκο του αυτοκινήτου.

Εάν μπορείς προτίμησε το με βενζίνη απλά να ξέρεις ότι και εκεί η ιπποδύναμη των 170 η 177 αλόγων είναι οριακή για το βάρος του.

Μέχρι 2003 απ' ότι έχω καταλάβει έβγαινε με 177hp. Από το 2004 και μετά (το face lift δηλαδή) είναι με 170hp.
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΩΧΟΠΑΙΔΑ ΜΕ ΑΚΡΙΒΑ ΓΟΥΣΤΑ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ
Άβαταρ μέλους
StuparArt
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Δευτ Οκτ 26, 2015 01:24
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Re: Συμβουλή για αγορά Pajero για κυνήγι

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Δευτ Σεπ 16, 2019 13:28

StuparArt έγραψε:Τα πετρέλαια 2.5 δεν φημίζονται για την αξιοπιστία τούς όσο αφορά τον κινητήρα και συγκεκριμένα το καπάκι.

Σαν καρότσα να κοιτάξεις εάν σε βολεύει ως οδηγό (το λέω επειδή είναι αρκετά χαμηλά ο ουρανός του και εάν είσαι ψηλός υπάρχει λίγο θέμα, και την θέση οδήγησης φυσικά). Το σασί του πολύ καλό ίσως να είναι το καλύτερο πράγμα πάνω στο αμάξι μαζί με τα διαφορικά, σασμάν κλπ χεχε.

Γενικά φαίνεται μεγάλο με χώρους αλλά να έχεις υπόψιν σου πως δεν έχει έξυπνους χώρους για μικροαντικείμενα και γενικά είναι πολύ απλό εσωτερικά...ακόμα και οι ποτηροθήκες είναι κάπως και εκτός δρόμου με το κοπανιμα μπορεί να βρεθείς να σκουπίζεις τον φραπέ χαχα.

Όσο αφορά εκτός δρόμου ικανότητες είναι αρκετά καλό απλά να έχεις υπόψη σου ότι είναι μακρύ και σε κάποια εμπόδια θέλει προσοχή για το πώς περνάς. Το τιμόνι του δεν κόβει πάρα πολύ...το λες οριακό για τον όγκο του αυτοκινήτου.

Εάν μπορείς προτίμησε το με βενζίνη απλά να ξέρεις ότι και εκεί η ιπποδύναμη των 170 η 177 αλόγων είναι οριακή για το βάρος του.

Μέχρι 2003 απ' ότι έχω καταλάβει έβγαινε με 177hp. Από το 2004 και μετά (το face lift δηλαδή) είναι με 170hp.


:thup: :thup: :thup: Ωραιος ο Νικος
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες

cron