Δεν βλέπω φως

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δεν βλέπω φως

Δημοσίευσηαπό spin7770 » Κυρ Ιουν 28, 2009 13:19

Παιδια δεν βλέπω κίνηση στο forum... , δεν ξέρω μήπως όλο το παιχνίδι παίζεται στην περιοχή των μελών. Εγώ πάντως που αν και έχω κάνει αίτημα, τώρα πλέον ως κάτοχος pajero, να μπορώ να επισκέπτομαι τα topics των μελών, δεν έχω λάβει απάντηση. Επιπλέον βλέπω στασιμότητα στα ανοιχτά topics, οπότε δεν έχει νόημα να επισκέπτομαι αυτό το forum πλέον. Να το παρατήσω καλύτερα? :bye:
Άβαταρ μέλους
spin7770
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 01:05
Τοποθεσία: Λαγονήσι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Κυρ Ιουν 28, 2009 16:59

Γεια σου spin7770 καλοριζικο το εργαλειο σου και ευχομαι να το χαιρεσαι οπως επιθυμεις.Το μονο που δεν πιστευω για το συγκεκριμενο φορουμ ειναι οτι υπαρχει στασιμοτητα αλλα βεβαια ειναι προσωπικη αποψη.Τα topics που ανοιγονται στην περιοχη των μελων ειναι μετρημενα στα δακτυλα σε σχεση με αυτα των υπολοιπων.Οι περισσοτερες βελτιωσεις και μετατροπες εμφανιζονται στις ανοιχτες ενοτητες και συνεχεια υπαρχει τροφοδοτηση με νεα θεματα.Βεβαια οπως και σε ολα τα φορουμ παντα υπαρχουν μερες νεκρας αλλα και αυτο ειναι φυσιολογικο λογω υποχρεωσεων αλλα και λογω του γεγονοτος οτι υπαρχουν πολλοι συνφορουμιτες που μπαινουν στο φορουμ , καλωσοριζουν λιγοτεροι και ακομα λιγοτεροι γραφουν. Το τελευταιο βεβαια συμβαινει σε ολα τα φορουμ. :) Επομενως το μονο που ευχομαι ειναι με το καλο να βρεθουμε απο κοντα , να πατησουμε χωμα μαζι και να χαθουμε στην φυση με ολους τους υπολοιπους πανθηροπληκτους και ταμπελες οπως δοκιμα ή μονιμα μελη θα ερθουν απολυτα φυσικα. Γι'αυτο ετοιμασου :ok: cheers2
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό chrispinin » Κυρ Ιουν 28, 2009 18:01

καλησπερα φιλε spin7770 αν και δεν εχω παρα μονο 2 μηνες στην παρουσα παρεα του κλαμπ, η εκτιμηση μου ειναι πως ολα τα παιδια που γραφουν εδω ειναι γνωστες του ofroad και οποτε καποιος γραψει για το προβλημα του το κανουν δικο τους και του απαντουν δινοντας λυσεις. κατα την αποψη μου το εχουν ψαξει το πραγμα και οτι λυση δινουν ειναι εμπεριστατομενη και ειναι εγγυηση.
:thup:
αρα μονο για στασιμοτητα δεν θα επρεπε να μιλαμε.
Άβαταρ μέλους
chrispinin
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2009 14:16
Τοποθεσία: Χανια, Λαμια.
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Κυρ Ιουν 28, 2009 23:10

γεια σου κ απο μενα.εκτος απ τα παραπανω που ειπαν τα παιδια αν εχεις καποια απορια η σ ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο πανω στο οποιο δεν ανφερομστε οι υπολοιποι μπορεις ευκολα να ανοιξεις ενα νεο θεμα κ να το μοιραστεις μαζι μας.οσο για το μονιμο μελος καλυτερα να σου απαντησει ο admin.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό Troll » Κυρ Ιουν 28, 2009 23:34

Kαλησπερα κι απο 'μενα. Οπως ειπαν και τα παιδια, αναλογα με το προβλημα του καθενος προσπαθουμε ολοι να βοηθησουμε, γνωστες ή μη, ωστε να βρεθει λυση. Οποτε αν θες να ρωτησεις οτιδηποτε ή ακομα και να ανοιξεις ασχετο θεμα, μπορεις να το κανεις στην αναλογη ενοτητα. Εννοειται οτι αυτο ισχυει για ολους.

Οσο για την "κινηση" του forum. Δεν ειμαστε επαγγελματιες του χωρου, δεν εχουμε κανενα οικονομικο συμφερον, αλλα ουτε προσβλεπουμε στη μεγαλη επισκεψιμοτητα για να κραταμε το ενδιαφερον στο forum αμειωτο. Μια παρεα ειμαστε και οπως ειναι λογικο δεν μπορουμε να γραφουμε συνεχεια. Οποτε χρειαστει ομως ειμαστε παροντες.

Αν απ' τη μερια σου κρινεις ή αισθανεσαι οτι εχεις βαρεθει, εισαι ελευθερος, να πραξεις αναλογα. Και για να μην παρεξηγηθω, δεν υποννοω τιποτα. Αντι να τα παρατησεις, θα μπορουσες να ανοιξεις ενα θεμα προς συζητηση, οπως αυτο, που καλα εκανες και το ανοιξες και μας ενημερωσες. Ισως ετσι να αισθανονται κι αλλοι και αυτη ειναι ευκαιρια για να κατανοησουν το κλιμα που επικρατει.

Οσο για την αιτηση για μονιμο μελος που ειχες στειλει αρχες του μηνα, φταιω εγω που καθυστερησα να σε ενταξω διοτι θα πρεπει να ειναι συμφωνα και τα υπολοιπα μονιμα μελη. Καθυστερησα ομως να τους ενημερωσω, οποτε η ευθυνη ειναι δικια μου και ζητω συγγνωμη.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Δευτ Ιουν 29, 2009 12:12

Γειά σου spin7770
Νομίζω οτι οσα ειπώθηκαν με εχουν καλύψει πλήρως

Θέλω όμως εκμεταλλευόμενος την ευκαιρία να τονίσω κάτι ακόμα .

Το forum - club αυτό ξεκίνησε απο δυο φίλους κατόχους pajero που σε κάποια συνάντησή τους ο ενας απο τους δύο εξέφρασε στον άλλον την ιδέα του και πάρθηκε η απόφαση της υλοποίησης της .
Έτσι λοιπόν ο ενας απο τους δύο ανέλαβε να το φτιάξει (λόγο γνώσεων στους υπολογιστές ) με σκοπό να δημιουργηθεί μια παρέα χωρίς κανένα οικονομικό
συμφέρον , και με το μόνο μέλημα να περνάμε καλά και να διευρύνουμε - μεταφέρουμε τις γνώσεις μας στα αυτοκίνητά μας και το off road .

Η παρέα αυτή εχει μεγαλώσει και εχει μια ανοιχτή αγκαλιά για ολους .
Επειδή λοιπόν δεν υπάρχει οικονομικό συμφέρον απο κανέναν ,ουτε διαφημίσεις ,ουτε περιοδικά ,ουτε επαγγελματίες δεν έχουμε και την "κάψα"
να κάνουμε αυτό το forum να εχει τρελή επισκεψιμότητα και να ανοίγουμε θέματα ετσι για να δείχνουμε μπούγιο και κίνηση .
Το μόνο μας μέλημα ειναι να υπάρχει αυθορμητισμός -αλληλοσεβασμός και αλληλοβοήθεια , και να βρισκόμαστε στο βουνό παρέα ολοι μαζί κάνοντας το χόμπι μας .

Αν απο ολα αυτά βγάζεις το συμπέρασμα της στασιμότητας και σου ειναι βαρετό και σκέπτεσαι να το παρατήσεις οπως αναφέρεις ειναι δικό σου θέμα και δεν μπορεί να σε βοηθήσει ή να σου αλλάξει γνώμη κανείς .

Για το θέμα της αίτησης μέλους νομίζω να σε κάλυψε ο Toll με την απάντησή του .
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό themis » Δευτ Ιουν 29, 2009 18:45

:thup: :thup: :thup: νομιζω οτι δεν εχεις αναφερει περιοχη spin 7770
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Δευτ Ιουν 29, 2009 22:00

μηπως τον τρομαξαμε τον ανθρωπο??μηπως ειμασταν αποτομοι???
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Ιουν 30, 2009 01:53

Nα προσθεσω οτι οποιος εχει στειλει αιτηση μονιμου μελους και δεν εχει γραψει το username του, δεν γινεται να εγγραφει για τον απλουστατο λογο του οτι δεν ξερουμε ποιος χρηστης ειναι.

Παντως το συγκεκριμενο θεμα ειναι μια καλη ευκαιρια να συζητησουμε οποιοδηποτε παραπονο ή προβλημα εχει καποιος με το forum ή οτι εχει να κανει με το club.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό spin7770 » Τρί Ιουν 30, 2009 10:34

ΟΚ παιδια νομίζω από το πλήθος και μόνο των απαντήσεων ότι αν μη τι άλλο υπάρχει ζωντάνια!
Οι κατηγορίες που έμπαινα κάθε σχεδόν μέρα το τελευταίο διάστημα και σε αυτές αναφέρθηκα όταν μίλησα για στασιμότητα είναι απο το Γενικές συζητήσεις το :
ζητείται παρέα που κάθε φορά που έμπαινα έβλεπα το καφες κρασάκι 9/6
γενικα με παραλίγο καπνό 11/6 και
ανακοινώσεις σχετικά με ένα ατυχές περιστατικό - τροχαίο 19/5.
Για τις υπόλοιπες κατηγορίες θεμάτων δεν ξέρω αλλά από τις απαντήσεις σας και μόνο καταλαβαίνω ότι είναι πολύ δραστήριες. Στα τεχνικά θέματα δεν έχω ακόμα εντρυφήσει (ευτυχώς...No problems so far!!!).
Τώρα θα μου πεις ακόμα δεν ήρθες και έχεις και απαιτήσεις, δεν πας να βοσκήσεις κανένα πρόβατο..? Σωστά και ζητάω συγγνώμη αν φάνηκε να υποτιμάω την πολύ καλή προσπάθεια που κάνατε καταρχήν οι πρώτοι δύο φίλοι που το οραματιστήκατε και το κατασκευάσατε και υπόλοιποι που το στηρίζετε.
Καλώς, αυτό είναι το ίδιο πράγμα που συνέβει και στην περίπτωση του VX220 club. Ο Δημήτρης από εκεί το οραματίστηκε και εγώ το έφταιξα. Είναι ένα Club με πολύ λιγότερο κόσμο (www.vx220.gr) οπότε καταλαβαίνω πολύ καλά τους admins.

Και μάλιστα αναρωτιέμαι αν στην αίτηση δεν έβαλα username...
Επίσης για να μην παρεξήγούμαι μια που δεν ξέρω την πολιτική σας επί του θέματος, πιστεύω ότι για να δωθεί δικαίωμα μέλους θα πρέπει να έχει προηγηθεί κάποιου είδους αξιολόγηση και όχι στον οποιοδήποτε απλά και μόνο επειδή έχει pajero. Αυτό θα ήταν το σωστό και επειδή αφενός ακόμα δεν γνωριζόμαστε και αφετέρου δεν θα ήθελα να μπω στα χωράφια άλλων με φόρα, δεν με πειράζει να μείνω εκτός.

'Οπως και να έχει τα αυτοκίνητα αυτά είναι μοναδικά και το ίδιο κατ' αντιστοιχία ισχύει και για τους κατόχους τους αναγκαστικά. Πιστεύω πολύ στο know how της mitsubishi αφού φτιάχνουν από αεροπλάνα μέχρι πυρηνικούς αντιδραστήρες.
Θα προσπαθήσω να είμαι στο Μπάκα αύριο να σας γνωρίσω.

Τα λέμε!
Τελευταία επεξεργασία από spin7770 και Τρί Ιουν 30, 2009 15:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
spin7770
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 01:05
Τοποθεσία: Λαγονήσι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Ιουν 30, 2009 15:11

Ε, αφου τα εχεις περασει κι εσυ με το δικο σας forum, μας καταλαβαινεις :ok:
Για να καταλαβεις τη φιλοσοφια της παρεας (πιστευω αυτη η λεξη μας ταιριαζει καλυτερα απ'οτι ο χαρακτηρισμος club), διαβασε εδω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό spin7770 » Τρί Ιουν 30, 2009 15:53

Super! :goodpost:
Άβαταρ μέλους
spin7770
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 15, 2009 01:05
Τοποθεσία: Λαγονήσι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τρί Ιουν 30, 2009 16:09

spin7770 έγραψε: Επίσης για να μην παρεξήγούμαι μια που δεν ξέρω την πολιτική σας επί του θέματος, πιστεύω ότι για να δωθεί δικαίωμα μέλους θα πρέπει να έχει προηγηθεί κάποιου είδους αξιολόγηση και όχι στον οποιοδήποτε απλά και μόνο επειδή έχει pajero. Αυτό θα ήταν το σωστό και επειδή αφενός ακόμα δεν γνωριζόμαστε και αφετέρου δεν θα ήθελα να μπω στα χωράφια άλλων με φόρα, δεν με πειράζει να μείνω εκτός. Τα λέμε!



Χαίρομε που μας κατανοείς ...και δίνεις τις απαντήσεις στα ερωτήματά σου μόνος σου οι οποίες είναι πολύ σωστές :ok: :ok: :ok:
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

cron