Macedonia...στο site της mitsubishi-motors.com

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό pininokio » Πέμ Ιούλ 09, 2009 00:20

μεγαλη στεναχωρια θα χει οακατανομαστος να ασχοληθει παντως κ εκεινοι θα μπορουσαν να ειναι πιο τυπικοι αποκαλωντας τους fyrom
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό mitsu » Πέμ Ιούλ 09, 2009 02:06

Βασικά ρε παιδιά είναι το ίδιο το πρωην...της Μακεδονίας με το Μακεδονία γι αυτούς. όπως το ιδιο είναι και το ελληνική δημοκρατία που ναι το επίσημο όνομα της χώρας μας με το Ελλάδα, οπότε με τις λέξεις παίζουμε....
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό joseph » Πέμ Ιούλ 09, 2009 19:39

Καλοί μου συμφορουμίστες, το όνομα είναι Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας,
δηλαδή είναι η Δημοκρατία της Μακεδονίας που ήταν, κάποτε, μέλος της (κάποτε) Γιουγκοσλαβίας.
Τι να λέμε τώρα...
Άβαταρ μέλους
joseph
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 190
Εγγραφή: Παρ Μάιος 29, 2009 19:37
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Πέμ Ιούλ 09, 2009 19:54

παιδες ειναι καλο να ανησυχουμε και να αγωνιουμε για τα εθνικα μας θεματα αλλα χωρις να παρεξηγηθω και μιλαω για ολες τις κυβερνησεις που εχουν περασει,δεν εχουμε αρχι....τους πολιτικους να υποστηριξουν τα δικαιωματα της χωρας μας....δυστυχως ειναι αλλοι αυτοι που κουμανταρουν την πατριδα μας....το μονο που μενει η πικρη γευση και το τσουξιμο απο την σφαλιαρα που τρωμε καθημερινα απο τους μεγαλους....τελος η κουβεντα αυτη οταν εμπλεκεται με πολιτικα και εθνικα θεματα ειναι ατελειωτη και πιστευω δεν βγαζουμε ακρη....
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Πέμ Ιούλ 09, 2009 23:39

Nek έγραψε:παιδες ειναι καλο να ανησυχουμε και να αγωνιουμε για τα εθνικα μας θεματα αλλα χωρις να παρεξηγηθω και μιλαω για ολες τις κυβερνησεις που εχουν περασει,δεν εχουμε αρχι....τους πολιτικους να υποστηριξουν τα δικαιωματα της χωρας μας....δυστυχως ειναι αλλοι αυτοι που κουμανταρουν την πατριδα μας....το μονο που μενει η πικρη γευση και το τσουξιμο απο την σφαλιαρα που τρωμε καθημερινα απο τους μεγαλους....τελος η κουβεντα αυτη οταν εμπλεκεται με πολιτικα και εθνικα θεματα ειναι ατελειωτη και πιστευω δεν βγαζουμε ακρη....


ορθον! :thup:
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Παρ Ιούλ 10, 2009 01:12

Παιδιά επειδή βλέπω, ότι σ'ένα forum αυτοκινήτου, μπαίνουν τέτοια θέματα με τέτοια έκταση εμένα προσωπικά σαν μέλος του forum δε μου πολυαρέσει. Προσωπικά σαν μέλος της κοινωνίας μας δε μ'απασχολεί και τόσο αυτό όταν βλέπω σκάνδαλα με κουμπάρους, καρτέλ, νονούς της νύχτας, χρηματηστήρια, εφραιμ κλπ κλπ ενώ είμαι 26 χρονών αγωνίστηκα 5 χρόνια να τελειώσω το πανεπιστήμιο αριστούχος, 2 χρόνια το μεταπτυχιακό, έχω κάνει 12 διαφορετικές δουλειές απ τα 15 που δουλεύω και δεν ξέρω παρόλα αυτά αν το Νοέμβρη που θα απολυθώ θα βρώ μια αξιοπρεπή δουλειά να ζήσω "τα καλύτερά μου χρόνια" αξιοπρεπώς. Προσωπικά δεν είδα να γίνεται ντόρος που αυτές τις μέρες βλέπουμε υπουργούς και πολιτικούς αυτών που κυβερνούν τα τελευταία χρόνια 30 χρόνια να είναι μπλεγμένοι σε χορούς εκατομμυρίων ευρώ (ευρώ που θα ζούσαν αξιοπρεπώς χιλιάδες οικογένειες για πολλά χρονια) με μαφιόζους και Siemens (και αυτά είναι σκάνδαλα των 15 τελευταίων ημερών). Συνοψίζοντας σαν "φέρελπις" νέος δε μου καίγεται καρφί για τον αν οι γείτονές μας θα λέγονται μακεδόνες ή θεσσαλονικείς ή.... Λαρισαίοι. Όταν θα λύσει ο μέσος έλληνας τα προβλήματα επιβίωσης που αντιμετωπίζει τότε ας ασχοληθούμε και με τα εγωιστικά - ιστορικά προβλήματα και τα αποκαλώ έτσι -υποβαθμίζοντας το θέμα ενδεχομένως- γιατί θα πρέπει να μας θεωρούν αδαής οι πολιτικάρες μας όταν τσαμπουνάν ότι μια χώρα 500.000, που ελέγχεται κατα 40% το ΑΕΠ της απο την Ελλάδα-και το 75% από ξένους επενδυτές-,που δεν ανήκει στην Ε.Ε. και το ΝΑΤΟ αποτελεί εθνική απειλή. Εθνική απειλή είναι η συστηματική υποβάθμιση της παιδείας μας, η οικονομική και κοινωνική πολιτική που ασκούν(ασφαλιστικό,φορολόγηση κλπ) και ο πολιτικός-προκλητικός βιος που διαγουν αυτοί οι κουμπάροι τους, οι θειές τους τα ξαδέρφια τους και όλο τους το σοι. Από τα παραπάνω θεωρώ ότι η άποψη μου είναι ξεκάθαρη και με επιχειρήματα για το αν συμφωνώ ή όχι με την αποστολή mail.Ελπίζω να μην έθιξα κανέναν με τα παράπανω απλά θεώρησα ότι όπως εκφράστηκε ο καθένας έτσι είχα δικαίωμα και γω. Εαν παρόλα αυτά θεωρείται από κάποιους προκλητικό παρακαλώ τη διαγραφή του από τον admin μιας και σκοπός μου δεν ήταν να προκαλέσω ούτε να μπω σε αντιπαράθεση με κανέναν. Τέλος θα ήθελα να προσθέσω ότι όλα αυτά είναι απλά σκέψεις ενός νέου ακομμάτιστου αλλά όχι απολιτικοπίητου - για να προλάβω ορισμένους που θα με περάσαν για "γραμμιά".
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Παρ Ιούλ 10, 2009 07:05

Mitsu,
Θα διαφωνησω στην πρωτη προταση της δημοσιευσης σου. Το οτι ειμαστε forum αυτοκινητου δε σημαινει οτι δεν μπορουν να συζητηθουν και διαφορετικα θεματα.
Ομως συμφωνω μαζι σου σε ολα τα υπολοιπα. Με βαζει σε σκεψεις το γεγονος οτι βλεπουμε στα δελτια ολο αυτο το σκηνικο με τα οικονομικα σκανδαλα, τα κυκλωματα δολοφονων, τα φορολογικα χαρατσια, τα πολιτικα αλισβερισια, κλπ και δεν αντιδρουμε, ενω καθομαστε και περιμενουμε να δουμε αν ο "γειτονας" θα βαφτιστει Μακεδονια ή Μπανανια.
Δεν λεω οτι δεν αποτελει προβλημα εξωτερικης πολιτικης και ισως για καποιους εθνικο προβλημα. Ομως νομιζω οτι υπαρχουν μεγαλυτερα προβληματα που πρεπει να λυσουμε σαν κρατος, προβληματα επιβιωσης του μεσου πολιτη οπως ειπες. Νομιζω οτι θα πρεπει να δουμε πως μπορουμε να κανουμε το σπιτι μας καλυτερο, πριν ασχοληθουμε με το σπιτι του "γειτονα".
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Παρ Ιούλ 10, 2009 10:37

Troll συμφωνώ 100% μαζί σου απλά μια διευκρίνηση που οφείλεται σε δικιά μου λάθος διατύπωση. Η ένστασή μου ήταν ότι δίνεται μεγάλη έκταση και όχι ότι συζητείται το θέμα. Ο καθένας είναι ελεύθερος να ανοίγει ότι θέμα θεωρεί άξιο συζήτησης αρκεί να μη θίγει κάποιον και το συγκεκριμένο δεν θεωρώ ότι θίγει.
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Ovelix » Τετ Ιούλ 15, 2009 20:35

Troll έγραψε:Γιωργο, οι βιαστικες και σπασμωδικες κινησεις δεν εχουν παντα τα επιθυμητα αποτελεσματα. Βασικα διαφωνω με την συγκεκριμενη κινηση για τον απλουστατο λογο του οτι κατα πασα πιθανοτητα να μην μας παρουν καν στα σοβαρα, ποσο μαλλον να μας απαντησουν.
Απ'τη μερια μου προτεινω την αναλογη επιστολη να την στειλουμε στην εδω αντιπροσωπεια, ωστε εκεινοι με τη σειρα τους να ενοχλησουν την Mitsubishi Ευρωπης.
Παντως θα ηταν ενδιαφερον να μας πουν τα παιδια απ'το Lancerclub αν ελαβαν καποια απαντηση.



Οχι ρε Φιλε κανε το σαματα εσυ και αστο να τρεξει μονο του.Μην πιασουμε κουβεντα τωρα για βιαστικες και σπασμωδικες κινησεις για τι δεν σταματαμε ουτε αυριο Και ξερω πολλα παραδειγματα που δεν καναμε απολυτως τιποτα και οι απεναντι και οι αποπανω το εκμεταλευτικαν δεοντως.Δεν μας κατηγορει κανεις για τιποτα οσο για την εδω αντιπρωσοπια αστο καλυτερα περισσοτερες ελπιδες να μας ακουσει ο ιδιος ο προεδρος της Mitsubishi στα κεντρικα στην Ιαπωνια παρα οι δικοι μας εδω.Αστο καλυτερα.Δεν υπαρχει σε αυτο το θεμα καιρος για σκεψεις πετα την πετρα και αν τον παρει στο κεφαλι τον πηρε τουλαχιστον να πεις οτι την πεταξες.
Άβαταρ μέλους
Ovelix
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 20:34
Τοποθεσία: Πατρα
Αυτοκίνητο:

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

cron