βολτα ομπλο-λαπαναγοι-φλαμπουρα-καλαβρυτα-ζαρουχλα-τσιφλου

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

βολτα ομπλο-λαπαναγοι-φλαμπουρα-καλαβρυτα-ζαρουχλα-τσιφλου

Δημοσίευσηαπό Nek » Κυρ Φεβ 07, 2010 23:34

πηγαμε λοιπον σημερα κυριακη μια βολτα με φιλους απο την περιοχη μου.....ειχαν κανονισει την διαδρομη αυτη αλλα με τελικο προορισμο φενεο-τρικαλα κορινθιας,αλλα μιας και το χιονι ηταν πολυ και παγωμενο απο ζαρουχλα προς φενεο γυρισαμε...τα αυτοκινητα καμια 18αρια,αλλα προετοιμασμενα για εκδρομες και αλλα οχι....ωραια διαδρομη,δεν ειχα ξαναπαει απο ομπλο,ειχε διαφορες δυσκολιες....αφου πεσανε τα τηλ το σαββατοβραδο δεν ηθελα και πολυ και ακολουθησα με τον αδερφο μου τον Χρηστο και τον panos-eroso την διαδρομη με τα παιδια.....λιγες φωτο παρακατω
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Κυρ Φεβ 07, 2010 23:41

μια ανηφορα μεγαλης σχετικα διαρκειας και δυσκολιας.....ηθελε λιγο γκαζακι επιπλεον :hehe:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Δευτ Φεβ 08, 2010 00:26

Οκ.... τα λαστιχα τι λενε?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Δευτ Φεβ 08, 2010 00:36

τα λαστιχα απο θορυβο ειναι κατι αναμεσα shark και mud sport....απο συμπεριφορα σε ασφαλτο οχι και τοσα πολιτισμενα και ειδικα στην πιεση που ειπε ο Αντρεας ακρως επικινδυνα.....σε πιεση 24-25 ειναι καλα.....σε λασπη ξεμπαζωνουν μια χαρα και γατζωνουν επισης πολυ καλα....σε χιονι παγωμενο παλι δουλεψαν οκ....γενικα ειναι κατι αναμεσα οπως ειπα στην αρχη απο το shark και mudsport....εγω μεχρι ωρας ευχαριστημενος ειμαι.....σε ανηφορες λασπωμενες που αλλα και πιο ελαφρια και βαρια οχηματα το παλευαν ανεβαινε σχετικα ανετα οπως του χρηστου με το shark.....τωρα βεβαια με το maxxis δεν συγκρινεται,το countrytrack πολυ πιο ανωτερο σε εκτος
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Δευτ Φεβ 08, 2010 01:17

ακουστε και ΤΟ ΚΟΥΦΟ...μαλλον δεν ειναι κουφο αλλα επιβεβαιωνονται αυτα που ακουγαμε και ειδαμε...ο φιλος με το hummer πηρε χτες βραδυ ενα φιλο του απο τρικαλα κορινθιας να τον ρωτησει για την κατασταση του χιονιου,δρομους κλπ...του ειπε λοιπον ο τυπος να παμε Ζηρια,θα μας ξεναγησει αυτος και παιρνει 50 ευρω το αυτοκινητο...αντε χαριστικα 500 ευρω για ολους.... :o :o :o :o
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Δευτ Φεβ 08, 2010 01:25

Tι ειπες τωρα ωρε!!!! Μα γιατι δεν βαζουν διοδια στο βουνο, να μην μπαινουν και στον κοπο? :wank:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Ovelix » Δευτ Φεβ 08, 2010 01:59

Troll έγραψε:Tι ειπες τωρα ωρε!!!! Μα γιατι δεν βαζουν διοδια στο βουνο, να μην μπαινουν και στον κοπο? :wank:


καταλαβες φιλε τωρα γιατι ξαφνικα απαγορευοντε τα 4χ4 στα ζηρεια ?Σα δεν ντρεποντε ρε οι αλητες.. :evil:
Άβαταρ μέλους
Ovelix
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 20:34
Τοποθεσία: Πατρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό GLOCKY » Δευτ Φεβ 08, 2010 02:03

Στις 26 Δεκεμβριου του 09 ειχα παει με τους 2 κουμπαρους και τις οικογενειες
(3 mitsubishi pajero sport) απο Ακρατα ανεβηκαμε λιμνη Τσιβλου και μετα μπηκαμε Ζαρουχλα δυστυχως δεν κατσαμε να φαμε χασαμε την ευκαιρια γιατι πεθαναμε στην πεινα αργοτερα προσπαθωντας να βρουμε πως θα παμε Λιμνη Δοξα(πρωτη φορα πηγαιναμε εκει)!
Το αποτελεσμα ειναι να ψιλοχαθουμε στο βουνο μετα την Ζαρουχλα ακολουθωντας τον χωματοδρομο!
Δεν βρηκαμε την Λιμνη Δοξα και δυστυχως επιστρεψαμε σπιτι στο Κιατο(εξοχικο) τρωγωντας της θειας το παστιτσιο (χαχαχχαχχα)!
Πραγματικα ειναι πολυ ομορφα απο εκει πανω και θα ηθελα συντομα να παω αλλα να βρω την Λιμνη Δοξα και επιτελους να κατσω να φαω στην Ζαρουχλα!
Παιδια μπραβο για την ωραια σας βολτα και τις φωτο ευελπιστω μελλοντικα να ειμαι μαζι σας ωστε να μπορεσετε να μου δειξετε τα κατατοπια!
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
ΑΝΔΡΩΝ ΓΑΡ ΕΠΙΦΑΝΩΝ ΠΑΣΑ ΓΗ ΤΑΦΟΣ
Άβαταρ μέλους
GLOCKY
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 20:28
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Δευτ Φεβ 08, 2010 09:38

Βλέπω απ' τις photo είχατε μαζί σας κ τον Παναγιώτη απ' την Κόρινθο.
Έχει ένα Pinin MPI με Super Select.
Μαζευτήκατε κόσμος κ κοσμάκης......
Κ εις άλλα με υγεία
Άβαταρ μέλους
pajerinho
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: Τετ Φεβ 13, 2008 15:11
Τοποθεσία: Πάτρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό gargas » Δευτ Φεβ 08, 2010 16:45

μπραβο παιδια παντα τετοια!!!!
Άβαταρ μέλους
gargas
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1959
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 20:17
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό drsonic 21 » Δευτ Φεβ 08, 2010 16:55

Mπραβο Nek και ελεγα ...πολυ ησυχος καθησε τουτος, τοσο καιρο χωρις βολτα??? cheers2
Σε τι πιεση τα ειχες βαλει αρχικα τα λαστιχα?
Άβαταρ μέλους
drsonic 21
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1335
Εγγραφή: Τετ Οκτ 08, 2008 22:53
Τοποθεσία: Αθηνα,Αγιοι Αναργυροι
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Δευτ Φεβ 08, 2010 23:43

GLOCKY φροντισε σε επομενη εκδρομη να δηλωσεις συμμετοχη του club να γνωριστουμε και απο κοντα....doctor τα ειχα στο 30 και τα κατεβασα 24....Διονυση ηταν ωραια διαδρομη,ειδα την ανηφορα στην εκδρομη του fun και την ζηλευα αλλα δεν ειχα ξαναπαει απο ομπλο,ο Πανος ηρθε κοντα απο κορινθο μπραβο του και τον ευχαριστω για την παρεα,οσο για την εκδρομη την διοργανωσαν δυο παιδια και με πηραν τηλ να παμε οτι θα ειναι 10 αμαξιααλλα ηταν πολλοι παραπανω και εντελως απροετοιμαστα καποια αυτοκινητα....κατα την γνωμη μου πανω απο ενα αριθμο ατομων και αυτοκινητων χανεται η ουσια...παρολα αυτα το διασκεδασαμε :)
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Τρί Φεβ 09, 2010 20:13

κατα την γνωμη μου πανω απο ενα αριθμο ατομων και αυτοκινητων χανεται η ουσια...παρολα αυτα το διασκεδασαμε :)[/quote]


:thup:
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Nek » Πέμ Φεβ 18, 2010 17:32

η τριτη προσπαθεια αν θυμαμαι καλα του hummer...κοντεψε να παρει φορα απο την πατρα.....pajero=ανεση
Εικόνα
Nek
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 1739
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 20:52
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Πέμ Φεβ 18, 2010 19:36

μου αρεσει που αλλαξε και ταχυτητα ο pajeros σαν να'ταν σε ισιωμα... :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες

cron