AMEA - Σκεφτητε τους συμπολιτες σας

Γενικα θεματα

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

AMEA - Σκεφτητε τους συμπολιτες σας

Δημοσίευσηαπό Troll » Τετ Ιουν 16, 2010 15:21

<embed src="http://www.youtube.com/v/nsR0QOxatNQ&hl=el_GR&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed>

Ενα απ'τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αυτοι οι ανθρωποι, εκτος απ'τις κακοτεχνιες των δημοσιων χωρων, ειναι και τα παρκαρισμενα αυτοκινητα. Γι' αυτο πριν παρκαρετε οπως σας βολευει, προσεξτε! Μην τους κανουμε τη ζωη δυσκολοτερη!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό galloper » Τετ Ιουν 16, 2010 15:28

ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
galloper
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 01:36
Τοποθεσία: Παλληνη αθηνα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Τετ Ιουν 16, 2010 16:00

Ωραια θεμα φιλε Troll!!!!
Λογω της δουλειας μου,ειναι για να κατασκευαστει ενας χωρος παιδικης χαρας σε σχολειο για ατομα με ειδικες αναγκες(αναπηρα και με νοητικη στερηση)
Παιδια, εαν δειτε σε τι γραφειοκρατεια ειχε κολλησει το θεμα ,και τι ασχετοσυνη υπαρχει στις τεχνικες υπηρεσιες του δημοσιου θα φριξεται!!!!!!!!!!ουδεις αναλαμβανει ευθυνη..............για τον απλουστατο λογο οτι δε θελει να ψαξει λιγο παραπερα απο αυτο που κανει εως τωρα.
Ειναι πραγματικα κατι που ειναι πολυ ευαισθητο(δε θελω να φανω μελλοδραματικος,αλλα εαν συνηπαρξεται για λιγο μαζι τους ,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ θα σας πιασουν τα κλαματα) και θελει ιδιαιτερη προσοχη.
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajeromaniac » Πέμ Ιουν 17, 2010 10:00

Παιδιά θα ήθελα και εγώ να εκφράσω την άποψή μου επί του θέματος. Είναι γνωστό ότι είμαστε οι κλασικοί νεοέλληνες της μίζας, της ρεμούλας, του γρηγορόσημου, του ωχαδερφισμού και πολλών άλλων. Μία από τις χειρότερες και ιδιαίτερα επικίνδυνες όμως συνήθειές μας είναι το παρκάρισμα (όπου να 'ναι και ότι να 'ναι) και σε όλες αυτές τις ράμπες που κατασκευάστηκαν για την απρόσκοπτη κίνηση είτε των ατόμων με αναπηρία, είτε, γιατί όχι και των καροτσιών μας με τα ίδια τα παιδιά μας. Θεωρώ λοιπόν κατάπτυστη αυτού του είδους τη συμπεριφορά και ειδικά από "ανθρώπους" που κυκλοφορούν με τις μερσεντεζάρες ή τις ευτραφείς μπέμπες τους και όχι μόνο (αυτούς που κάνουν ότι θέλουν σ' αυτή τη χώρα-βλέπε πάρτυ-μασκέ-ξεβρακωτέ-ξεβυζοκολέ κτλ επάνω στο Θρυλικό και Ιστορικό θωρηκτό "Αβέρωφ" με τη γνωστή καφρίλα τους :guns: :guns: :flames: :punch: :punch: ) και απαιτώ από την ελληνική πολιτεία την άμεση και παραδειγματική τιμωρία αυτών των αποβρασμάτων!!! Ας γίνουμε επιτέλους ένας λαός που σέβεται τον εαυτό του, σέβεται τους γύρω του και επιτέλους που σέβεται τους νόμους αυτού του κράτους. Μόνο τότε θα πάμε μπροστά και μόνο τότε θα αποκτήσουμε τη χαμένη αξιοπιστία μας στα μάτια των υπόλοιπων ευρωπαίων συμπολιτών μας και το σεβασμό τους που πραγματικά αξίζουμε.
Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ και συ με βασανίζεις...
Άβαταρ μέλους
pajeromaniac
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 09:42
Τοποθεσία: Κιλκίς
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Πέμ Ιουν 17, 2010 10:27

συμφωνω απολυτα με ολα αυτα.απ την αλλη η πολιτεια δεν κανει τιποτα...περυσι ομως εμενα με γραψανε επειδη ειχα παρκαρει σε ραμπα αναπηρων κ απ τη μια καλα μου κανανε απ την αλλη ομως ειχαν απεργια οι υπαλληλοι του δημου κ τα σκουπιδια ακριβως διπλα μου πανω στο πεζοδρομιο ξεπερνουσαν το εναμισι μετρο.κ ρωταω εγω τωρα...πως θα περναγε ο αναπηρος απο κει με αλμα εις υψος?κοροιδευομαστε μεταξυ μας μου φαινεται
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI

Δημοσίευσηαπό pajeromaniac » Πέμ Ιουν 17, 2010 11:50

Φίλε pininokio ότι και να λες έχεις δίκιο!!! Πολλά θα πρέπει να αλλάξουν σ' αυτήν την έρμη χώρα, αλλά πρώτα απ' όλα το ίδιο το κράτος μας και οι κρατικοί λειτουργοί του, δηλαδή και κάποιοι από μας!!! Πχ ας γράψει και κανένας ένα αστυνομικό που χωρίς φάρο και χωρίς καμμιά αιτία τρέχει με 220 Km/h μέσα σε δρόμο που το όριο είναι 90! (και πολλά άλλα τέτοια τερτίπια!)
Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ και συ με βασανίζεις...
Άβαταρ μέλους
pajeromaniac
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Μάιος 19, 2010 09:42
Τοποθεσία: Κιλκίς
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mirage » Πέμ Ιουν 17, 2010 11:58

Παρη...αυτο το λαθος το κανουμε ολοι μας...μην κοιταμε τους αλλους!Ας μην το παρκαρες στην ραμπα για να εισαι εσυ σωστος και ασε τους αλλους να ειναι αυτοι το λαθος...
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Πέμ Ιουν 17, 2010 12:50

Νομίζω οτι το συμπέρασμα είναι οτι πρώτοι απ' όλους πρέπει να αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι , (όπως αναφέρθηκε γρηγορόσημα ,μίζες ,και σεβασμό στους τριγύρω ), και αφού είμαστε εμείς σωστοί τότε να απαιτήσουμε και απο το κράτος τα αυτονόητα
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό mirage » Πέμ Ιουν 17, 2010 13:47

alpininstis έγραψε:Νομίζω οτι το συμπέρασμα είναι οτι πρώτοι απ' όλους πρέπει να αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι , (όπως αναφέρθηκε γρηγορόσημα ,μίζες ,και σεβασμό στους τριγύρω ), και αφού είμαστε εμείς σωστοί τότε να απαιτήσουμε και απο το κράτος τα αυτονόητα



:bravo: :bravo: :bravo:
" ΕΚ ΤΗΣ ΚΟΝΕΩΣ ΜΟΥ ΑΝΑΓΕΝΝΩΜΑΙ "
Άβαταρ μέλους
mirage
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1378
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 17:57
Τοποθεσία: ΠΑΛΛΗΝΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininokio » Πέμ Ιουν 17, 2010 14:05

σωστο ομως τοσα χρονια βλεπωντας οτι με το να ειμαστε σωστροι (μερικοι ) δεν κερδιζουμε τιποτα ισα ισα χανουμε ενω καποιοα λαμογια θησαυριζουν σε βαρος μας καποτε θα κινηθουμε κ μεις προς αυτην την κατευθυνση η απλα θα αδιαφορησουμε.ειμαστε πλεον σε σημειο που πρωτα το κρατος θα πρεπει να αλλαξει για να αλλαξουμε κ εμεις η τουλαχιστον ταυτοχρονα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
pininokio
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 31, 2008 15:33
Τοποθεσία: mellisia
Αυτοκίνητο: pajero pinin 2.0 GDI


Επιστροφή στο Γενικα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες

cron