Ταξίδι στη Σαχάρα - Συγκριτικό τετρακίνητων

Χώρος αναψυχής, ανέκδοτα, videos κλπ...

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Troll, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Μαρ 30, 2010 16:52

Μην υπερβάλουμε! Μπορεί το Pajero να είναι ένα καλό 4x4, αλλά δεν σημαίνει ότι τα Land Cruiser και τα Patrol υστερούν. Ειδικά η Toyota έχει παράγει τετρακίνητα θρύλους, βλ. FJ, Hilux, κλπ. Και δεν μιλάω για τα σημερινά SUV, που δεν έχουν καμία σχέση με τα σκληροτράχηλα 4χ4 της δεαετίας του '90 και πρίν.
Το Paris-Dakar δεν ειναι σημείο αναφοράς για κανένα τετρακίνητο παραγωγής, για τον απλό λόγο ότι τα αγωνιστικά αυτοκίνητα δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στους δρόμους.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 17:03

Αν την αντικειμενικοτητα τη θεωρεις επιθεση παω πασο. Οσο για τα τεκνα που αναφερεις ας μιλησει καποιος τοτε εμπειρικα και να μας δωσει τις γνωσεις του σχετικα με το θεμα. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι offroad δε κανεις με τα νουμερα αλλα με το συνολο που σου δινει ενα αυτοκινητο. Επισης δε καταλαβαινω οσοι εχουν αυτη τη γνωμη τους εβαλαν το πιστολι στο κροταφο και αγορασαν MITSUBISHI?????? Πανω κατω τα ιδια λεφτα εχουνε. Το κλεινω εδω το θεμα γιατι θα μας διαβαζουν οι αναφερομενες εταιρειες και θα γελανε μαζι μας.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » Τρί Μαρ 30, 2010 17:06

pajero315 έγραψε:Και δε πιστευω οι περισοτεροι απο μας εδω μεσα να προτιμουσαν να εχουν ενα LAND CRUISER η NISSAN PATROL απο ενα PAJERO εκτος αν εχεις κανει κανενα γκαλοπ και το γνωριζεις αυτο. Αν παλι επιθυμεις εσυ να εχεις ενα απο αυτα, μαλλον δεν εισαι ευχαριστημενος απο το MITSUBISHI που εχεις (δε ξερω ποιο μοντελο) και δε καταλαβαινω τη συμμετοχη σου στο κλαμπ, γιατι νομιζω οτι οσοι ειναι εδω μεσα δεν ειναι επειδη ετυχε να εχουν ενα MITSUBISHI αλλα επειδη πιστευουν και υποστηριζουν τα αυτοκινητα τους.


Πιστευω οτι το ''αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει'' δεν εχει εφαρμογη σ'αυτο το φορουμ. Ολοι εχουμε κανει τα αδυνατα δυνατα ωστε τα αυτοκινητα μας να ''ξεπερασουν παιδικες ασθενειες'' και γενικοτερες ελειψεις που η μαμα εταιρεια για λογους οικονομικους ή αλλους υποθετω,δεν εδωσε το 100% των δυνατοτητων της. Οσον αφορα το αν ειμαι ευχαριστημενος με το αυτοκινητο μου ή την MITSUBISHI εν γενει, πιστευω οτι αν ενωμερωνεσαι και παρακολουθεις ανελιπως το φορουμ θα εχεις δει οτι ουδεποτε εξεφρασα κανενα παραπονο περαν των τετρημενων που ολοι καποια στιγμη εχουμε εκφρασει με τον ενα ή τον αλλο τροπο. Τωρα για το θεμα της επιλογης του αυτοκινητου,εχουν μεχρι στιγμης περασει απο τα χερια μου τρια αυτοκινητα,''ταπεινης καταγωγης'' και παντα εκανα τις επιλογες μου συμφωνα με το τι μπορουσα να αγορασω(money,money) και αν αυτο θα καλυπτε τις αναγκες μου και τις οποιες επιθυμιες μου. Δεν ξερω αν κανω λαθος αλλα πιστευω οτι κανενας δεν ξερει τι να περιμενει απο ενα αυτοκινητο πριν αυτο του γινει δευτερο δερμα,πετσι επανω του και αυτο συνεβει και στην δικη μου περιπτωση,ποτε δεν ειπα οτι ειμαι ο γ...ω και δερνω και αγοραζω μονο special πραγματα !!!
Αν τωρα η οικονομικη σου κατασταση επιτρεπει κατι παραπανω...μπραβο σου που επελεξες αυτο που επελεξες !
Εγω δεν ωραιοποιω καταστασεις,αυτο που σκεφτομαι αυτο λεω χωρις καμμια εμπαθια.Οταν λοιπον λεω οτι αλλο ειναι να το βλεπεις και αλλο να το ζεις,ειναι αυτο ακριβως που λεω...οτι δηλαδη ημουν τυχερος που το εζησα εστω και σαν εκδρομεας και παραθετω την εμπειρια μου εστω και μικρη,δεν κρινω κανεναν και ποσο μαλλον ανθρωπους που ουτε καν γνωριζω,το ιδιο πρεπει να κανεις και 'συ με την σειρα σου χωρις αιχμηρους λογους και χωρις να υπονομευεις και να ''μηδενιζεις''καποιον ο οποιος απλα βλεποντας το βιντεο σου ειπε με αλλα λογια ...''κυριοι προσπαθηστε να τα ζησετε αυτα τα πραγματα γιατι ειναι εμπειριες ζωης'' αυτο δηλαδη που ολοι μας κανουμε εδω,καθε φορα ξεπερναμε τον εαυτο μας και κανουμε πραγματα περα απο την συνηθισμενη μας πραγματικοτητα. Ενας Θεος ξερει αν εχω διδαχθει απο τις εμπειριες και τις μαρτυριες ολων των παιδιων, καθε μερα μαθαινω νεα πραγματα και προσπαθω να τα εφαρμοσω.Μην επιτιθεσαι λοιπον με αυτον τον τροπο, καθε αποψη ειναι σεβαστη αλλιως δεν εχει νοημα η υπαρξη τετοιων ιστοτοπων
Φιλικα Γιαννης
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 16:45
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τρί Μαρ 30, 2010 17:16

pajero315 έγραψε:Αν την αντικειμενικοτητα τη θεωρεις επιθεση παω πασο. Οσο για τα τεκνα που αναφερεις ας μιλησει καποιος τοτε εμπειρικα και να μας δωσει τις γνωσεις του σχετικα με το θεμα. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι offroad δε κανεις με τα νουμερα αλλα με το συνολο που σου δινει ενα αυτοκινητο. Επισης δε καταλαβαινω οσοι εχουν αυτη τη γνωμη τους εβαλαν το πιστολι στο κροταφο και αγορασαν MITSUBISHI?????? Πανω κατω τα ιδια λεφτα εχουνε. Το κλεινω εδω το θεμα γιατι θα μας διαβαζουν οι αναφερομενες εταιρειες και θα γελανε μαζι μας.



Δε χρειάζεται να μιλήσει κανένας επί του θέματος γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει θέμα εσύ το δημιούργησες...Σε θέμα για videakia άρχισες αντιπαράθεση χωρίς λόγο και αιτία στον JR. Οπότε....Πόσταρε κανα videaki και τα υπόλοιπα πες ότι δεν τα είπαμε.... :bye:
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 17:28

Ας ξεκαθαρισει καποιος για ποιας 10ετιας αυτοκινητα μιλαμε και δεν υποτιμω το LAND CRUISER αλλα ουτε το υπερτιμω σε σχεση με τα pajero.
Aυτο που ξερω ειναι οτι offroad δε κανεις με τα νουμερα αλλα με το συνολο και τις ικανοτητες του αυτοκινητου και εμπειρικα εχω τραβηξει και ξεκολλησει πολλα LAND CRUISER. Επισης για να καταλαβω τα τεκνα που αναφερονται πριν να υποθεσω οτι τους εβαλαν το πιστολι στο κροταφο για να αγορασουν PAJERO????? τα ιδια λεφτα εχουν πανω κατω. Και κλεινω εδω το θεμα γιατι θα μας διαβαζουν οι αναφερομενες εταιρειες και θα γελανε μαζι μας.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 17:37

Καλες διαδρομες και οποιος μπορει να παει διαδρομη στην ερημο θα του μεινει αξεχαστη......μια εμπειρια καταθεσα και εγω και επεσαν σχολια εκτος θεματος.....τελος παντων
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 17:42

Αν εννοεις παντως οτι εγω το παιζω γ...ω και δερνω και αγοραζω special πραγματα, εχεις δει πολλα ατομα με ειδικες αναγκες και οδηγωντας αναπηρικα αυτοκινητα να το παιζουν ετσι;;;;
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 17:44

και να υποστηριζεις αυτα που λες......και εσυ με κρινεις χωρις να με ξερεις.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Μαρ 30, 2010 17:50

pajero315 έγραψε:Καλες διαδρομες και οποιος μπορει να παει διαδρομη στην ερημο θα του μεινει αξεχαστη......μια εμπειρια καταθεσα και εγω και επεσαν σχολια εκτος θεματος.....τελος παντων


Φίλτατε, μερικές φορές τα γραπτά παρεξηγούνται, ιδίως όταν το ύφος είναι διφορούμενο. Οπότε ας μείνουμε στο ότι χαιρόμαστε τα αμάξια μας, ο καθένας με τον τρόπο του.
Οι άσχετες με το θέμα "off-road videos" δημοσιεύσεις μετακινήθηκαν σε αυτό το θέμα. Αν θέλετε συνεχίζουμε εδώ τη συζήτηση.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 18:08

Το αναφερομενο βιντεο ειναι και εδω
http://www.youtube.com/watch?v=lezcfvbrUSA
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » Τρί Μαρ 30, 2010 18:53

Αυτο ειναι το θεμα και δεν φαινεται να το καταλαβαινεις ... κανεις δεν κρινει εσενα ή τις οποιες ιδιομορφιες υπαρχουν στην ζωη σου !!!
Κανεις δεν εχει ασχοληθει εκτος απο εσενα οπου για δευτερη φορα αναφερεσαι στο οποιο προβλημα αντιμετωπιζεις χωρις καποιος να στο εχει ζητησει ή να σε εχει θιξει ή προσβαλει και δεν σε κρινω,προφανως δεν διαβασες ολο το κατεβατο που εγραψα,σου ξαναλεω λοιπον οτι ΕΓΩ δεν το παιζω καποιος δεν αναφερθηκα στο ατομο σου αλλα σε μενα,δεν καταλαβαινω γιατι υπεραμηνεσαι για κατι που δεν αφορα εσενα !!!
Εδω εχουμε ολοι τα μαυρα μας τα χαλια(ή τουλαχιστον εγω), θα ασχοληθουμε με σενα απο την στιγμη που δεν μας αφορα ?
Εδω συνυπαρχουμε ολοι αρμονικα και κανενας δεν κρινει κανεναν,αυτο πρεπει να το καταλαβεις,δεν εχει να κερδισει κανεις τιποτα με το να σε προσβαλλει,ειμαστε ολοι μια παρεα :) ετσι θελησαν να ειναι τα παιδια που δημιουργησαν αυτο τον χωρο και τουλαχιστον πρεπει να σεβαστουμε αυτο,να 'σαι καλα και καλο πασχα !!!
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 16:45
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 19:07

Σε αφηνω στα χαλια σου.......οντως εισαι πολυ χαλια.....περαστικα και καλη ανασταση!!!!!!!!!!!!
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Μαρ 30, 2010 19:09

pajero315 έγραψε:Το αναφερομενο βιντεο ειναι και εδω
http://www.youtube.com/watch?v=lezcfvbrUSA


Αν ήμουνα καχύποπτος θα έλεγα ότι προσπαθείς να κάνεις έμμεση διαφήμιση στο συγκεκριμένο γραφείο/εταιρία... Αν δεν ήμουνα, θα έλεγα ότι προσπαθείς να αλλάξεις το κλίμα της συζήτησης και να το ελαφρύνεις με ένα βιντεάκι!
Απλά σου δείχνω πόσο εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί μια κατά τα άλλα απλή δημοσίευση.
Ας μην βγάζουμε όλοι μας λοιπόν βιαστικά συμπεράσματα. Πολύ περισσότερο για ανθρώπους που δεν έχουμε συναντήσει ποτέ στη ζωή μας.
Τελευταία επεξεργασία από Troll και Τρί Μαρ 30, 2010 19:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 19:15

και για να τελειωνουμε που ολο λες οτι δεν κρινεις εξηγησε μου τα λογια τα δικα σου και τα αντιγραφω...."σου ξαναλεω λοιπον οτι ΕΓΩ δεν το παιζω καποιος "σου απαντω με το δικο σου σκεπτικο χωρις βεβαια να σε κρινω κατα τα λεγομενα σου "και εγω δεν ειμαι μακακας". Και γραμματα γνωριζω.....
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 19:16

Εισαι καχυποπτος σιγουρα!!!!!!!!!!!!
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παιδικη χαρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες

cron