Ταξίδι στη Σαχάρα - Συγκριτικό τετρακίνητων

Χώρος αναψυχής, ανέκδοτα, videos κλπ...

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Troll, Ιδρυτικά μέλη

PAJERO στην Τυνησια

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Κυρ Μαρ 28, 2010 15:25

παρτε μια γευση απο camera on board μια διαδρομη με τα pajero...
http://www.youtube.com/user/OffroadsGrC ... ezcfvbrUSA
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Τυνησια

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Κυρ Μαρ 28, 2010 15:31

ειναι και αυτη μια διαδρομη off-road εκτος απο τα συνηθισμενα.... δε συμφωνειτε;
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Ovelix » Κυρ Μαρ 28, 2010 21:31

ωραια πραγματα
Άβαταρ μέλους
Ovelix
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1176
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 28, 2008 20:34
Τοποθεσία: Πατρα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » Δευτ Μαρ 29, 2010 10:58

Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 16:45
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajeros » Δευτ Μαρ 29, 2010 11:20

οντος ειναι τελεια να παιζεις με την αμμο εχει δραση η σαχαρα!!
pajeros
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 27, 2010 12:28
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Δευτ Μαρ 29, 2010 15:18

JRMOBILE έγραψε:Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv

Καλο συναδελφε αλλα εγω δεν ειδα αμμολοφους, διαδρομη σε πατημενους δρομους ειδα και οτι δεν ανεβαινες τις πατημενες με σκληρο χωμα ανηφορικες. Σαχαρα και αμμο παντως δεν ειδα. Αλλη ειναι η αισθηση της αμμου και αλλη του σκληρου πλατο.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Δευτ Μαρ 29, 2010 15:28

JRMOBILE έγραψε:Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv

Επισης να συμληρωσω οτι αλλο ειναι να πηγαινεις με το δικο σου αυτοκινητο και να το οδηγεις εσυ και αλλο να σε πηγαινουν βολτα οι ντοπιοι με τα ταξι τους αν επιτρεπεται να τα αποκαλω ετσι.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Δευτ Μαρ 29, 2010 15:34

JRMOBILE έγραψε:Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv

Και κατι ακομα, αν αυτο που ειδαμε ειναι Σαχαρα και διαδρομη του PARI-DAKAR, τι να πω...... καθενας εχει τα δικα του κριτηρια για το τι ειναι μια διαδρομη στην ερημο Σαχαρα και ειδικα του PARI-DAKAR!!!!!!!!!!!
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » Δευτ Μαρ 29, 2010 16:32

pajero315 έγραψε:
JRMOBILE έγραψε:Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv

Και κατι ακομα, αν αυτο που ειδαμε ειναι Σαχαρα και διαδρομη του PARI-DAKAR, τι να πω...... καθενας εχει τα δικα του κριτηρια για το τι ειναι μια διαδρομη στην ερημο Σαχαρα και ειδικα του PARI-DAKAR!!!!!!!!!!!


Καταρχην καλησπερα, αν εχεις παει Σαχαρα με χαρα μου να δω καποιες φωτογραφιες ή βιντεο που τραβηξες γιατι εμενα μου αρεσε παρα πολυ και η βολτα με 4χ4 η οποια συνεπεσε με την επισκεψη μας στα σκηνικα απο τον πολεμο των αστρων,εξου και ο ''στρωτος'' δρομος (παρεπιπτοντως εχω τραβηξει 6-7 βιντεο μερικα και σε αμμολοφους απλα στην αμμο κινουμασταν με μικροτερη ταχυτητα και απο μεσα δεν μπορεις να αποδωσεις τα μεγιστα γιατι δεν ημουν απλα παρατηρητης αλλα επιβατης) οπως επισης μου αρεσε η βολτα με το ανεμοπλανο που εκανα πανω απο την ερημο οπως επισης και η βολτα με τα baggie στην ερημο.
Προφανως εσυ ψαχνεις μονο για τα αγρια κομματια του αγωνα τα οποια συμφωνω οτι ειναι εντυπωσιακα οπως επισης εντυπωσιακη ειναι γενικοτερα η ερημος !!!
Περιμενω τις δικες σου μαρτυριες απο τις δικες σου εξορμησεις ''pajero315'' γιατι ειναι τρελο θεμα η ερημος οπως και να τη ζησεις !!!
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 16:45
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό JRMOBILE » Δευτ Μαρ 29, 2010 16:41

pajero315 έγραψε:
JRMOBILE έγραψε:Σας διαβεβαιω οτι αλλο πραγμα ειναι να το βλεπεις σε βιντεο και αλλο να το βλεπεις ζωντανα ... !!!
Ακολουθει βιντεο μου απο διαδρομη του PARIS-DAKAR στην ερημο ΣΑΧΑΡΑ (οι ανθρωποι το εχουν σαν παιδικη χαρα εκει)
http://s937.photobucket.com/albums/ad21 ... V02214.flv

Επισης να συμληρωσω οτι αλλο ειναι να πηγαινεις με το δικο σου αυτοκινητο και να το οδηγεις εσυ και αλλο να σε πηγαινουν βολτα οι ντοπιοι με τα ταξι τους αν επιτρεπεται να τα αποκαλω ετσι.


Πιστεψε με αν επιτρεποταν θα το εκανα,αλλα μην παμε μακρια,εσυ δεν εχεις παει πουθενα ως συνοδηγος ?
Οσον αφορα τα ταξι των ντοπιων ... LAND CRUISER και NISSAN PATROL τι να πω ... εχεις δικιο, μαλλον θα ηθελες να εχεις και ΄συ ενα τετοιο ταξι,οπως προφανως και οι περισσοτεροι απο εμας !!!
Άβαταρ μέλους
JRMOBILE
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 03, 2008 16:45
Τοποθεσία: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 15:04

Καλησπερα JRMOBILE. Κατ΄ αρχας το θεμα με την ερημο εγω το ξεκινησα και μαλλον δεν εχεις δει το βιντεο που εβαλα.
http://www.youtube.com/user/OffroadsGrC ... ezcfvbrUSA
Απο τα LAND CRUISER και NISSAN PATROL που λες αν θα ηθελα να εχω προτιμω το PAJERO που ειναι ο αδιαφιλονικητος νικητης του PARI-DAKAR. φωτογραφιες αν θελεις εχω στο προφιλ μου. Αμα τις δεις θα καταλαβεις οτι το δικο μου ειναι το μπορντω. Οσο για το αν εχω παει πουθενα ως συνοδηγος (θα σε κουφανω λιγο και ελπιζω να μη παρεξηγηθω) δε μπορω δυστυχως γιατι ειμαι ατομο με ειδικες αναγκες και το PAJERO που οδηγω ειναι αναπηρικο. Αν θελεις και αλλα βιντεο και φωτο υπαρχουν παρα πολλα. Ελπιζω να σε καλυψα.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 15:34

Και δε πιστευω οι περισοτεροι απο μας εδω μεσα να προτιμουσαν να εχουν ενα LAND CRUISER η NISSAN PATROL απο ενα PAJERO εκτος αν εχεις κανει κανενα γκαλοπ και το γνωριζεις αυτο. Αν παλι επιθυμεις εσυ να εχεις ενα απο αυτα, μαλλον δεν εισαι ευχαριστημενος απο το MITSUBISHI που εχεις (δε ξερω ποιο μοντελο) και δε καταλαβαινω τη συμμετοχη σου στο κλαμπ, γιατι νομιζω οτι οσοι ειναι εδω μεσα δεν ειναι επειδη ετυχε να εχουν ενα MITSUBISHI αλλα επειδη πιστευουν και υποστηριζουν τα αυτοκινητα τους.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τρί Μαρ 30, 2010 16:00

Εντάξει το ότι έχουμε mitsubishi αυτοκίνητα δε σημαίνει ότι θα πρέπει να συμπεριφερόμαστε λες και είμαστε ιδιοκτήτες ολόκληρης της εταιρείας. Όπως και να το κάνουμε ειδικά το Land Cruiser είναι ένας θρύλος. Τα willy ξεκίνησαν ως 4x4 και τα Land Cruiser προχώρησαν το ένα βήμα παραπάνω για να φτάσουμε στο σήμερα.Και τα 3 είναι θρύλοι και αναμφισβήτητα κορυφαία αυτοκίνητα.
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajero315 » Τρί Μαρ 30, 2010 16:27

mitsu έγραψε:Εντάξει το ότι έχουμε mitsubishi αυτοκίνητα δε σημαίνει ότι θα πρέπει να συμπεριφερόμαστε λες και είμαστε ιδιοκτήτες ολόκληρης της εταιρείας. Όπως και να το κάνουμε ειδικά το Land Cruiser είναι ένας θρύλος. Τα willy ξεκίνησαν ως 4x4 και τα Land Cruiser προχώρησαν το ένα βήμα παραπάνω για να φτάσουμε στο σήμερα.Και τα 3 είναι θρύλοι και αναμφισβήτητα κορυφαία αυτοκίνητα.

Τουλαχιστον μπορεις να μου πεις σε ποιους αγωνες εχουν διακριθει τα LANDCRUISER και PATROL και ποσες νικες εχουν στον αγωνα PARIS-DAKAR?????? Eκτος αν πιστευεις τις κριτικες και βαθμολογιες που βαζουν στα περιοδικα και στον τυπο που κατα κυριο λογο εξαρτωνται απο τις δημοσιες σχεσεις καθε εταιρειας με οτι συνεπαγεται αυτο. Εγω μιλαω παντα εμπειρικα και οχι με δημοσιευματα και ελπιζω να κανεις και εσυ το ιδιο.
pajero315
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευτ Νοέμ 10, 2008 18:00
Τοποθεσία: Γλυφαδα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό mitsu » Τρί Μαρ 30, 2010 16:46

pajero315 έγραψε:
mitsu έγραψε:Εντάξει το ότι έχουμε mitsubishi αυτοκίνητα δε σημαίνει ότι θα πρέπει να συμπεριφερόμαστε λες και είμαστε ιδιοκτήτες ολόκληρης της εταιρείας. Όπως και να το κάνουμε ειδικά το Land Cruiser είναι ένας θρύλος. Τα willy ξεκίνησαν ως 4x4 και τα Land Cruiser προχώρησαν το ένα βήμα παραπάνω για να φτάσουμε στο σήμερα.Και τα 3 είναι θρύλοι και αναμφισβήτητα κορυφαία αυτοκίνητα.

Τουλαχιστον μπορεις να μου πεις σε ποιους αγωνες εχουν διακριθει τα LANDCRUISER και PATROL και ποσες νικες εχουν στον αγωνα PARIS-DAKAR?????? Eκτος αν πιστευεις τις κριτικες και βαθμολογιες που βαζουν στα περιοδικα και στον τυπο που κατα κυριο λογο εξαρτωνται απο τις δημοσιες σχεσεις καθε εταιρειας με οτι συνεπαγεται αυτο. Εγω μιλαω παντα εμπειρικα και οχι με δημοσιευματα και ελπιζω να κανεις και εσυ το ιδιο.


Καταρχάς δεν μπορώ να καταλάβω την επιθετικότητά σου προς όποιον λέει κάτι με το οποίο δε συμφωνείς....Το αντιπαρέρχομαι....Η Toyota ουδέποτε ασχολήθηκε με το dakar επίσημα....Αυτό όμως δε λέει τίποτα....Είναι σα να σου λέω ότι τα mitsubishi δεν είναι καλά αυτοκίνητα επειδή δεν εμφανίστηκαν ποτέ στη φόρμουλα 1. Όσον αφορά τα άρθρα ειδικού τύπου που λες ναι διαβάζω αλλά συγκρατώ μόνο τα νούμερα που δίνουν και όχι τα σχόλιά τους...Τέλος εαν παρακολουθείς το foroum νομίζω ότι ειδικά παιδιά που αρθρώνουν λόγω περί τεχνικών και λοιπών θεμάτων (βλ. Θέμης, Troll, alpinistis, JRMOBILE, Nek, Ovelix, pininokio, mirage κλπ τέκνα) μιλάνε εκ πείρας επειδή κάνουν τα αμάξια τους φύλλο και φτερό και όχι λόγω ειδικού τύπου...
Η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή...
Η ζωή είναι μεγάλη μην την κάνεις καρναβάλι!!!
Άβαταρ μέλους
mitsu
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 09:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτοκίνητο:

Επόμενο

Επιστροφή στο Παιδικη χαρα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες

cron