Η βολτουλα που λεγαμεεε...;;;;

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Η βολτουλα που λεγαμεεε...;;;;

Δημοσίευσηαπό pepe » Τετ Μάιος 14, 2014 15:25

Κατι ειχαμε πει για καμια βολτουλα σαν Pajeroclub... χουμε κατι στα σκαρια ή τσαμπα με γαργαλαει η πατουσα μου;;;; :mad:
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Τετ Μάιος 14, 2014 16:48

Τα ρολλα εχουν κατεβει πριν τις ζεστες...............
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Πέμ Μάιος 15, 2014 14:30

Δηλαδη;;;... Τελος για τη σεζον;;;.... :pajero: :priest:
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Πέμ Μάιος 15, 2014 15:13

Χρηστο.......παραλια και μπυρες τωρα!!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Πέμ Μάιος 15, 2014 16:04

[cry] [cry] Απο τωρα :tan: και cheers2 ;;;; ΑΑντε καλο καλοκαιρι... :hey: 8) :gbye:
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Πέμ Μάιος 15, 2014 17:33

Εαν ενοεις για τις μπυρες "απο τωρα"..........απο περσι δεν εχουμε σταματησει!! cheers2 ......αντε κανα ψαρεμα τωρα!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό SALAMALIKIS VAGELIS » Πέμ Μάιος 15, 2014 23:52

Με αφορμη το παραπανω υπομνημα εχω να πω και εγω κατι. Με τις καταστασεις και τις συγκυριες που περναμε ολοι, καταλαβενω πως ειναι δυσκολα για ολους, αλλα ρε παιδια βλεπω πως εδω μεσα το εχετε κανει Τατιανα Στεφανιδου-Λαμπιρη.Πλακιτσα πολυ!!!Καταντησαμε σαν τις κοτσομπολες της γειτονιας,καλητερα να το γυρισουμε στο fecebook λεω γω!! ολο κουβενταρια, χαχα χουχου ολο κατι πινετε, ολο κατι ψηνετε, ολο κατι φτιαχνετε, ολο κατι κανετε πανω στα αμαξια, ολο θεωριααααα!!!!! ψοφησαμε στην θεωρια!!!! δεν αξιοθηκατε φετος να κανουμε μια εκδρομη!!!! τοσα μελη και δεν νιαστηκε κανεις να προτεινει μια εκδρομη offroad Pajero club, και μην μου πειτε τα οικονομικα ειναι στενα, γιατι βλεπω καποιους και φτιαχνουνε αρκετα πραγματακια και το βαζουνε το χερι πολυ βαθια. Κριμα!!! παντως, γιατι ειμαστε το μεγαλητερο club αυτοκινητου σε μελη στην Ελλαδα. Μην γραψει καποιος για μενα γιατι σας εχω προτεινει φετος 2 φορες διαδρομες που ειχα βγαλει. Αυτα απο εμενα, τα συμπερασματα δικα σας????? :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
SALAMALIKIS VAGELIS
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 23, 2010 18:09
Τοποθεσία: KATO ACHAIA
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Παρ Μάιος 16, 2014 09:45

Ρε αδερφε........σε καποιο αλλο παραλληλο συμπαν πρεπει να ζεις!!!!
Καταρχην εαν το μπουρου μπουρου ενοχλει,το λογο εχουν οι διαχειρηστες.....
Δευτερον......εχεις παρει χαμπαρι οτι ειμαστε δεν ειμαστε καμια δεκαρια που γραφουμε???μ@λακια η οτιδηποτε αλλο...
Τριτον.....το οτι ειδες κανα δυο μπλοκε και δεκα γραναζια,μπας και νομιζεις οτι ηρθε η "αναπτυξη"???.......για τους πολλους η πιο extreme μετατροπη ειναι.......ο βενζινας!!
Τεταρτον....σου ειπε κανενας οτι αυτος που τα "εχωσε" δε πηγε βολτα???...η πρεπει ντε και σωνει να παει μαζι μου η μαζι σου??????
Πεμπτον....εχεις υποψη σου τι χρειαζεται για να κατεβει ενα αμαξι απο κει???................"αναπτυξη"!!!!
Εκτον....τη περιοχη του Παναχαικου την εχουμε...και με καλα κομματια εφοσον περασε το Rally raid απο'κει....οπως και τις γυρω περιοχες!!!.....καποια στιγμη θα ερθουμε και απο κει.....τωρα που ειμαστε μεσα στην ''αναπτυξη"......γιατι μονο το δωρεαν wifi δε φτανει!!!!

Εαν δε σου αρεσουν αυτα που γραφουμε .........απλα προσπερνας....
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pepe » Σάβ Μάιος 17, 2014 15:43

Mιας και αυτος που "τα χωσε" δεν εχει ορεξη για παρεξηγησεις... μη ξεχναμε ενα πραγμα .. Ειμαστε εδω για να λεμε καμια λαλακια ...να φτιαχνουμε οικονομικα τους Πανθηρες και να πηγαινουμε αμα λαχει και καμια βολτα..
Τα δυο πρωτα τα κανουμε με ανεση.. :ha: :ha: .. Τωρα το τριτο.. εδω οι γνωμες παιζουν...
Στεφανε στο 1) Εχεις δικο να μαστε καλα να λεμε οτι λαλακια θελουμε...
2) Και παλι εχεις δικιο .. ειμαστε δεν ειμαστε
3)Παλι δικιο .. οσα φτανει η τσεπη μας.. αλλα δεν μας τρωει και ενα χρονο για να εχουμε δικαιολογια για τις εκδρομες που δεν πηγαμε.. 8)
4)Θα ηθελα στη βολτα να ειναι παιδια απο τη παρεα αμς και να μη πηγαινω σαν το ορφανο που ψαχνει παρεα.. Ναι με πειραξε που δεν ηρθε ουτε ενας προχθες.. Και μη μου πεις οτι πηγα μακρυα ... εκαψα 30 ευρω βενζινη.. τωρα αμα ειναι πολλα τα 30 ευρω για τη βολτα οκ παω πασο..
5) και 6) ο καθενας μας ξερει πως τα βγαζει περα στα οικονομικα και δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να κατηγορει αυτους που αδυνατουν να ερθουν
Τελος ο Βαγγελης εχει και καποιο δικιο για το οτι δε καναμε κατι φετος .. Υποτιθεται οτι ειμαστε ομδα για εκτος δρομου εξορμησεις και αυτο δεν το καναμε.. βρες οποια δικαιολογια θες αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι καποιοι απο δω μεσα θελουμε να πηγαινουμε και τις εξορμησεις μας σαν ομαδα ... και δε θελουμε να "προσπερασουμε" κατι που ειναι ευκολο αλλωστε...
Αν δε το πας στο βουνο .. τι το πηρες το φουκαριαρικοοο;;;; Αντε παρε κανα αλλο και δωστο μπας και το χαρει κανας αλλος...
Άβαταρ μέλους
pepe
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1087
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 15:14
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό chris lc90 » Κυρ Μάιος 18, 2014 00:11

να πω και γω ο παρεισακτος το δικο μου...μετα απο πολυυυυυ καιρο και απο τη βραζιλια αυτη τη στιγμη..(γνησιος βραζιλιανος με βιζα ..οχι σα μερικους μερικους..) 8) :tan:
η κριση (γιατι αυτη φταιει για ολα τα δεινα μας) εκανε τους πολιτικους μας να κανουν συμπτηξη των κομματων σε μια κυβερνηση..προκειμενου μη χασουν μεριδιο απο την πιτα..
γιατι δεν ακολουθουμε το παραδειγμα τους... για κοινες εκδρομες με αλλα club λεσχες ομαδες?
η εποχη που βαζαμε λιστα για συμεμτοχες και κοβονταν συμμετεχοντες ως υπεραριθμοι σε πολλες διοργανωσεις εχει περασει ανεπιστρεπτι..
και στα περισσοτερα κλαμπ λεσχες κτλ..οι 10 ενεργοι (αυτοι που γραφουν )που λεει ο στεφανος πολλοι ειναι..
αμα μετρησεις και αυτους που πανε εκδρομη ζητημα να χρειαστεις δευτερο χερι..
φιλια σε παλιους και νεους..τζοπαναρεους και ψαλιδομουρηδες.. 8)
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
http://www.youtube.com/watch?v=3ACx7GTC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ygHQCod_rhw
Άβαταρ μέλους
chris lc90
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 16, 2011 12:19
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό themis » Κυρ Μάιος 18, 2014 10:12

Που εισαι εσυ ρε παλιοτομαρο......εχεις μπλεξει με κατι βραζιλιανες εχω μαθει και κολλησες εκει...αντε με το καλο να σε ξαναδουμε.Οσο για την στεναχωρια καποιον για την απραξια του χωρου μας εχουν εν μερη δικιο, αλλα δυστυχως συμβαινει και σε ολους τους αλλους χωρους.Αυτο που λεει ο Χρηστος (chris lc90) ειναι το ποιο απλο για καποιον που εχει την ορεξη και την ανεση να πηγαινει βολτες, και το κανουν καποιοι οπως και εγω,για τον απλο λογο οτι δεν μπορω να χαλαστω επειδη εχω γραψει αρκετες φορες για κοντινες βολτες και δεν υπαρχει ανταποκριση.Ο Βαγγελης εγραψε οτι ειμαστε το μεγαλητερο κλαμπ σε μελη αλλα αυτο δεν ισχυει,και μια και μου δινεται η ευκαιρια θα προτημουσα να ειμαστε 15-20 αλλα χωματινοι πατζεραδες,και δε το λεω εγωιστικα για τους υπολοιπους που δεν εχουν την τρελα την δικη μου αλλα γιατι λιγοι απο εδω μεσα εχουμε δωσει τα φωτα μας για τις οποιες βελτιωσεις υπαρχουν ...............
pinin GDI 2.0L rear and front locker lift 6' tyre 32' long arm by ss-tn
Άβαταρ μέλους
themis
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2224
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 24, 2008 20:14
Τοποθεσία: ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό stefanos » Κυρ Μάιος 18, 2014 10:41

themis έγραψε:Που εισαι εσυ ρε παλιοτομαρο......εχεις μπλεξει με κατι βραζιλιανες εχω μαθει και κολλησες εκει...αντε με το καλο να σε ξαναδουμε..............


.......τωρα που θα γυρισει να δουμε τι κολλησε!!!! :hehe: :hehe: ........εαν δε παει για γενικες εξετασεις,απο μακρυα!!!!
Άβαταρ μέλους
stefanos
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2005
Εγγραφή: Δευτ Μαρ 08, 2010 22:31
Τοποθεσία: ΡΑΦΗΝΑ
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Pinin on the Rocks » Κυρ Μάιος 18, 2014 12:47

themis έγραψε: λιγοι απο εδω μεσα εχουμε δωσει τα φωτα μας για τις οποιες βελτιωσεις υπαρχουν ...............


:tan:
Άβαταρ μέλους
Pinin on the Rocks
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 1164
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 15:39
Τοποθεσία: Αθήνα
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Brazilianos » Κυρ Μάιος 18, 2014 20:33

chris lc90 έγραψε:να πω και γω ο παρεισακτος το δικο μου...μετα απο πολυυυυυ καιρο και απο τη βραζιλια αυτη τη στιγμη..(γνησιος βραζιλιανος με βιζα ..οχι σα μερικους μερικους..) 8) :tan:
....

Αν το... "καρφί" πάει σε μένα σε πληροφορώ οτι δεν χρειάζομαι βίζα παρά μόνο μια απλή ανανέωση στο Βραζιλιάνικο διαβατήριο μου!!! 8) Χαιρετισμούς στην πατρίδα!!
Όσο αναφορά τις βόλτες,έχεις δίκιο,στα περισσότερα club έχει πέσει "περονόσπορος" οπότε μια συνεργασία δύο ή και περισσότερων club για μια βόλτα θα ζωντανέψει λίγο τα πράγματα.
Υ.Γ.Μαύρισμα :tan: στη Βραζιλία τέτοια εποχή δεν θα κάνεις εκτός και αν έπιασες βόριο λιμάνι.Καλά να περνάς!!
Τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι
δεν εχουμε κουταλι να φαμε!
Άβαταρ μέλους
Brazilianos
4-wheeler
4-wheeler
 
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2009 18:51
Τοποθεσία: Ξανθη
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Δευτ Μάιος 19, 2014 11:48

Εγώ ενα εχω να πω : Τίποτα δεν γίνετε με το ζόρι . Ο καθένας κάνει οτι γουστάρει και πάει οπου γουστάρει και με όποιον γουστάρει . Δεν μπορείς να "υποχρεώσεις " κανέναν να συμμετέχει σε εκδρομές , βόλτες . Επίσης ο καθένας επισκέπτεται και συμμετέχει στο Forum για τους δικούς του λόγους , άλλος για να πηγαίνει εκδρομές , άλλος για να βλέπει βελτιώσεις και μετατροπές, άλλος για να βρίσκει ανταλλακτικά, άλλος για ολα μαζί , ολα είναι δεκτά και πάλι δεν μπορείς να πεις σε κανέναν τίποτα , και φυσικά δεν δικαιούμαστε να διαγράψουμε κανέναν για αυτούς τους λόγους , και δεν θα αλλάξει και τίποτα αν η λίστα των μελών απο 900 γίνει 300 ή 400 ή 500

Βαγγέλη ....... η βόλτα στα μέρη σου είχε κανονιστεί όπως ξέρεις και μάλιστα 3ημερη ....... δεν έγινε γιατί αφενός είχε να βρέξει πολύ καιρό , και αφετέρου γιατί έμειναν 3 συμμετοχές στο τέλος , τι να κάνουμε με το ζόρι ?
Επίσης δεν δικαιούσαι να λες στον άλλον για ποιο λόγο και για ποιο σκοπό φτιάχνει και βελτιώνει το αυτοκίνητό του . Εγώ το φτιάχνω και το λιώνω στο βουνό , εσύ το φτιάχνεις για να το δείχνεις στους άλλους, άλλος για να το χαζεύει και να το κοιτάει ο ίδιος , και κάποιος άλλος για να σκοτώνει την ώρα του .......ολα ειναι αποδεκτά
Οσο για τα υπόλοιπα club που ειπε ο Χρήστος chris lc90 ........και πάλι ο καθένας κάνει οτι γουστάρει , οπως για παράδειγμα ο Θέμης






Υ.Γ Για σου Χρήστο απο τα ξένα . Πότε με το καλό ο επαναπατρισμός ?
Οσο για τς Βραζιλιάνες ....... μην τους ακούς ......βάρα ....... απο την ζήλια τους τα λένε ....... :hehe: :hehe: :hehe:
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Επόμενο

Επιστροφή στο Ζητείται παρέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες

cron