Πεμπτη 6/3... βραδυνη στην Αττικη

Συντονιστές: alpininstis, pininokio, Ιδρυτικά μέλη

Δημοσίευσηαπό v6bill » Δευτ Μαρ 03, 2008 22:52

μεσα κ εγω για πεμπτη
v6bill
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 21:39
Τοποθεσία: mesinia-athina
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό Troll » Τρί Μαρ 04, 2008 00:41

1.Troll
2.alpininstis
3.pininaros
4.pininokio
5.JEO
6.v6pajero
.
.

Ενα-δυο σημεια της διαδρομης θα ειναι δυσκολα.... ειδικα για τα 5πορτα αμαξια... αλλα με προσοχη θα τα περασουμε... το πολυ πολυ να χρειαστει λιγο μπαζωμα... στοχος, η ασφαλεια πανω απ' ολα... αν καποιος νομισει οτι δεν θα μπορεσει να περασει απο καποιο σημειο το λεει (δεν ειναι κακο) και ακολουθει εναλλακτικη...
v6pajero, εχεις pmr ή cb?
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό v6bill » Τρί Μαρ 04, 2008 21:05

εχω pmr.
v6bill
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 21:39
Τοποθεσία: mesinia-athina
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pajeropoulos » Τετ Μαρ 05, 2008 10:19

Μέσα και ο τουρμπάτος, έχω vhf/uhf δουλεύει και με
pmr

1.Troll
2.alpininstis
3.pininaros
4.pininokio
5.JEO
6.v6pajero
7. pajeropoulos
pajeropoulos
Weekender
Weekender
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 04, 2008 11:45
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Τετ Μαρ 05, 2008 15:34

pajeropoulos έγραψε:Μέσα και ο τουρμπάτος, έχω vhf/uhf δουλεύει και με
pmr


:hey: :hey:
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό Troll » Παρ Μαρ 07, 2008 13:01

Τελικα η βολτα εξελιχθηκε σε trial με μπολικη δοση ιχνηλασιας και εξερευνησης. Απο τη μια γιατι ξεκινησαμε απο κομματι που πρωτη φορα καναμε, που σημαινει οτι δεν ξεραμε τι θα συναντησουμε. Απο την αλλη γιατι στη γνωστη διαδρομη, λογω νυχτας και αλλαγης του τοπιου, προσπαθουσαμε να θυμηθουμε το "δρομο".
Στην αρχη, μετα απο ενα-δυο εμποδια, οπου το Sport του v6pajero δεν μπρεσε να κρυψει το μηκος του, αλλα βγηκε παλικαρι βρισκοντας μονο στο πλαινο σκαλοπατι, ψαχναμε το μονοπατι αναμεσα σε ενα φραγμα απο δεντρα, οπου και ο πισω προφυλακτηρας μου "συναντησε" ενα απο αυτα. Αλλα ο ιχνηλατης JEO βρηκε διεξοδο και συνεχισαμε σε ενα μονοπατι που πιο πολυ ρεμα θυμιζει παρα δρομο. Εκει βρηκε και ο pininaros ενα κλαδι να "φλερταρει" με το φως ομιχλης του.
Μετα απο λιγη ασφαλτο ξαναβγηκαμε εκτος, με 2-3 νεροφαγωματα για καλωσορισμα, οπου στο ενα απο αυτα ο ενας τροχος σηκωθηκε πανω απο μισο μετρο. Προσπαθωντας να θυμηθουμε το υπολοιπο της διαδρομης βγηκαμε σε μια πλαγια, παλι εκτος δρομου, μεχρι να ξαναβρουμε το μονοπατι και να συνεχισουμε. Σε ενα σημειο χρειαστηκε και ο ιμαντας για να τραβηξουμε τον pininaro που ειχε κατσει με την κοιλια σε ενα αναχωμα.
Μετα απο πολυ ψαξιμο και στασεις φτασαμε σε ενα σημειο που δεν μπορεσαμε να συνεχισουμε... λογω του οτι δε βρισκαμε τη συνεχεια της διαδρομης και λογω της προχωρημενης ωρας.
Τελικα ο απολογισμος ηταν Αεριο-PajeroClub=1-0. Αφου υπηρξαν απωλειες (μηδαμηνες ευτυχως) και δεν καταφεραμε να ολοκληρωσουμε τη διαδρομη.
Για παρηγορια πηγαμε στο Everest της Κηφισιας για να τσιμπησουμε κατι ελαφρυ :lol:

ΥΓ. v6pajero εχω το πριονι σου
Άβαταρ μέλους
Troll
Off-Roader
Off-Roader
 
Δημοσιεύσεις: 2092
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2008 18:56
Τοποθεσία: ...απο 1000 μ και πανω
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό alpininstis » Παρ Μαρ 07, 2008 18:03

Ωραία ωραία ήτανε ,είχε κάποια κομμάτια ‘‘αντρικά ''αλλά άμα δεν δυσκολευτούμε και λίγο δεν έχει επιτυχία . Μπράβο έτσι να ξεφεύγουμε λίγο από την καθημερινή μονοτονία
Άβαταρ μέλους
alpininstis
Administrator
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 16:06
Τοποθεσία: Αγ Παρ/υή Αττικής
Αυτοκίνητο: pinin 2.0 gdi 3door

Δημοσίευσηαπό v6bill » Παρ Μαρ 07, 2008 18:33

παιδια ωραια ητανε, σορι που δεν μειναμε εως τελος (τα παιδια εχουν προτεραιοτητα).καλο τριημερο σε ολους.

ΥΓ. Τroll στην επομενη βολτα
v6bill
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 21:39
Τοποθεσία: mesinia-athina
Αυτοκίνητο:

Δημοσίευσηαπό pininaros » Παρ Μαρ 07, 2008 23:29

Ολα ηταν υπεροχα απο την αρχη ως το τελος ειδικα το τελος :) .Για πρωτη βραδυνη τα πηγαμε μια χαρα.
pininaros
Newbie
Newbie
 
Δημοσιεύσεις: 184
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 02, 2008 20:32
Τοποθεσία: kifisia
Αυτοκίνητο:

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ζητείται παρέα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες

cron